Kto prežije - Afrika

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2001

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Kim Johnson, Ethan Zohn, Jessie Camacho

Americká soutěž Survivor (Kdo přežije) pokračuje již třetím dílem. Tentokrát si na soutěžící připravila zatím nejtěžší prostředí - africkou poušť. 16 trosečníku je rozděleno do dvou kmenů, které spolu po měsíc budou zápasit o jídlo, vodu a hlavně o tzv. "imunitu". V tomto díle série se také poprvé změní zaběhlé pravidlo o výměně soutěžících do druhého kmene. Po vyřazení 6 nejslabších, se oba kmeny spojí do jednoho, v kterém bude už každý sám za sebe a bude se snažit vyhrát milion dolarů. (Zeck)

Vabr

O trochu lepší než Austrálie. Prvních 5 dílu je nic moc, ale po Silasově rozhodujícím hlasu to začne být zajímavé. Víc jsem fandil Boranům, ale od Silasova rozhodnutí to je u Samburanů docela agresivní a vypjaté. Podmínky tu musely být hrozný. Odměny se mi líbily. Hodně mě štval Frank a Brandon. Docela mi i vadil Lex. Oblíbení lidi vypadli hned ze začátku, ale výherce a zároveň moji nejoblíbenější postavu jsem si tipnul, což bylo pro mě skvělý a strašně neuvěřitelný, ale nakonec jsem z toho tak skvělý pocit neměl kvůli těmto věcem: Poslední díl, ve kterém se hlasuje o výherce mě totálně nas*al, protože tak de*ilní otázky na finálovou dvojici jsem ještě neslyšel. Jejich odpovědi byly trochu de*ilní taky, ale to mě tak nas*alo. Jako otázka vyberte číslo od 1-1000. A to tu otázku říká zrovna člověk, který by se určitě mohl zeptat na něco mnohem zajímavějšího a ne tak de*ilního. Otázky tohohle typu mě akorát nase*ou a ukážou, co má postava nakonec v hlavě přesto, že jste si mysleli, že je normální a přijde i s normálním dotazem! Dalších stupidních dotazů tam bylo hafo. Tudíž nemám bohužel z vítěze takovou radost :\. Sérii opět tak jako každou kazí rituál ,,očištění'' před koncem, kdy zbývají ještě 3 hráči. Sérii kazí dotazy poroty, rituál, pár keců o tom, jak je Afrika strašně posvátná zem a prvních 5 dílů. Naopak, co pochválím jsou hodně dobré odměny, rozpor v kmeni Samburu a konečně výherce, který zvítězil právem. VYHODNCOENÍ: KLÍŠTĚ NA ZADKU ()

longercz

Oproti Austrálii je tohle úplně jiná série, co se týče toho, jak se vyvíjely aliance a nejsou tady v podstatě téměř žádné podrazy. Na druhou stranu sledovat strachy posraného Ethana (což tedy naprosto chápu), jak čumí na lvy, co jim řvou doslova za plotem nebo jak jim sloni serou do tůničky, ze které berou vodu, bylo úžasné. Celkově se tady podařilo zase vytvořit parádní sestavu různorodých lidí a pro mě jde jednoduše o strašně sympatickou sérii. ()

Zeck

Ano trojka je slabší, ale proč? Moc rychle upečené po skvělé Austrálii? Nebo zde zkrátka nejsou tak zajímavé osobnosti, jako v Ogakoru ve dvojce? Krajina je drsná, podmínky strašné, ale přesto máte dojem, že to zase tak hrozné nebude. Velice mě bavil kmen (už si nevzpomenu na název), v kterém se řešily generační problémy a Silas všem těm vypočítavým dědulům vytřel zrak. :) /// Pokud někdo chce sledovat další sérii a nemít zkažený zážitek, nečíst komentář Zdeňky!! /// ()

jeandepatch

Stará dobrá třetí série, ještě nějaké nedokonalosti a taky zbytečně moc product placement (Mountain Dew, Visa). Naopak je to zajímavé umístění uprostřed ničeho, střídmé odměny na začátku a ty pořádné směrem ke konci. Lepší průměr. Ústřední postava: Ethan Oblíbenci: Lex, Big Tom Neoblíbenci: Linda, Frank ()

selfesteem

Afrika nic moc. Od předchozích Survivorů se však liší nebezpečným prostředím. Když Vám každou noc dýchá lev na záda, na pohodě to nepřidá. Osobnosti poněkud nevýrazné, našla jsem si tam jen jednoho oblíbence (Lex). V této řadě mně neuvěřitelně lezla na nervy skupinka mladých arogantních děcek sestávající se z agresivní bloncky, svalnatého primitiva, namyšleného homosexuála a brunety s věčně otráveným výrazem - jak jsem se cítila dále, v průběhu soutěže, jistě uhodnete, když se na to podíváte sami. Prozradím jen, že jsem se moc ráda dívala dál (díky Jeffe!). S vítězem/vítězkou jsem spokojena v rámci možností, ale asi bych sledování Survivoru zabalila, kdyby to vyhrál ten druhý/druhá. ()

• První a jedna ze dvou a sérií odehrávající se v Africe. (Zix.)
  • První série, ve které proběhlo promíchání kmenů před sloučením. (Zix.)
  • Ethan Zohn je první profesionální sportovec ve hře, dříve hrál fotbal. (Zix.)