Kto prežije - Perlové ostrovy

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2003

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Jon Dalton, Rupert Boneham

Máme tu již 7. sérii amerického pořadu Survivor, která je považována za jednu z nejtvrdších v historii soutěže. Hráči se mezi sebou utkají na ostrovech v Perlovém souostroví a zjišťují, že hra začíná už na lodi na cestě k místu, kde by normálně začali. Dalším nepříjemným zjištěním bylo, že musejí pokračovat v tom, co mají právě na sobě. Poperou se s těmito a mnohými dalšími problémy nebo budou zažívat trable? (Attta)

loliti

Kdo prezije som začala pozerať pred mnohými rokmi (a úplnou náhodou) a stala sa z toho dlhoročná, príjemná závislosť. No dobre a ešte som sa v tom čase zamilovala do Ruperta. Skrátka, Perlové ostrovy patria k mojim najoblúbenejším. ()

Bukk

Fairplay byl neuvěřitelný hráč, kterému nevadilo ze sebe vydat to nejhorší a nejlepší zároveň. Vždyť kdo by lhal o vlastní babičce! Na druhou stranu dával kmeni správný říz, ale abych mu nedala všechen kredit, i ostatní měli své momenty. Rupert doplatil na svou důvěřivost (jak sám uvedl) a je to škoda. No ale je to přeci jen soutěž o peníze a nedivím se, že všichni dobří hráči museli dříve či později z kola ven. Dlouho taková dobrá řada nebyla (z mého pohledu). Konec byl bohužel nezajímavý a to je škoda, protože celkově složení trosečníků bylo skvělé. ()

Yokolobuna

Nejlepší série, jednoznačně. Parádní seskupení soutěžících a to jsem myslel, že na další Kdo přežije už hodím bobek. Oblíbení soutěžící: Andrew, Rupert, Ryan, Darah, Osten. Neoblíbení: Trish, Lil, Shawn. No a někde uprostřed Johny FairPlay! ()

barrahir

Komentář může obsahovat spoilery. Dokud tam byl Rupert, tak mě to neskutečně bavilo, ale vrácení dvou vypadnuvších a dost brzké sloučení změnilo tempo a od té doby už to nebylo ono. Konec už jen o taktizování a alespoň Jon, kterého by jinak člověk zabil, si získal trochu sympatií, ke konci už jsem mu v tom stádu slepic snad i fandil. ()

chelsea17

Myslel jsem si, že nic nepředčí Austrálii. Po nějaké době jsem dokoukal Amazonii, kterou bych hodnotil kvalitově na úrovni Austrálie.Byl jsem nadšenej, že se tak dobrá řada zase objevila. Přeci jen Markézy a Thajsko nebylo nic světového. Pár SPOILERŮ ... A ted Pearl Islands. Takový těžký kalibr jsem nečekal a nakonecjeto jednoznačně nejlepší řada Survivora co jsem doposud viděl. Jen ten začátek už stál za to a úroven to mělo po celou dobu. Po nějakým čase sledování jsem si vytvořil pár oblíbenců a to Ryana "hubenoura" a Ruperta. Ryan bohužel vypadl celkem brzy, tak jsem se hlavně soustředil na Ruperta, s hrozivým očekáváním, kdy se proti němu spiknou. Byl to super hráč, pozitivní a dělal skvělou atmosféru, vyhrával soutěže a výborně lovil ryby. Je fakt, že to bylo otázkou času, kdy bude muset odejít. Pak tu je třeba Darrah, která mě štvala skoro celou sérii a to hlavně kvůli jejímu nepřítomnému výrazu. Kdykoliv na ni byl záběr, tak se mračí jako kdyby tím hlásila ... na mě nemáte! Největší padouch byl samozřejmě Jon, zvolil super taktiku, jenže mu to vyneslo jen 3. místo. Kdyby zvítězil, neměl bychs tím problém.Trošku mi připomněl Roba ze série Amazonie, jestli jsem si nespletl jméno (Ryan) , který skvěle taktizoval a nakonec byl rovněž třetí. S vítězkou Sandrou jsem spokojený, popisovat důvody nebudu, sama skvěle vše řekla na závěrečné radě. Kdo mě ještě štval byla například Trish nebo Tijuana ... ale každý nemůže být oblíbenej. Till jsem měl v první polovině celkem voblibě, jenže poté se přidala, pro mě, na špatnou stranu a byl jsem rád, že nevyhrála celou soutěž. Doufám, že další řady budou takhle parádní, protože TOHLE bylo něco na co se nedá zapomenout. Počet hodnocení: 333 ()

