Ústřední postavou Guru je Alice (Anna Fialová). Ta oznámí na policii, že byla znásilněna. Její výpověď však nejdříve u policistů a následně u lékařů vzbuzuje nedůvěru. Jejího případu se ujímá vyšetřovatelka Petra (Zuzana Stivínová), která v rámci pátrání začne rozkrývat zneklidňující skutečnosti a pojme důvodné podezření, že guru Marek (Vojta Kotek), kterého Alice ze znásilnění obviňuje, spáchal za pomoci spolupracovnice Kláry (Kristýna Podzimková) v rámci rádoby terapeutických lekcí jógy sexuální násilí až na desítkách žen. Je třeba jej co nejrychleji zastavit, zahájit trestní stíhání a postavit před soud. Kromě samotného procesu vyšetřování příběh odkrývá i soukromí Alice, její dlouhodobě nepříznivou životní situaci i neustálý boj o malou dceru Emmu s bývalým partnerem Radkem (Lukáš Melník). Vychází najevo, že se Alice ve vztahu nechovala v minulosti ideálně, což ještě více podrývá důvěru okolí v Alicinu verzi toho, co se jí a ostatním ženám mělo stát. (Voyo)

JB001

Spousta lidí chce věřit v něco co jim pomůže, aby jim bylo líp. Spousta sekt toho zneužívá takže nic nového pod sluncem... V tomto případě se jedná o mediálně známou kauzu takže kdybych to neviděl nic by se nestalo. Nicméně lepší než většina českých televizních seriálů. No nic, jdu si pustit druhou řadu Ozark, abych si spravil chuť. ()

Sidenius

Biser umí vyprávět (nebo-li Vyprávět :) dobře zrekontruované, nic nepřibarvené. Daleko lépe zpracované než stejný voyo projekt Roubal. Guru Jára ( Mára), dnes na Filipínách dal skutečně nový rozměr slovu odháčkovat. ()

BruceTichac

Lehce nadprůměrný seriál, který ničím nevyniká, ale ani neurazí. Kotek mě mile překvapil, v roli guru jsem si jej nedovedl představit a zahrál to věrohodně. Toť k seriálu vše, není důvod, abych se k němu ještě někdy vracel. ()

Lukkyn

Možná škoda , že tuhle látku nedělalo čtéčko :-( Není to sice klasická srágora ala TV Nova, ale nemůžu si pomoct, že z toho šlo vymáčknout prostě víc. Téma bezesporu zajímavý a je mi upřímně líto ženskejch co si šli k Járovi pofoukat bolístky , ale tohle mohlo být daleko temnější a propracovanější. Takhle to na mě působí , že to někdo zpíchnul přes víkend a roztáhnul zbytečně na tří díly. V podstatě nyní nechápu marketing O2 a jejich Guru no nechtěl bych to dělat :-) ()

motyka52

Mě Kotek jako herec vůbec nevadí, ale tohle nebyla role pro něj. Je to jeden z problémů celé série, která je jinak poměrně vtahující. Jenže na subtilním prostoru 135 je potřeba chvátat rychle a tak se leccos odbývá, jen aby se všechno stihlo a na konci to dalo smysl. Což o to, smysl to dá, téma je to velmi zajímavé a všechny herečky jsou trefeny perfektně, ale stejně mám po konci dojem, jako bych viděl jen velmi povedený dvojdíl kriminálky Anděl. ()

NikiVai

Celkem zajímavá minisérie s dobrými hereckými výkony. Jediné co bych vytkla je třetí díl, který tvůrci vzali hodně zkrátka. Asi bych zeštíhlila první dva o prázdné okamžiky a lépe děj rozvedla ve finále, aby si divák nemusel některé podstatné informace domýšlet. ()

