Kto prežije - Panama

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2006

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Danielle DiLorenzo, Shane Powers

Tvrdá soutěž na exotickém ostrově, ve které trosečníci doslova bojují o přežití, vodu, jídlo a náčiní, které jim usnadní život. A v neposlední řadě o výhru v podobě milionu dolarů! (oficiálny text distribútora)

Boudyy

Další ze série "Survivoru". Jako vždy jsem si své oblíbence vybral již při úvodní znělce úvodní části. Již od pohledu mě zaujali Terry, Nick a Dan, nejvíce však Terry. Právě proto jsem si oblíbil i kmen La Mina, jehož členy byli mí tři oblíbenci. Celkově se mi zdálo, že v kmeni La Mina jsou sympatičtější a jaksi "normálnější" figurky než v konkurenčním kmeni. La Mině jsem fandil, avšak při sloučení kmenů byli její členové v nevýhodě. Jako největší iniciátor veškerého dění v kmeni Casaya byl dle mého názoru Shane, ten se postaral o velké množství rozruchu, at´ už svými náladami nebo hádkami s ostatními. Byl to právě on, kdo při sloučení kmenů "buřil" za soudržnost původních členů Casaye a tak začali vypadávat původní členové kmenu La Mina. Jediný, kdo se držel, byl Terry. Byl ztělesněním toho vzorového hrdiny, který si dojde pro titul. Byl to zkušený chlap, velmi fyzicky zdatný a nebyl to žádný hlupák. Vyhrával odměnu za odměnou, souboj za soubojem, díky čemuž byl vždy v bezpečí před kmenovou radou. Našel také skrytý symbol imunity na ostrově vyhnanství, a to za pouhých 20 minut pobytu na ostrově. Terry vyhrával a čekal, až se soudržnout původních členů kmene Casaya začne rozpadat. A dočkal se. Dřívější spojenci se najednou hádali více než obvykle a podráželi se navzájem (nevědomky se vyřazovali atd.). Terry se nejdříve spojil se Shanem, ten se však brzy stal obětí svých dřívějších spojenců. Dále Terry každý den při soubojích o odměnu a imunitu soupeřil se svým velkým rivalem Arasem, také původním členem Casaye. Dlouho Arasovi trvalo, než dokázal Terryho porazit. Stalo se tak za stavu, kdy zbývali pouze 4 lidé. Ale v souboji o odměnu ve finálové trojce zase vládl Terry. V souboji o imunitu a možnost rozhodnout, kdo se dostane do finálové dvojice však Terry nevydržel a ze souboje vypadl jako první. Vyhrála Danielle, nenápadná osoba, která toho jak v táboře, tak při soubojích o odměnu či imunitu ze sebe nikdy moc nevydala. Danielle si jako soupeře vybrala Arase a Terryho vyřadila. Aras se později stal vítězem. Jak paradoxní. Aras vždy toužil Terryho porazit, ve "vzájemné bilanci" o hodně zaostával, ale odměnu, tedy milion dolarů, si odvezl on. Popsat všechny situace, které mě zaujaly a rozepsat se více by bylo na dlouho a ani byste to nedočetli. Snad mohu jen napsat, že tato série byla výborná a vítězem je pro mě Terry. ()

WolfIssen

Oblíbení soutěžící: Bruce a Terry. Terry je borec, jde vidět, že je voják a nic jej nezlomí, ani když se do něj ostatní pořád naváží, hlavně ke konci. Velká škoda Bruce a jeho zažívacích potíží, že musel odejít ze hry. Typický Japonec, taktní a zdvořilý, nechybí mu ani mistrovství v bojovém umění. Shane je prostě magor :-D a Cerie patří spíše na gauč :-) Zábavná série, která nepostrádá nic z předchozích řad a má spoustu novinek k dobru. ()

blazma

V Panamě jsme dostali pár ikonických hráčů, jen škoda že tato série nebyla tak průbojná a dynamická. nic méně pár jmen tady zkrátka vyčnívá i po takové době, Shane Powers, Cirie Fields, Terry Deitz, Danielle DiLorenzo, Aras Baskauskas. Asi nejvíc zvučná jména, které si po takové době pamatuju a i pár dalších kteří skončili dříve a už nedostali další možnost. Od Misty, Courtney až po Bruce či Austina. Poprvé jsme viděli i Ostrov vyhnanství a byl to fajn nápad. ()

KanoJJ

Terry <3 kapitán Amerika a úplně nejvíc ze všech si zaslouží zvítězit. A sem dost spravedlivá, takže jako druhýmu to přeju i Arasovi. Jinak teda už nikdo mi tam nezbyl kdo by ty prachy měl vyhrát. However, velikej pínák.. Celej víkend v čudu, když stejně furt myslim jen na to, kdo bude vítez... Jinak Aras, Nick a Austin sou veeelký fešáci, nechápu proč se takový neroděj v ČR? :D ()

