Ľahký komediálno-detektívny príbeh o dvojici bláznov v podaní Johna Candyho a Eugena Levyho, ktorí príjmu prácu v bezpečnostnej firme. Zodpovedná a náročná práca sa pre nich stane ešte komplikovanejšou, keď sa zapletú s bosom miestneho podsvetia, ktorého stvárnil Robert Loggia. (TV Dajto)

Ironfood

Úvodní "vtipná" scéna, ve které John Candy uvízne na stromě, mě varovala. že to bude pěkná ubohost. Bohužel jsem varování nedbal, a pronudil jsem se filmem až do konce. Největší zábavou bylo přemýšlení o tom, ze kterých filmů znám některé herce z vedlejších rolí (správné odpovědi byly Duna a Policajt z Beverly Hills...) Vzhledem k době vzniku a tématu se nabízí srovnání s Policejní akademií, a ač nejsem žádný její velký fanoušek, musím říct, že oproti Ozbrojeným a nebezpečným je to vlastně brilantní komedie. Zjednodušeně bych Ozbrojené a nebezpečné popsal jako Policejní akademii, ze které si odmyslíte všechny dobré fóry. Až po zhlédnutí jsem zjistil, že je to od režiséra mého oblíbeného Komanda, což mi stejně jako film Pterodaktyl potvrdilo, že za zábavností Komanda rozhodně nestály režisérské schopnosti. Zdejší relativně vysoké hodnocení přikládám tomu, že někteří uživatelé spíše než film hodnotili nějakou svou šťastnou vzpomínku na mládí v letech osmdesátých, kdy jsme tu byli vděční za kdejakou hovadinu ze západu... ()

Joe321

Pure 80's. Odpočinkovka se skvělý soundtrackem. Candy tady zase tolik neperlí, protože se musí dělit o místo před kamerou se sušším Levym, ale šlape jim to dobře + Meg Ryan za mlada. Výborná scéna v posilce. Mohlo to být vtipnější, přesto se u toho člověk uvolní a nasaje atmosféru osmdesátek. -"Wow, look at those monsters." -"Jimmy, get the dog off my head!" -"You wanna pet them? Come on, we'll go pet them. ()

Pecival

Hodně příjemná oddychovka, které dominují skvěle sehraní Candy a Levy. Obzvlášt Levy je hodně ultimátní, hned jeho nástup u soudu nemá chybu. Mladá Meg Ryan samozřejmě potěší, už tehdá pilovala svoje koulení očima. K tomu pořádná osmdesátková atmosféra a epesně našláplý synťákový soundtrack. Po celý film jse se dobře bavil, za mně rozhodně spokojenost. Lester nikdy nezklame. ()

ywo666

Celkom svieže malo to spád. Aj akcia ako tak obstojná. Ale! Ale nie je to zas tak vtipné ako som čakal. A Candy pôsobí ako akčný policajt dosť nepresvedčivo. A Meg Ryan sa mohla vyzliecť a išiel by som s hviezdičkou hore. Veľa nápadov mohlo byť v tej dobe dobrých avšak teraz mi prišli už okukané. Takže je to šedý priemer. Ale neurazí. ()

Chrustyn

Režisér kultovního "Komanda" (které se rozhodně nestalo kultovní díky němu) natočil mimo jiných méně známých "béček" i tuto typickou "osmdesátkovou" komedii líznutou akčním filmem. Bohužel se však jedná o po právu opomíjený film, který i přes výbornou volbu hlavních představitelů (ve své době hvězdný John Candy a Eugene Levy, který se později stal legendárním jako "Jimův táta" z jedné nejmenované teen komedie) není ani vtipný ani jakýmkoliv jiným způsobem zábavný. ()

• Harold Ramis bol výkonným producentom tohto filmu, avšak nebol spokojný s jeho finálnou podobou, a tak požiadal, aby jeho meno bolo z titulkov odstránené. (beso74)
  • Úlohu Normana Kana mal pôvodne dostať Tom Hanks. Keď ju ten musel odmietnuť, John Candy navrhol do tejto úlohy Eugena Levyho, ktorý podobne ako on hviezdil v seriáli SCTV. (beso74)