Cesty timem

Za mě něco přes 3*. Začal jsem upravovat následně hodnocení dle chuti dalšího shlédnutí. Jen jestli také bud možnost, protože VOYO nemám a že bych kvůli tomu chtěl zopakovat i hospitalizaci v nemocnici, kde jsem to na VOYO shlédnul, to zas ne... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Vojtěch Kotek jako Guru Jára zvaný též jako Óm Nadsamec, jenž byl český samozvaný duchovní mistr tantry, stíhaný pro znásilňování. Sexuální akty na klientkách vykonával údajně z terapeutických důvodů jako takzvané odháčkování, jež mělo odstranit háčky, které v nich prý zanechali dřívější sexuální partneři. Minisérie Guru tedy pojednává o problematice sexuálního násilí. Více než na odháčkování se ale tvůrci zaměřují na oběti a jejich traumata. Určitě to stojí za podívání. - 70%. ()

ricardo2803

Snad první věc z produkce Novy, která mě hodně bavila. Hlavně výkon Anny Fialové byl excelentní. Vojta Kotek moc prostoru neměl, ale přesto byl taky vynikající. Ze začátku jsem měl obavu, aby to nebylo moc protimužské (jakože všichni chlapi jsou čuňata), ale bylo to příjemně vyvážené a každý ať si z toho vezme co chce. Celkově to bylo takové české, ale vážně koukatelné. ()

diamond

Mezi všemi tupými pořady naší první komerční televize na mne minisérie působí jako zjevení. Pokud budou pokračovat tímto směrem, možná stanici někdy zapnu. Herecké obsazení výborné, neokoukané a Anička Fialová prostě boží. Klidně mohlo být roztaženo o jeden díl více, propracovat trochu hlouběji jednotlivé postavy a dát větší prostor Vojtovi Kotkovi. ()

sibumi

Skvělé kombinace zkušených herců a méně známých tváří. Lehká psychologická sonda do vnímání žen, které navštěvují kurzy jógy. Příběh je ale zbytečně dlouhý a přestože je inspirovaný skutečnou událostí, tvůrci mohli popustit uzdu fantazii a udělat zajímavější konec. Takhle vyšuměl do prázdna a viníci zůstali potrestáni-nepotrestáni. ()

doubravkaa

Kotek je jako Jára úplně přesnej - byl kdysi podobně hezkej, měl charisma a ženský se do něj zamilovávaly. Sekta byla jako taková pavučina, do které se človějk zamotával víc a víc a bylo těžký manipulace prohlídnout a odtrhnout se. Zpočátku běžní účastníci jejich meditačních akcí vůbec netušili, co se děje v zákulisí. Na jedné takové akci jsem byla. Odjela jsem dřív (nic se mi nestalo), protože jsem se tam necítila dobře, nemám ráda manipulaci a ta byla všudypřítomná. Typické bylo, že nikdo nic nevěděl, byli jsme rozdělení do skupin a v rámci meditací se nesmělo mluvit. Že se v těchto dobách někdo stal obětí "odháčkování" a netušil dopředu, co to obnáší, se klidně mohlo přihodit. Já jsem se dozvěděla až o několik let později, že se tam takové věci děly. Seriál byl věrohodný. Z Kotka mi šel mráz po zádech. ()

drsny_hery

Biser má šťastnou ruku jak na herce, tak na zvolené téma. První díl se hodně povedl a měl jsem dlouze o čem přemýšlet. Bohužel zbylé dvě epizody atmosférou spíše stagnují a očekávaná gradace se nekoná. Stejně jako v případě Kukaček se nezachází příliš do hloubky a některé zajímavé aspekty případu jsou zcela opomíjeny. Také chybí jakákoliv odbornost. Cílí se jednoduše na průměrného diváka. Samotný guru dokáže udržet charisma jen během prvního dialogu. Některé postavy a nelogické dějové kudrlinky jsou pro příběh možná nadbytečné. Přestože se jedná o interpretaci skutečné události, mnohé situace jsou okatě uměle naroubované a rozhovory nepravděpodobné. Nemá smysl dál řešit potenciál. Zpracování je lehce nadprůměrné, Anna Fialová dokonalá. ()