Yarwen

První polovina soutěže probíhala přesně podle mého gusta - zůstávali ti soutěžící, kterým jsem to přál. Nicméně ani tato idylka netrvala věčně; přesto - poslední přeživší byl člověk, kterému jsem přál stříbro, protože hrál celkem férově. Má nejoblíbenější postava však byl jednoznačně Rupert - byl velmi dobrý ve výzvách, jako jeden z mála v této soutěži hrál čestně a lidsky byl velmi sympatický. ()

longercz

SPOIELRY ALL OVER... V celé řadě nevydrželo ani jedno spojenectví, všechny byli buď rozprášeny konkurencí, nebo se lidi na sebe jednoduše vykašlali. Díky tomu se vážně do poslední chvíle nedalo odhadnout, jak se hra bude dále vyvíjet a z žádné jiné řady si nepamatuju tolik jednotlivých momentů. K samotné hře, ať už můžete mít rádi Ruperta, jak chcete, můžete obdivovat Sandru a sympatizovat s Lillian, hlavní postavou je tady Fairplay. Ať už jde o jeho nestoudné lži nebo o naprostou neúctu k protihráčům, k zažitým zvyklostem pořadu nebo i prostě k tomu, že je v televizi. Jonny dokázal měnit průběh hry asi nejvíc ze všech účastníků, určitě si ale nemyslím, že hrál nejlepší hru. Souhlasím s tím, že člověk by měl udělat všechno, co může, takovouto příležitost už totiž nikdy dostat znovu nemusí, on už se ale párkrát dostal do situace, kdy si doslova zlomyslně užíval neúspěchy ostatních a to je ve hře, kde vám peníze dávají lidi, které jste porazili, sebevražda. Šlo by to pokud, by to dokázal před ostatními dokonale skrýt a vykecával se jenom v rozhovorech, to ale nedokázal. Rupert je sice určitě fajn chlap, ale rozhodně nehrál dobře. Když si vzpomenete hned na tu první slavnou scénu, jak krade obuv, říká u toho, že bude podvádět a lhát, no ale nakonec si jenom užíval rybaření a po celém ostrově vytruboval, že je to jeho hra, jeho harpuna, jeho ostrov a já nevím co ještě. Zvládl sice jistou dobu držet počty na své straně, jeho strategie (dá li se to nazvat strategií), byla ale hodně krátkozraká a nakonec byl po zásluze "odměněn". Však taky v dalších účastech hrál úplně jinak. Tak jak už jsem se mnohokrát dočetl, všem je líto, že došlo k onomu návratu předchozích vyřazených, hlavně proto, že se kvůli tomu nakonec Savage nedostal ani do poroty. Já si nemyslím, že to byl úplně špatná zvrat, ale souhlasím s tím, že bez toho by byla řada dost možná ještě lepší a určitě bych zmíněného Savage chtěl ve hře vidět déle. Sandra si nakonec asi zasloužila vyhrát, protože nevynikala v žádné dovednosti, kromě té nejdůležitější, a to schopnosti se vždy přizpůsobit situaci. Co se týče Lillian, tak ta (a ne J.T., i když ten jí řádně dýchá na paty) si zaslouží cenu, za nejhorší tah v dějinách Survivoru, protože i bez toho, co jsme viděli v televizi a i jenom s tím co věděla o Fairplayovi ona sama ze hry, je naprosto neodpustitelné nevzít ho sebou do finále. Nejenom, ale i díky tomu je tady asi ten nejlepší casting a pro mě je to asi nejlepší původní řada. ()

Blondy.

Jedna z nejlepších seríí do dnes, krásná krajina, super soutěže s piratským kontextem. Až na pár vyjímek fajn soutěžící. Pro me série ve které jsem videl spíše víc hrdinů, než zaporáků a to je to co mě baví nejvíce, ale bez záporáku to taky nejde x). ()

Vabr

Před sloučením to byla popravdě o dost větší sranda. Začátek byl hodně dobře najetej a originální. Bohužel ze soutěžících mi nikdo až tak nepřirostl k srdci. Nikdo mě tu ani nějak hodně neštval, když už tak ale John, a pak Burton, u kterýho to byla škoda, protože se předtím jako nafrněnej nechoval. Výzvy byly jako vždy super a nastalo i zde několik zajímavých zvratů a herních taktik. Nicole a její taktizování nejvíc 😂 - tak strašně pitomý. Výherce si to zaslouží, ale některý ty kecy u finální debaty byly celkem přehnaný a zároveň ironický. Oblíbení hráči: 1. Sandra Neoblíbení hráči: 1. Jon 2. Andrew 3. Burton ()

Moly

Tak takhle ano! Stačilo pár minut a už jsem měla vybráno. Kmen, oblíbené hráče, prudiče. Tvůrci zapracovali a měli tak co nabídnout nejen na straně scénáře, ale i co do castingu. A přísahám, ta scéna, kdy Rupert najde svou harpunu, mne zasáhla víc, než když Tom Hanks přišel v Trosečníkovi o Wilsona./ Závěrečná kmenová rada i Reunion patří k výborným dílům soutěže (kde se finálová dvojice potvrdí jako více než uspokojivá), zvlášť po rozpačitému vývoji série po sloučení. Vítězi/vítězce jsem však fandila již od prvního dílu a ať mi nikdo netvrdí, že se svého vytouženého milionu nedobral/a zaslouženě. Oblíbení hráči: Rupert, Sandra, Christa, Burton. Prudiči: Osten (!), Skinny Ryan, Shawn, Trisha, Michelle. Kontroverzní hráči: Lilly, Jonny, Darrah. A abych nezapomněla, co se Jonnyho týče: Nebyl by zdaleka takovým padouchem, kdyby jeho okolí bylo alespoň malinko prozřetelnější, důslednější a všímavější. Jonny sám to tedy zahrál nejlépe, jak patrně mohl, smůla je na straně jím napálených (včetně Jeffa, co se dá dělat :P). Zajímavé komentáře: Opsha. ()