Vraždy v Midsomeri

• Česko Vraždy v Midsomeru (viac)
TV spot
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Predloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (viac)

belisama

Sfilmovany sen milovnika britskej krimi. Barnaby je sympatak, ktory sa svojou vytrvalostou a preciznostou vzdy dopracuje k spravnemu vysledku. Dufajme len, ze umrtnost v Midsomeri tak skoro neklesne. Suhlasim s Gemini - znelka je super, mam ju ako jedno zo zvoneni v mobile :o) ()

sam.uel

V Midsomeru žije(i když rozhodně ne dlouho) lidí víc než v Číně.A jejich často ůplně nesmyslné vraždy vyšetřuje detektiv z věčně kameným ksichtem kterého nerozhází vůbec nic.To je vše co jsem si s tohohle seriálu vzal.Věřím že se to někomu líbí ale mě to opravdu nebaví.Toť vše. ()

Peregrina

jsem pravidelný divák vražd v Midsomeru a mají pro mě neodolatelné kouzlo. Už jen ta atmosféra anglického venkova, kde vždy je něco shnilého pod povrchem počestných měšťanů ..Barnaby je svým způsobem sexy, tím, jak je klidnej, věcnej a není to žádný James Bond, ale úplně normální chlap. Jen si nejsem jistá, který z trojice jeho seržantů - Troy, Scott a Jones se k němu nejvíc hodí....ale nevadí mi ani jeden.Každý díl je samostatná a skvěle vypointovaná detektivka, kdy opravdu do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Kdo zatím k tomuhle brilantnímu anglickému kousku nepřičichl, vřele doporučuji těm, kdo mají rádi inteligentní a propracovaný příběh a krásné, byť pochmurné a strašidelné prostředí. Jo a velký počet mrtvol na jeden díl, to je také další z hlavních popisů Midsomerských vražd. Za mě plný počet. ()

San Miguel

Že moc detektivkám nefandím, tak musím říct, že Vraždy v Midsomeru jsou unikátní vyjímkou. Svou na detektivky nezvyklou délkou dílu, střihem, režií a herci si musí podmanit kde koho. A takovývh seriálu jako jsou vraždy je v televizi málo. Nejde jinak než za pět hvězdiček. ()

audri

Tajemný Midsomeru se spousty vraždami. Každý díl je zajímaví a nepředstavují tam moderní techniku jako ve všech amerických krimi filmech. Je to taková stará dobrá kriminálka v modernějším provedení se skvělou hudbou a prostředím. Není přeci Anglie výborným místem pro vraždu? ()

padlar

Tak to vypadá, že není na Zemi nebezpečnějšího místa k životu, než je anglický venkov :-). Ale jinak jde o naprosto vynikající kriminální seriál. Neobvykle štědrá stopáž umožňuje v každém díly rozehrát vždy široce pojatou zápletku, což je oproti jiným kriminálním seriálům dneška , které jsou někdy až klipovitě stručné, velmi příjemná změna. V zatím posledních sérii (14.) došlo k výrazné změně. Původního inspektora Barnabyho vystřídal jiný Barnaby (bratranec). Zatím si něj trochu zvykám, ale že by tím seriál nějak utrpěl, tak to rozhodně ne. ()

Mate0

Nemám rád tenhle seriál a jak říká má máma "Ten Midsomer je kde?To asi bude velké město když tam umírají pořád lidi,ale pořád jich je tam dost živých" :D ()

Verja

Teprve nedávno mi tento seriál zalezl pěkně pod kůži. Pořád jsem kolem něj chodila tak nějak britsky rezervovaně, s odstupem, sem tam nějaký ten díl.. a on je koukatelný! Neurazí laciností a jednoduchostí, naopak pobaví a kdo rád anglickou přírodu po dešti, ten se u seriálu dokonale zklidní díky zelené barvě dosyta. Úvodní znělku po pár dílech z hlavy jen tak nevyženete. Britské detektivky nedokážou zkrátka zklamat. Čtyři hvězdy si jako detektivní žánr zaslouží, pátou mám schovanou pro jediného detektiva/Boha na světě..a tím je Sherlock Holmes. Ať v knižní podobě či ve starých filmech a seriálech nebo v nových verzích. ()

Gazela2

Tak jako mám slabost pro Poirota, považuji Vraždy v Midsomeru za jeden z nejkvalitnějších kriminálních seriálů dnešní doby. I prostředí anglického venkova s typickou hudbou udělají tu pravou atmosféru pro pořádnou záhadu. ()

bohus75

Při každém dílu doma říkám, že to musí být repríza, protože v Midsomeru už prostě nikdo nemůže být naživu :-) Jinak příjemná detektivka, která si především s Johnem Nettlesem v hlavní roli drží standartní úroveň. Bez něj už to nějak není ono... ()

kratajirka

Já tomu nikdy nepřišel pořádně na chuť. Svoje kouzlo to má, ale spíš pro starší ročníky. Nicméně - oceňuji nepředvídatelnost, což je podle mě největší fail většiny kriminálek. ()

unic0rn

Tenhle seriál prostě miluju. Je to jedna z mých oblíbených detektivek už díky své atmosféře klasického drbnami oplívajícího anglického venkova. Složité kriminální zápletky se zde většinou neobejdou bez méně než tří mrtvol. Sledování tohoto seriálu se pro mne stalo takovým ''víkendovým rituálem'':D Ovšem populace obyvatel musela v ''okresu Midsomer'' za těch osmnáct sérií značně klesnout - obávám se, že brzy už nebude koho vraždit :-( :D ()

Mountain

Není to špatný kriminální seriál, ale něco mu chybí. Dříve jsem se na něj dívala, ale nyní, když ho pořád dávají dokola, hrozně omrzel. ()

Dasulinda79

Tenhle seriál sleduji od prvního dílu a sledovat budu, koukám i na reprízy, v seriálu nechybí brilantní humor, nepředvídatelný děj, napětí a perfektní obsazení. Miluji i prostředí ve kterém se jednotlivé díly odehrávají, zkrátka perfektní seriál a doufám, že spousta dílů ještě přijde :) ()