Významný spisovatel Andrew Sterling si konečně bere dlouho očekávanou dovolenou ve svém zánovním domě. Jeho chvíle zaslouženého odpočinku jsou ovšem záhy narušeny, když sousedé v domnění, že jej někdo vyloupil, zavolají policii. A to je příležitost na jakou dlouho čekal místní policejní šéf. Ten se však nespokojí s banálním vloupáním, ale uzavře dohodu s nesmělým podvodníkem Amosem Odellem, aby jakoby unesl slavného dramatika, on je dopadne a získá tím ohromnou veřejnou publicitu. Intrikánský šéf ovšem nepředpokládá, že z obou mužů se stanou přátelé, čímž "jasnou záležitost" převrátí zcela naruby... (oficiálny text distribútora)

harfuska

Tak sa nám do Kocúrkova zatúlala jedna čierna ovečka. A mieri na ňu celá policajná akadémia pitomcov. Spúšťa sa tak vlna nešťastných príhod a nečakaných zvratov. A celé to majú na svedomí dvaja ukrutní dementi, ktorí majú vačšiu fantáziu ako Alica z krajiny zázrakov. Už po 10 minútach sledovania tejto šaškárny som mala chuť streliť si gulku medzi oči. Dobre, že som to nespravila, pretože to bola neskutočná zábava, plná absurdných momentov. Naviac, Nicolas bol opäť k sežrání, ako megapizza so všetkými prílohami. ()

swed

Má cenu cpát do bláznivé komedie rasové otázky a náznaky satiry? Má, ale jen za předpokladu, že toužíte natočit komedii bez vtipu. 4/10 ()

marleyy

60% Pro mě to byl objev a celkem slušně vtipný. Musím říct jak Cage nemusím, tady se mi líbil hodně. Spolu s Jacksonem byly fajná dvojka. ()

Juto

Keď uvidíte černocha so stereom v rukách v miliónovom sídle, čo si myslíte? Veľká veselá satira o bielych (a čiernych) predsudkoch. 6/10 ()

Radiq

Dost slabota a nicota a na kokota. Cage tam sice udělal pár ksichtů ala Polibek upíra, ale jinak mě tam asi spíš bavil šerif a jeho dokonalej plán, chch. Jinak ústřední dvojice se chovala stejně jak hrála a stejně, jak byly jejich role vymyšlený - čistej průstřel průměrnosti. No bylo to ale lepší, než kladivem do prstu... ()

st.verka

Byla to prý komedie, ale já jsem se nějak nesmála. Samuel L. Jackson a Nicolas Cage podali skvělý herecký výkon, každý po svém. Byly to vlastně stěžejní postavy a film stál pouze na nich a ostatní postavy byly jen kompars. Bez nich by to byl jen další díl nepovedené Policejní akademie. Tlupa neschopných policistů s ještě neschopnějším šéfem kariéristou, který ve snaze zachránit si krk dokáže neuvěřitelné stupidity. Nakonec ho to dostihlo. ()

klokyn

Čudujem sa, že na také obsadenie je to pomerne neznámy film a v našich končinách to dávajú v TV len tak v sobotu dopoludnia. Vo filme sa neustále niečo deje, Cage sa mi tu hrozne páči a je tu mnoho vtipných gagov. Občas sa mi zdalo, že film búra klišé z akčných filmov (žiadne štartovanie pomocou káblikov sa nekoná...). Narážky na problémy rasizmu boli nie len vtipné, ale najmä pravdivé. ()

MickeyStuma

Zpočátku to vypadalo na crazy komedii, ale pak   se vše nějak zvrhlo na podivnou nudu. Hlavním   krédem příběhu je rasismus, což u amerických   filmů není nic neobvyklého. "Proč,   protože jsem černej?" Velmi často   používaná hláška upozorňující na problém.   Slabý scénář, byť se zajímavým námětem,   nedokáže upoutat pozornost a po celou stopáž   spíše uspává. Na jedno shlédnutí však   postačí. Pak upadne v zapomnění. ()

E lan

Nudná podívaná, která se lehce dotýká rasismu, nic objevného však nepřináší. Postavy jsou jaksi ploché a nedokáží v divákovi vzbudit pocity sympatií. Konec je navíc neskutečně naivní. Není důvod s tím ztrácet 96 minut. ()

