Kto prežije - Palau

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2005

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor)

Desátá řada úspěšného amerického pořadu se natáčela na ostrově Koror. Tento ostrov spolu s okolními ostrůvky tvoří stejnojmenný spolkový stát Koror, který spolu s dalšími 15 státy tvoří federativní republiku Palau. Souostroví Palau leží v Tichém oceánu asi 500 km východně od Filipín. (obivan568)

Trixinka

SPOILERY........ Povedená vojenská série. Jeden kmen zdevastuje druhý, což byla škoda, protože se záběry pak věnovaly jen tomu kmeni, který prohrával. Členy vítězného kmeny jsme skoro nepoznali až do onoho sloučení nesloučení. Oblíbenci - Ian, Stephanie, Tom ()

Chuppa

Spoilery. Dobrý řada se spotou prvenství. Hasič Tom od začátku opanoval hru a zaslouženě vyhrál. Kmen Ulong, kterému jsem fandil nikdy nevyhrál imunitu, ale Stephanie, poslední přeživší kmene, si mě získala. ()

snebka

SPOILER Za prvních deset řad se ještě nestalo, aby jeden kmen natolik drtil ten druhý. A kdo by na začátku řekl, že to Kororové budou mít navrch nad Ulongy. Závěr už byl docela jednoznačný, protože holky se připravily o šanci bojovat o onen milion dollarů. Zatímco Ian i Tom věděli, že jim k tomu stačí dostat do finále Katier. Oblíbenci: Ian, Stephanie Favorit: Tom, Ian 73/100 **** ()

Boudyy

!!!! SPOILERY !!!! Další skvělá série, jak je na Survivor zvykem. Tentokrát obohacená o úplně novou situaci - každou kmenovou výzvu o imunitu vyhrál pouze jeden kmen. Já snad poprvé neměl kmen, kterému jsem fandil, šlo mi spíš o jednotlivce. Z Ulongu mě zaujala Steph, James, Bobby Jon a Jeff, u Kokoru se mi líbili Tom (zároveň asi můj největší favorit), Ian či Gregg. Bylo zajímavé sledovat situaci v neustále prohrávajícím Ulongu, zároveŇ jsem byl velmi zapálen do odhodlání Bobby Jona a Steph, kteří svým sympatickým snažením zvedali morálku a výkon kmene a později, když na ostrově zůstali pouze oni dva, byla lahůdka je sledovat. Akorát jsem doufal, že Steph dojde dál, bohužel, po sloučení ještě obětovali Cobyho (jehož kecy a naštvanost byly zárukou zábavy ve kmeni Koror), Janu to odpískala sama a poté už se Kororové zbavili posledního člena Ulong v soutěži. Další průběh hry byl také zajímavý, vyřazení Gregga určitě dobrý Tomův tah, pozdější zbavování se ženských bylo spíše formalitou (stejně tam byly jen do počtu), avšak Ianův nechytrý tah, který jej možná stál výhru, dění ještě více zamotal. Poslední výzva o imunitu byla šílená a zároveň pro Iana jakýmsi očištěním. Poslední kmenová rada, tam už bylo skoro všechno jasné, i když u této zaímavé série s mnoha zvraty si člověk nemohl být stoprocentně jistý ani výhrou Toma. No, nakonec se to povedlo, vy hrál můj oblíbenec a tak je to dobře. ()

The Graduate

OBSAHUJE SPOILERY Další výborná řada, tentokrát sice celkem „pohodová“ a bez výrazných blindsidů, ale i tak hodně zábavná se sympatickými hráči a s několika nej: nejvíce vyhraných výzev jedním kmenem a jedním hráčem, nejdelší výzva, nejvíce remíz na kmenových radách a dosud největší počet hráčů. Na atraktivitě nic neubírá ani obrovská převaha Kororu. Obrovským plusem je podle mě také asi nejzaslouženější vítěz vůbec. Tom se svou skvělou a přitom čestnou hrou od začátku dominoval a svou cestu za titulem Sole Survivor si kromě toho vydláždil i pěti individuálními imunitami. ()

WolfIssen

I přesto, že oba kmeny mají dost schopných a silných lidí, tak prostě Ulong má hold smůlu... Stephenie je jednou z nejhezčích, nejsilnějších i nejschopnějších ženských soutěžících. Oblíbení, nejschopnější a nejsilnější hráči: Tom, Ian, Bobby John, Stephenie. ()

jeandepatch

Nejsmutnější a nejbrutálnější zničené jednoho kmene, kterej byl sice ze začátku méně sympatický, ale když zbývali 4, málem jsem se modlil za jejich záchranu. Ústřední postava: Tom Oblíbenci: Stephenie (TOP), Tom, Bobby Jon, James Neoblíbenci: Caryn, Janu ()

