Šialená noc

• Česko Šílená noc (viac)

Stráviť Vianoce so svojou panovačnou matkou (Beverly D'Angelo) len preto, že je nechutne bohatá je samo o sebe poriadne peklo. Keď však rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia chcú na Vianoce získať obsah rodinného trezoru, nastane kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k lúpeži došlo v ten magický večer, keď aj zatvrdnutí pragmatici aspoň na chvíľu uveria v zázraky. Je to tiež noc, keď istý bradatý muž v červeno-bielom obleku lezie po strechách domov a rozdáva darčeky. V tomto filme je Santa Claus (David Harbour) životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu ročnú zmenu rýchlo za sebou. To, že sa ocitne v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov ho spočiatku nevyvedie z miery. Až do momentu, kedy ho najmladšia rukojemníčka poprosí o pomoc. Až vtedy si vyhrnie rukávy na červenom plášti a spustí sa akcia. Verte tomu alebo nie, ale nahnevanému Santovi by ste sa pod ruky dostať nechceli. Tichá noc sa určite spievať nebude, pretože tento Santa nie je svätý. (Cinemart SK)

Kopi1

Režisér moc dobře ví o jaký film se jedná, na jednu stranu velmi krutý, ale dokáže si ze sebe dělat i srandu. Hezká řežba na Vánoce, která je místy sice stupidní, ale příjemně stupidní, že to nevadí a měl jsem úsměv na tváři. Doprovozeno vánočními songy a náloží krve. David Harbour v takovým tom typu filmu, který je pro něj dělaný na míru. ()

Sarrow

S tímhle scénářem v čele s Davidem to měla být sázka najistotu, ale ačkoliv chválím přízemnost nadpřirozených jevů a to že film nepřekypuje trapným kýčovitým humorem, o nic pamětihodného se nejedná ()

Rathalos

Sku*vene dobry i vydareny mix roznych filmovych zanrov,norsky reziser Tommy Wirkola je jednoducho expert na taketo sialenstva,vynikajuca vianocna zalezitost,zabavna,vtipna,drsna,vulgarna,plna skvelych hlasok ako napriklad "Jean-Claude van Ko*ot" alebo "Sobo*eb",na odreagovanie je to idealny film,len deti k tomu nepustajte,urcite by sa dostali na zoznam neposlusnych a to by od Santa Clausa dostali ho*no s makom...:⁠-⁠) ()

Rockerman

Natočeno opět podle současného trendu. Ti bohatí a přepadení jsou zlí, protože zbohatli když okradli dokonce vládu USA. Ti skutečně zlí, co ty bohaté přepadli a chtějí je okrást jsou vlastně hodní, protože neměli stejnou startovní čáru, o Vánocích neměli pod stromečkem nic, zatímco bohatí sousedé všechno. Chtělo by to přerozdělit! Ještě že je tu Santa s minulostí bojovníka a vrahouna a ten to zachrání. Masakr solidní, sem tam i nějaký vtípek se podařil, ale jinak slátanina se sladkobolným závěrem. Pryč od toho! ()

Lyžař

Trochu ostry Vanoce. Kombinace ducha Vanoc, krvave rezby, Smrtonosne pasti a Sam doma. Ma to pribeh, ma to hrdinu, ma to napeti, rodinne vztahy jako zkrasleni, neni na co si stezovat. ()

helloween93

Wirkola není úplně mainstreamový režisér, o to větší překvapením pro mě byl film Violent Night. Tady se totiž Wirkola drží v mainstreamových mantinelech a občas přidá brutalitu. Nejlepší momenty jsoj vánoční hvězda v oku a boj o půdu. Leguizamo klasicky v roli záporáka, Beverly D’Angelo je pořádně vyžilá plastiková bába. ()

animario

Die hard, Santa Claus. Vcelku zábavná vánoční rodinná vybíjená. Eliminace záporáků za doprovodu hudby jak vystřižený z vánočních komedií neměla chybu, David Harbour v roli zpruzelýho Clause jakbysmet 🎅. Letos na mě poprvé dýchlo kouzlo Vánoc. 3,5* (P.S. : jakožto zdejší expert na vánoční cukroví uděluji zdejším expertům Psytchořovi a Livingdědovi živočišné uhlí.. 💩). ()

kostej_ odpad!

