Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

Morholt

Precizní kriminálka s pomalu budovaným napětí a houstnoucí atmosférou. Zpočátku to sice co do zápletky vypadá tuctově, ale jakmila hlavní hrdina začne pečlivě zaplňovat bílá místa případu, vezme to celé pro mě nečekaný směr. Herecky si film ukradl Del Toro, který prakticky nesleze ze záběru, ale baví i ostatní aˇuž je to Timberlake nebo Alicia Silverstone, která mě mile překvapila. 85% ()

Lima

První půle je taková fajn krimoška skandinávskýho střihu, včetně sadistické vraždy, toho sychravýho podzimního počasí a tlumených barev. A s jedním fantastickým  hercem, kterýho totálně, totálně žeru. Benicio je prostě chodící charisma, čím je starší, tím je lepší a z jeho úsporného herectví nespustíte oči (trošku tam cítím „Rudolf Hrušínský (major Kalaš)“ vibe :o) Uprostřed to na chvilku ztratí řemen, a pak se to začne zamotávat a zamotávat a neříkám, že to není fajn, ale tvůrci až moc brzo vyloží karty na stůl a ztratí to moment překvapení. Prostě to není o krok před divákem, jak by taková kriminálka potřebovala a to je škoda. Ale za mého milovaného Býka vachrlaté 4* dám. ___ PS: Výborní a herecky přesní jsou též psychotický Michael Pitt a Timberlake, s jeho prázdným žraločím pohledem. ()

3DD!3

Atmosferická detektivka/thriller s pod kůži se zavrtávajícím Beniciem Del Torem, který spolu s debutujícím režisérem Grantem Singerem tuhle Netflixovku povyšuje minimálně na událost měsíce. Nevyzpytatelný příběh, který je po rozkrytí sice již mnohokrát viděnou klasikou. Ovšem je vyprávěný tak umně a s tak výbornými hereckými výkony podporujících hráčů, že se tají dech. Ta téměř hmatatelná nejistota je v Del Torově podání skvěle podaná, přitom nevypadává z postavy stoického kliďáka. Režisér často připomene ty nejlepší detektivkaře z ranku Davida Finchera, má cit pro obraz a vyprávění. Scénář je silný v detailech a především v realistické rovině, kdy scény s manželkou (parádní Alicia Silverstone) patří k mým nejoblíbenějším. Hraješ s náma Oklahomo? ()

Fr

„NECHCEME, ABY UMŘEL JEŠTĚ NĚKDO, PROTOŽE NEDĚLÁME SVOU PRÁCI…“ Benicio Del Toro a jeho „Temný případ“ mrtvý realiťačky. Parádní atmosféra, kterou dělá hudební podkres, zvuky a pomalý, nenucený tempo vyprávění. Jistě, podobná „spiknutí“ už tady byla, ale Singer dává navrch zajímavý obsazení… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Inspirací pro scénář byla kniha „Chladnokrevně“, kterou napsal Truman Capote a pro natáčení zase stejnojmenný film z roku 1967. Režisér přiznává i vliv „Zodiaka“, „Rosemary má děťátko“ či Coppolův „Rozhovor“. 2.) Thx za titule „Kristýna Wanková“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

EvilPhoEniX

Temná Neo Noir Krimi od Netflixu a ďábelský Benidicio Del Toro! Takhle má vypadat dvojtá výhra. Neznámý debutantský outsider natočí jednu z kriminálek roku a rovnou na Netflix, který akutně potřeboval už nějaký kvalitnější film ( Každopádně Podzim u Netflixu bývá vždy více nabušený než zbytek roku). Reptile je komorní, oldschool, atmosférická a temná krimi, kde ostřílený detektiv Benidicio Del Toro bude vyšetřovat vraždu realitní makléřky ( ten chlap téměř nesleze ze záběru !! ). Všichni ví, že já a pomalé filmy si moc nerozumíme, ale občas se stane zázrak a dokážu si užít i film takového střihu a tím je zrovna Reptile. Film si mne získal už od úvodu a držel mě v pozornosti po celý film- to je hodně důležité u filmu, kde se toho moc neděje. Je super, že se většinu času opravdu vyšetřuje a odvádí poctivá kriminální práce ( už jsem se bál, že se budou řešit rodinné problémy a nastanou nezajímavé dějové omáčky jak je ve zvyku u jiných krimi, ale tady se to naštěstí nekoná), vše stojí na skvělých hercích, skvělé atmosféře a nepříjemnému dusnu ve vzduchu. Z vedlejších herců potěší i Justin Timberlake a Michael PItt. Taktéž mne zaujalo, že klasická detektivka o honu na vraha, se v druhé půli přehoupne v něco většího, komplexnějšího a nečekaného. Musím říct, že ten zvrat na mne fungoval a příjemně šokoval. Dobrý film. 8/10. ()

• Příběh filmu nese jisté podobnosti s reálným případem nevyřešené vraždy kanadské realitní makléřky Lindsay Buziak. (NiWi)
  • V čase 41:26 si po pohřbu Will (Justin Timberlake) sedne k detektivovi Tomovi (Benicio Del Toro) do zaparkovaného auta, který má volant v rovné poloze. Hned v dalším záběru je volant otočený o 180°. (Pulos)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

24.12.2023

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (viac)