CrashONE

SPOILER // zajímavá série ale oblíbil jsem si jen málo lidí a ti všichni vypadli. Arogance ostatních členů Casaye byla neúnosná, furt jsem si přál nějaký zvrat, ale furt nic. Vyhrát to měl Terry. ()

Sylvanas

Tahle série je z těch slabších. Líbilo se mi, jak Terry pořád vyhrával imunity a naštvával tím všechny ostatní, ale jinak to za moc nestálo. Nudné, nesympatičtí a pro mě naprosto nezajímaví soutěžící. Celkově ve mně tato série moc dojmů nezanechala. ()

Janie.

Cirie a Aras jsou nejotravnější dvojice v dějinách Survivora. A nejmíň sympatičtí. Navíc mi celou dobu strašně vadila Arasova arogance. Ale o to víc jsem fandila Terrymu, protože to, jak se tam dokázal udržet skoro až do konce přesto, že ho tam nikdo z těch zbývajících pitomců nechtěl, opravdu stálo za to. Opravdu nespravedlivé, že kvůli jediné prohře nemohl vyhrát. ()

Bruce_cz

(SPOILER) Hodně slušná série, kterou nahoru táhnou výkony Terryho v soutěžích. Byť neměl zrovna moc silných protivníků. Naneštěstí jsou kromě Terryho všichni ostatní soutěžící zcela nezajímaví. Zapamatování hodná je jen Cirie a Daniel, protože se vrátí ve Fans vs Favorites. Aras k tomu miliónu přišel víceméně jen omylem a z celé šestice Casaya kmene mně zaujal nejméně. Zvláště vezmu-li v potaz, že soutěže nevyhrával (byť za to spíš může Terry) a jeho sociální hru jsme nějak nezaregistroval. Za vítězství ke všemu může vděčit jen tomu, že Dudyel se do finále dostala též neznámo jak. Podstatně více se mi nelíbilo, že soutěž už v této sérii je hrána hrozně na city. V posledních dílech je Terry vylíčen jako zloduch a je nadržováno Arasovi. Asi si někdo dobře spočítal, že když má Kapitán Amerika vypadnou, tak by bylo vhodné na něj nakydat trochu špíny, ať to všichni jeho fanoušci ustojí a Aras je ukázán jako pan dospělý a rozumný... Naopak místy jízlivá a otravná Cirie je vykreslena jako hotová světice a "american dream". Při reunionu si půlka trosečníků si pobrečela, citově vyprahlí diváci snad byli potěšeni, ostatní mohli ocenit záběry Dana ve vesmíru, jediné dobré. ()

Drky

Soutěž při které ne vždy vyhrává ten nejsilnější borec, ale většinou ten který umí nejlépe taktizovat a ten který se snaží hrát si na oblíbence davu a na druhou stranu je podlý až to bolí. Hra plná intrik, která ovšem dokáže vtáhnout a diváka již nutí dokoukat až do konce aby se dozvěděl, kdo to nakonec dotaktizuje a přežije až na vrchol...předchozí komenty nečtu, nechci vědět výsledek, na ten si počkám do zítřejšího večera. Za mě 70% a 3,5*. ()

damned

První rozřazení podle pohlaví a věku znevýhodnilo některé skupiny, ale po spojení na 2 kmeny se už role srovnaly. Nejvýraznějšími soutěžícími byli asi Shane (se svými psychotickými výlevy) a Terry, který i přes svůj vyšší věk dominoval ve všech soutěžích, ale takticky nedokázal svojí pozici zhodnotit. Naopak Cirie, jako tlustá gaučová povalečka se díky skvělé taktické a sociální obratnosti dostala až neuvěřitelně daleko. Oblíbení: Dan, Bruce, Shane ()

Deivy

Mne sa táto seria velmi páčila a tešim sa už na dalšiu. Terry si zaslužil jednoznačne vyhrať, ale ako všetci vieme tato hra nie je o vydrži, svaloch, kondicii atd,, ale o taktike a strategii. ()

DeTomaso

Tuhle soutěžní reality show sleduju od počátku. Panama byla zatím nejlepší, nejnapínavější. Bohužel to dopadlo dle přísloví že " stokrát nic, umořilo osla" . Kmen šmejdů s neuvěřitelným štěstím tak nakonec přeci jen udolal Terryho, pilota US Navy ( asi slušnej oddíl ! ). Ten prokazoval celou soutěž neuvěřitelnou fyzickou i psychickou odolnost a asi jako jediný by si výhru zasloužil. ()