Sametová revoluce nepřinesla jen politickou a ekonomickou svobodu. Druhou stranou mince byl nebývalý rozmach zločinu. Mnohé kriminální činy divokých devadesátek zůstaly i po více než třiceti letech nedořešeny nebo nesou pachuť podivného vyšetřování, ovlivněného mocnými kmotry a politiky. To, co se v tehdejším polosvětě událo, totiž ovlivňuje život i dnes. Nastal čas se za těmi nejzásadnějšími kauzami ohlédnout a po letech je důstojně uzavřít. Dokumentární seriál Polosvět představuje výsledky unikátního pátrání po kořenech vzniku českého organizovaného zločinu devadesátých let a zkoumá fenomény vývoje tehdejšího kriminálního podsvětí. Obsah tvoří nejzajímavější dobové kauzy a jejich hlavní aktéři. Propojení s dramatickým seriálem ČT Devadesátky umožňuje pochopení nebezpečné vlny vzrůstající polistopadové kriminality a má i preventivní funkci před nebezpečnými kriminálními jevy v soudobé  společnosti. (Česká televize)

Recenzie používateľa Chmur k tomuto seriálu (3)

Polosvět (2022)

Celkově se jedná o výborný dokumentární cyklus, který poutavě přibližuje lesk i bídu 90. let. Svým způsobem to byla šílená doba. I když, která doba není šílená? Velcí i malí žraloci roztrhali na cucky ideály lidí o krásném a bezpečném životě v demokracii. Někeří dravci se naštěstí zardousili navzájem, jenže těm nejhorším se zas tak moc nestalo. Vlastně je to celé hrozně smutné. ()

Polosvět olejů smrti (2022) (E05)

Možná jeden z nejdepresivnějších dílů. Vidět tehdejší vrcholnou politickou garnituru bagatelizovat či krýt trestnou činnost, která vedla až k vraždám nepohodlných lidí, je skutečně frustrující. Opravdu je Andrej Babiš, kterého tolik lidí nesnáší a vidí v něm zlo, o tolik horší než Václav Klaus? A je vůbec horší člověk než ctihodný pan profesor ekonomie? Kdo z nich ublížil této zemi víc? Já nevím, ale podle mě oba okupují jednu a tu samou množinu sebestředných psychopatů. Kde jsou ty boží mlýny? Podle mě melou až příliš často naprázdno. Zaujalo mě mimo jiné charisma Jiřího Večeře. ()

Polosvět sexklubů (2022) (E06)

Pro mě osobně se jedná o nejméně zajímavý díl. Čekal jsem něco jinýho, než že se to bude celé točit okolo Jonáka, který si, dle slov jednoho z policistů, spíš na mafiána hrál, než že by jím skutečně byl. ()