Shley

Jedna ze starých, klasických, amerických komedií. Je to lehké, svižné, vtipné, potěší i herecké složení. Jednoduše skvělá volba, když si chcete jen odpočinout a trochu se pobavit. ()

yelcin

Film , ktorý sa tvári , že je komedia , ale ja som sa vôbec nebavil. Dať do páru bieleho a čierneho herca ešte neznamená , že film bude mať úspech.Vždy záleží predovšetkým na dobrom scenári a na chémií , ktorá vzniká medzi hlavnými predstaviteľmi. Netvrdím , že N.Cage a S.L.Jackson nevedia hrať , ale dvojka M.Gibson a D.Glover to nie sú ani náhodou. ()

Edgerton

Solidní komediie, kterých v 90. letech vzniklo mnoho. Tato nad ostatními ničím nevyniká, ale má Cage s Jacksonem, což samo o sobě taky stačí. ()

Vital

Velmi zdařilá komedie a Nicolas Cage jako lump se mi zde velmi líbí a Samuel mu dělá dobré garde,rozhodně nízkorozpočtový snímek,který ovšem nabízí za ten mrzký peníz slušnou zábavu ()

P@\/EL

Dobrá komedie, která nabídne řadu srandovních situaci i trefných hlášek a mimo jiné taky trošku akce. Musím konstatovat, že mě dokázala slušně pobavit. Film začíná od začátku pěkně zostra a s ničím se nepáře. Fakt jsem se pořádně zasmál tomu nedorozumění ze strany policajtů. Obzvláště jeden polda byl pěkné nemehlo, které zkazilo, co mohlo. Potom do hry vstopil další hlavní hrdina, který rozjel další sled poměrně povedených situací. Avšak mi připadlo, že děj s postupem času jen slábl. ()

Svadbos odpad!

Agonizujúca komédia, ktorá sa hrá na sociálnu satiru, je asi taká hlúpa ako Disneyovské komédie zo 60-ych rokov. Mala sa skôr volať "Ten zlátaný Afro-Američan". Je ťažké smiať sa, keď Vás niečo bolí, ale to práve od nás film „Amos & Andrew“ chce. Je to komédia o bohatom Afričanovi-Američanovi, ktorého si pomýlili so zlodejom jednoducho preto, lebo je čierny. Ten muž si kúpil víkendový dom na exkluzívnej enkláve ostrova a keď tam prichádza po prvýkrát, susedia ho vidia a okamžite si myslia, že je zlodej. Toto nie je vtip, ktorý sa môže zdať niektorým ľuďom veľmi zábavný. A ajkeď snímok sa snaží silou mocou naučiť svoju lekciu (ktorá znie, že nemôžete súdiť človeka podľa farby pleti), humor je podlomený smútkom základnej situácie. Film nie je tak zlý, ako skôr zavádzajúci. Obsahuje veľa zábavných momentov a niekoľko dobrých hereckých výkonov, avšak... Bohatého čierneho muža hrá Samuel L. Jackson, ktorý bol taký dobrý v úlohe drogovo závislého staršieho brata v „Jungle Fever“ (1991). Teraz, v radikálne odlišnej úlohe, hrá bohatého biznismana, ktorý sa prirodzene domnieva, že je stíhaný, keď dom obkľúči lokálna polícia. Po tom, čo do všetkého strkajúci nos susedia (Michael Lerner a Margaret Colin)sa sťažujú, politicky ambiciózny policajný šéf (Dabney Coleman) sa prepne do mentality obliehania a informuje tlač, že majiteľ domu je pravdepodobne držaný vo vnútri ako rukojemník. Jedna z horúcich hláv v jeho jednotke (Brad Dourif) začína na Jacksona strieľať. A keď Coleman zistí, že sa mýlil, uvedomí si, že je v teplej vode, kým s tým rýchlo nevyjde na verejnosť. Tu konečne začína film vyvíjať momentum, keď Coleman najme malého kriminálnika z lokálneho väzenia (Nicolas Cage) a rozkáže mu hrať úlohu domáceho votrelca, predstierajúceho, že drží Jacksona ako rukojemníka. Vzťah medzi Jacksonom a Cagem je centrom filmu, obaja odhaľujú o sebe pravdy a taktiež hútajú nad tým, čo sa muselo stať, aby sa tí dvaja zišli. Tvorcovia filmu „Amos & Andrew“ sú chytení svojou vlastnou zápletkou. Som si istý, že ich zámerom bolo natočiť film, ktorý bude demonštrovať, ako bieli Američania (alebo aspoň hlúpi susedia, ako v tomto snímku) sa unáhľujú vo svojich výrokoch na adresu čiernych. Ale film potrebuje byť viac či menej nevinný čo do rasy v Amerike. Takto zobrazuje nepríjemnú situáciu a potom s ňou zaobchádza so sitcomovou taktikou. aj humor mal byť zlostnejší a britkejší, alebo tvorcovia filmu mali z takejto situácie proste vycúvať. ()