Víteček

Celkem zajímavá řada, s neopakovatelným vývojem. Sledovat kmen Ulong bylo dost zajímavé a psotupně jsem jim fandil víc a víc, přestože se mi líbil jejich stav. Největší mínus celé řady bylo, že byla dost předvídatelná a už ve chvíli sloučení jsem uhodl vítěze. Ten měl většinu hry pevně pod kontrolou, což je pro něj dobře, ale ubíralo to na zajímavosti. Alespoň že byl/a sympaťák. Poklidným výkonem zamával jen konec, posledních pár dní, které učinili hru zase zajímavější a zábavnější. 75% ()

blazma

Nejvíc debilní rozdělení kmene. To bylo největší zklamání hned na začátku a bylo co dělat, aby to zbytek řady napravil. Naštěstí se povedlo díky šílenému průběhu a mega sympatickému castu. Stephenie LaGrossa jedna z nejvíc top hráček a Ian Rosenberger je asi nejvíc sympatický týpek, který už dávno měl dostat další šanci hrát znovu. ()

unclejack

Survivor Palau je jedna z tých sérií, ktoré vyhral naozaj najschopnejší hráč. Už od začiatku sa mi séria svojou vojenskou tématikou celkom pozdávala a kmene sa zdali vyrovnané. Ale kdeže! Korori totálne odpísali Ulongov, ktorí, chudáci, nevyhrali ani jedinú imunitu. Z Ulongov som to najviac prial pracantke Stephanie a Bobby Jonovi, ktorí kmeň držali ako tak nad vodou. Naopak Jamesa som príliš nemusel. Pri Kororoch je jasné, kto ich vedie - Tomovi a Ianovi som držal palce pre ich fyzickú aj strategickú vyspelosť. Okrem nich som si ešte obľúbil utáraného Cobyho a sympaťáka Gregga. Naopak Katie by som nikdy netipoval medzi top tri. Palau je prekrásna séria, ktorú trošku kazí rýchla devastácia kmeňa Ulong a tým sa hra prenáša čisto len na dvojicu Ian-Tom. FAVOURITES Tom, Ian, Stephanie, Bobby Jon, Coby, Gregg ()

enoemis13

SPOILER ALERT! Začiatok zbytočne vylúčenie dvoch hráčov, prvá chyba keď si Colby nevybral Angie, zaujímave by bolo keby si Ian vybral Steph ... Ulong: katastrofa, IQ odhadujem tak na 220 (všetkých 9 dokopy), hneď na začiatku som sa smial z demokracie (James), aspoň praktická ukážka, ako demokracia (ne)funguje. Inak traja slabučký steroidmi napichaný debili to domrvili ako úžasne, nesmieme zabudnúť na Jamesa, ktorý ani v hlave ani svaly... najmúdrejšia Steph, ktorá vlastne nevyhrala dokopy nič, takže ako ju môže niekto označovať za jednu z najlepších, to nepochopím. Bobby John (skrátene BJ) je inak typickým príkladom, asi ako vyzerali, rozmýšľali a správali sa neandertálci ( len tí mali aspoň nejakú silu ), Angie príjemne prekvapenie, škoda že sa dostala do tejto spoločnosti, Koror: Willard, Janu, Jenn (R.I.P.) - škoda reči, hlúpe, tupé (alebo staré) Colby - typický buzerant, a síce obklopený tupcami, ťažko sa to asi hrá, Karen - niečo tak sprosté, nelogicky uvažujúce, nechápem aké zatmenie mozgu ju vybralo do tejto hry, Gregg - sklamanie, čakal som, že sa to pokusí vyhrať hlavne po tom čo oslovil Colbyho ale ... tvrdil, že v noci nespával a rozmýšľal nad stratégiou - blahoželanie, to sa radšej mohol chudák vyspať, Ian - zakoktaný, očividine milión nepotrebujúci chudáčik, ktorý toho tiež veľa nevymyslel a toto čo vystrojil na konci ... veď Tom sa ho snažil zbaviť a on takto kokotko ... Katie - jedna z najväčších katastrof vôbec, určite jedna z top 10 najhorších finalistov, nepredviedla nič, nepríjemna k ľuďom, stratégia na nule, ona totiž nepochopila, že vo finále by z poslednej sedmičky, nevyhrala s nikým, preto si ju tam držali ako najväčšiu kozu v dejinách, Tom - nesympatický, po milióne bažiaci egoista, populistické reči, zastrašovanie, dobrý vo fyzických súťažiach a koniec koncov to celé zahral dobre..... Celkovo nuda, súťaže, prostredie, odmeny boli príjemne, ale keď z 20-tich súťažiacich majú IQ nad 80 asi tak traja, cast proste otrasný ... 35% ()

lapaix

Pokud jde o průběh, poměrně nudná řada bez zvláštních zvratů. I přesto však sympatická. Najdeme tu spoustu sympatických soutěžících, a naopak zase žádného vyloženě nesympatického (alespoň pro mě). Můžeme pozorovat, jak se kmen Ulong potápí a potápí a dočkáme se pár zajímavých momentů (žralok, Ianovo gesto). To všechno mě na téhle sérii bavilo a ani mi moc nevadila absence zloducha a to, že kromě Gregga nebylo žádné nečekané vyřazení. Vítěze hodnotím kladně, opravdu si to zasloužil. Oblíbenci: Stephenie, Coby, trochu Tom Prudičitrochu Caryn, ale jinak nikdo. Možná ti špatní byli hned vyřazeni. ()

nolitimere

Vojenský ,,duch,, 2.svetovej vojny bol príjemným spestrením tejto série , ktorá bola podla mňa pod slabším priemerom kvôli nevýrazným súťažiacim samozrejme až na pár výnimiek medzi ktorých určite patrila aj moja favoritka Steph. ()