Vydržel jsem do poloviny. Nesympatickým postavám se nedá fandit a na to, že se film tváří jako komedie jsem nezaznamenal jediný dobrý vtip. Zahořklý Santa opilecky žvaní, záporní hrdinové i Santa brutálně vraždí, zřejmě aby se vykompenzovala ona absence vtipů a díry ve scénáři. Kdyby v tom aspoň byla trocha invence... ()

NitroXcz

Wow.. tohle jsem nečekal. Film byl po celou svoji dobu vtipný, brutální a trochu přiblblý. Ve výsledku je to hrozná blbina, která je kupodivu poměrně dobře zpracovaná. Santa, který je otrávený Vánocemi dostane ještě jeden dech a pořádně si je užije. Harbour je skvělej a role “vikingského” Santy mu sedla jako prdel na hrnec. Líbí se mi jak tady tvůrci ztvárnili systém seznam zlobivých a hodných dětí, celkově film působil jako jeden velký present co chcete dostat pod stromeček. ()

Razzor_82

"Nepletu se do lidských životů." Wirkola nám servíruje další krvavou zábavu a tentokrát ve svátečním balení. Bizarní děj asi nikoho nepřekvapí. Kdo čekal něco jiného, tak je na špatné adrese. Santa Klaus drtí surově kladivem protivníky jako polystyren. David Harbour je v hlavní roli výborný. Jeho peprné narážky nemají chybu. Kupodivu se zde najdou i citlivější momenty. Celý snímek si dokáže udržet ducha Vánoc. Tak ho-ho-holy shit! 8/10 ()

Kingjiri

Takovej mix Smrtonosný pasti a Sám doma, kterej ale občas trpí nevyrovnanym tempem vyprávění a ne vždycky ideálně plynulym střídánim žánrů (komedie, thriller a místama pokus o vyvražďovací horor). Zejména přerod Santy v mašinu na zabíjení trvá až příliš dlouho a je třeba kolem toho zvládnout spoustu ukecanejch scén. Na druhou stranu se mi líbila atmosféra akčních béček z minulýho století, kdy se pro hlášky, krvavý scény nebo originálněji pojatý vyvražďování záporáků nechodí vůbec daleko. John Leguizamo je jako hlavní záporák skvělej. Ostatní z jeho partičky jsou taky občas správně ujetý (Krampus, Candy), nicméně těch parťáků si zase člověk moc neužije a s nějakýma se zatočí až trapnym způsobem, na to, jak se na začátku prezentujou jako nepřemožitelný zabijáci (Candy). Osobně bych uplně vynechal půdní dětskou kopírku Sám doma a posily bych už záporákům taky neposílal. Vyvražďovačka one-by-one Santou proložená nějakou tou akcí ze strany několika členů rodinky najednou by byla přece jenom efektnější, hravější a určitě napínavější. Nedostatků, na kterejch by se dalo zapracovat, se teda najde vcelku dost, ale na druhou stranu už jsem dlouho neviděl originálnější a zábavnější Vánoční biják. Novej kult z toho asi nebude, nicméně si dovedu představit, že si Violent Night ještě párkrát o Vánoce pustim. Za feeling starších akčních bijáků, námět, hlášky a solidní zábavu čtvrtá slabší hvězda. ()

JimiH

Film si bere to nejlepší z vánočních klasik, ale přesto dokáže být zábavný a výborně oscilovat mezi akcí, černým humorem a hřejivou atmosférou. Christmas magic. ()

helraiser

Tak tomuhle se říká vánoční nářez jak prase. Nasranej Santa Claus morduje bandu padouchů jedna báseň a o černý humor a slušnou porci krve není nouze. Naprostá paráda je i spousta odkazů na Sám doma a Smrtonosnou past. Tohle byla neskutečná zábava a každý kdo má rád nějakou tu krev, vánoční slashery a černý humor, tak si to jistě užije. ()

beckham-

Tady není co vytknout... David Harbour byl naprosto fantastický ve všech směrech. Humor, nadsázka, ironie, sarkasmus, akce, hororové prvky, drama, fantasy - vše dohromady zní jako totální průser, ale světe div se - fungovalo to a fungovalo to dokonale! Byla to jízda... ()