Vraždy v Midsomeri

• Česko Vraždy v Midsomeru (viac)
TV spot
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Predloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (viac)

xpaja

Tam kde si klasické detektivky vystačí s jedním mrtvým, potřebuje Midsomer aspoň tři. Většinou to ale vůbec není pro děj nutné. Nejlepší na celém seriálu je to krásne prostředí anglického venkova nezasažené vlnou přistěhovalectví. Nejvíc mě ale zaráží demografická křivka oblasti. S rychlostí jakou se každým dílem snižuje počet obyvatel musí být Midsomer krajem duchů. Ale lidí přesto neubývá a ani nejsou ustřašeni z všudypřítomné hrozby smrti. ---==50%==--- ()

Reiner

barnaby? Super. Příběh? Vynikající. typická anglická detektivka jak si představuji! Jedinečné dílo. Dávám 5* a tím 96%!! ()

walkingdead

2 hvězdy za atmosféru, 2 za dobré herce, ale 1 dolů za tu stopáž... 100 minut je prostě na detektivku, která není postavena na explozích, přestřelkách a rvačkách, imho moc :) ()

Joostas

Udržet po léta takovou laťku, učinit hrdinou tuctového policejního důstojníka,vlastně typického středostavovského suchara-klobouk dolů.Líbezný anglický venkov plný zlých,nepřejících,chamtivých a vraždychtivých postav.Vždy je mi líto stále zaměstnaného koronera, který již ohledal desítky mrtvol,a určitě jej často tahali od oběda. ()

Anez99

Vraždy v Midsomeru je jeden z nejlepších detektivních seriálů vůbec. I když se někdy divím, že celá ta vesnice ještě není povražděná a podle nových míst atd by člověk spíše čekal, že Midsomer je spíše velkoměsto..no nicméně je to skvělý seriál i tak:-) Jen teď, když starého Barnabyho nahradil nový, už mě seriál tolik nebere, ale stejně je to super seriál. ()

route60

Seriál který svadi k myšlence asi každého kdo Vraždy v Midsomeru sleduje že kdyby se tak v tom kraji vraždilo tak každý rozumný člověk buď uteče nebo by měl tu smůlu že by byl mrtvý nebo vrah ale i tak se jedná o nadprůměrný inteligentní Tv krimi seriál, hlavní aktér Tom Barnaby a jeho pomocníci nejsou žadni kovbojové ale chytří lidé co používají hlavu namísto zbraní. ()

nemer

Když seriál začínal a objevil se poprvé v českých tv, byla bych dala 4 - 5 hvězd. Dnes jsou to s odřenýma ušima necelé tři. Čím víc dílů se natočilo, tím víc pokročilo vraždění a debilita seriálu. A série s novým Barnabym je už zcela nedívatelná, první úpadek začal s odchodem Troye a pak už to šlo celé z kopce. Ještěže už v Midsomeru nezůstala živá duše, tedy podle intenzity vražedného řádění v seriálu :) Opět jeden z počinů, který nerespektuje, že v nejlepším je třeba přestat. ()

Meow86

3.série, 3.epizoda: SOUDNÝ DEN a sotva 20-ti letý Orlando Bloom. Takové to pohodové domácí pokoukáníčko při nedělním prochcaném odpoledni. Škoda jen, že nevydržel na scéně celých 100 minut. ()

ESNYR

Tom Barnaby je takový Colombo Anglie. Nikdo mu neuteče a vraha dopadá z lehkou bravurou. Lamentovat nad tím že v Midsomeru zemřelo tolik lidí není dobré, když zjistíte že Midsomer je velkej jak půl naší republiky. Mám ty krimipříběhy rád a proto dávám hezké 4 hvězdy. ()

patbat

Pro mě velmi oblíbená a nostalgická televizní záležitost, nejraději mám pochopitelně ty nejstarší série a epizody, ve kterých hraje Daniel Casey. Ty rovněž považuji za nejkvalitnější. Epizody, ve kterých coby parťák působí Jason Hughes, jsou rovněž kvalitní a zábavné, ale není to už ono. S odchodem hlavní “hvězdy” Johna Nettlese pro mě seriál skončil a nehodlám ve sledování pokračovat. ()

Sonick

Po všech těch dílech už v MIdsomeru žije jen komisař a jeho rodina ne? Nejvíc mě asi dostalo, když po natáčení jednoho z dílů, tvůrci zjistili, že tam mají mrtvolu navíc:) ()

Nut

Vraždy v Midsomeru si po celých 10. řadách stále udržují vysoké skóre, ovšem první čtyři řady jsou bezkonkurenční. Tolik zvláštních typů a podivných postaviček se jen tak nevidí. K tomu suchý anglický humor, dva sympatičtí detektivové a několik (set) mnohdy brutálních vražd. Kam se hrabou všechny ty kriminálky a já nevim, co ještě. Dokud budou v Midsomeru žít nějací lidé, budou se vraždit a my se budem mít na co koukat. ()

Bounder odpad!

Když jsem to viděl myslel jsem si že je to trapná nepovedená parodie na krimiseriály . Ale když zjišťuji že to má být drama a má to být vážný snímek tak dávám odpad !!! fuj!! ()

rey17

Velmi dobře zpracované britské detektivky, podmanivá úvodní melodie, dobré herecké výkony. Kam se na tohle hrabou české detektivní seriály posledních deseti let na které si ani nevzpomenu (čestná výjimka Četnické humoresky). ()

othoson

Musím "chcát proti větru" a říct, že ať už jsem to v televizi náhodou zahlédl jako malý, nebo i jako "velký", tak mě to nikdy nechytlo. Je to možná chytrá detektivka, ale přijde mi, že jednotlivé díly jsou takové zbytečně prodlužované a někdy i dosti nudné. Je to až moc britské i na Brity. Ale zase na druhou stranu je inspektor Barnaby povedená hlavní postava. Ještě musím dodat, že podobně jako třeba v To je vražda napsala, kde už vyvraždili snad celé Cabbot Cove, tak i zde musí populace Midsomeru viset na vlásku ;) ()