Ústřední postavou Guru je Alice (Anna Fialová). Ta oznámí na policii, že byla znásilněna. Její výpověď však nejdříve u policistů a následně u lékařů vzbuzuje nedůvěru. Jejího případu se ujímá vyšetřovatelka Petra (Zuzana Stivínová), která v rámci pátrání začne rozkrývat zneklidňující skutečnosti a pojme důvodné podezření, že guru Marek (Vojta Kotek), kterého Alice ze znásilnění obviňuje, spáchal za pomoci spolupracovnice Kláry (Kristýna Podzimková) v rámci rádoby terapeutických lekcí jógy sexuální násilí až na desítkách žen. Je třeba jej co nejrychleji zastavit, zahájit trestní stíhání a postavit před soud. Kromě samotného procesu vyšetřování příběh odkrývá i soukromí Alice, její dlouhodobě nepříznivou životní situaci i neustálý boj o malou dceru Emmu s bývalým partnerem Radkem (Lukáš Melník). Vychází najevo, že se Alice ve vztahu nechovala v minulosti ideálně, což ještě více podrývá důvěru okolí v Alicinu verzi toho, co se jí a ostatním ženám mělo stát. (Voyo)

Recenzie používateľa doubravkaa k tomuto seriálu (3)

Guru (2022)

Kotek je jako Jára úplně přesnej - byl kdysi podobně hezkej, měl charisma a ženský se do něj zamilovávaly. Sekta byla jako taková pavučina, do které se človějk zamotával víc a víc a bylo těžký manipulace prohlídnout a odtrhnout se. Zpočátku běžní účastníci jejich meditačních akcí vůbec netušili, co se děje v zákulisí. Na jedné takové akci jsem byla. Odjela jsem dřív (nic se mi nestalo), protože jsem se tam necítila dobře, nemám ráda manipulaci a ta byla všudypřítomná. Typické bylo, že nikdo nic nevěděl, byli jsme rozdělení do skupin a v rámci meditací se nesmělo mluvit. Že se v těchto dobách někdo stal obětí "odháčkování" a netušil dopředu, co to obnáší, se klidně mohlo přihodit. Já jsem se dozvěděla až o několik let později, že se tam takové věci děly. Seriál byl věrohodný. Z Kotka mi šel mráz po zádech. ()

Epizoda 1 (2022) (E01)

Je to natočené velice věrohodně a Vojta Kotek hraje Járu Dobeše naprosto autenticky. ()

Epizoda 2 (2022) (E02)

Vojta Kotek je děsivě reálný...myslím tím ten jeho nevinný výraz...Ještě teď se mi dělá zle, když si na gurua Járu vzpomenu a to jsem se odháčkování vyhnula a pouze u nich cvičila jógu apod...... Dobře, že se o těchto tématech natáčí a mluví. ()