Emily (Alicia Silverstoneová) túži po láske svojho otca, chce v ňom vzbudiť záujem, a preto sa rozhodne zinscenovať vlastný únos. Zatelefonuje mu a cez skresľovač hlasu žiada výkupné milión dolárov. Potom sa sama zviaže a zavrie do kufra svojho auta. Jej otec sa spojí s políciou, ale miesto Emiliinho pobytu sa nepodarí určiť, pretože volala z mobilného telefónu. Otec sa zachová podľa inštrukcií a zhodí z mosta na plávajúcu loď kufrík s výkupným. Všetky peniaze však skončia v mori a  po otvorení kufríka ich rozfúka vietor, spôsobený policajným vrtuľníkom. Emily čaká v kufri auta na vyslobodenie, ale stane sa neplánovaná vec – auto ukradne zlodej. Emily  sa snaží odchádzajúce auto zastaviť, ale márne.  Mladý zlodej, Vincent (Benicio Del Toro),  ujde do  skladu, kde ukrýva všetky ukradnuté autá.  Z kufra sa začne ozývať búchanie a volanie a Vincent s hrôzou zistí, že v ňom leží zviazaná žena. O nečakanej komplikácii informuje svojho komplica. Emily sa medzitým podarí skontaktovať sa s otcom. Hovor však musí prerušiť, pretože sa vracia Vincent so svojím kumpánom... (TV Dajto)

5150

Oddechovka, jenž sází zejména na sympatické škádlení mezi Alicii Silverstone a Beniciem Del Torem, avšak ani vedlejší party Harry Connicka či Christophera Walkena nejsou k zahození. Atmosféra je dobrá, pohodová (písničkový doprovod obsahuje nahrávky od Dave Matthews Bandu, Bryana Adamse a dalších interpretů). ()

Jara.Cimrman.jr

"Možná je tentokrát v průšvihu, ale víte co? Už jsem za ni tenhle týden jeden milion dolarů zaplatil. A nemám v úmyslu to udělat znovu." Kdybych někdy ukradl auto a pak našel v jeho kufru spoutanou Emily, tak bych jí nejprve sebral z boty klíček od pout a pak už bychom se nějak domluvili. Ale bez strejdy Raye, ten evidentně neměl moc smyslu pro domlouvání. A přestože to byl sympaťák, tak ho do trojky nechci. Mně se prostě Emily líbila, což se odráží v mém hodnocení snímku, který mi kromě jisté pohodovosti jinak neměl co nabídnout. ()

cherita

Vždycky když jsme se v tělocviku rozdělovali na družstva do vybíjené, dostal k sobě každý silný hráč nějakého slabšího, aby byla vyrovnaná hra. Řekla bych, že ze stejného důvodu vyfasoval Benicio Del Toro Aliciu Silverstone (nebo naopak ona jeho), protože právě navzdory ní a hodně slabému scénáři drží „hispánský Brad Pitt“ tenhle film zuby nehty na úrovni něčeho, co ještě stojí za to sledovat. Možná, že ani bez něj by to nebylo na odpad (přece jen je tam ještě Christopher Walken), ale nuda by to byla určitě. ()

kingik

Marco Brambilla se na začátku své kariéry jevil jako velmi ambiciozní režisér, který navzdory tomu, že pochází ze slunné Itálie, chtěl vnést svěží kvalitu do amerických projektů. Nepodařilo se to a po dvou filmech upadl v zapomnění. Tenhle je ten druhý (první byl akční "Demolition Man"), ale oproti velmi propagovanému akčnímu spektáklu, se tenhle s jeho úspěchem nedá porovnat. Tenhle film není ani akční, ani komedie a ani se neosvědčil jako plnohodnotné drama nebo thriller. Nerozhodnost, v jakém žánrovém zařazení se objeví, se na filmu podepsala, protože Brambilla se nemá ve filmu jak blýsknout , nemá co ukázat a nemůže ani předvést nic ze svého kvalitně "zmáklého" řemesla. Není to obrovský propad, ale spíše pohřbení kvalit kdysi nadějného režiséra ve filmu, ve kterém mladá dívka a dcera bohatého otce zinscenuje vlastní únos, ale pak se všechno zkomplikuje a zamotá. Z filmu je hodně poznat, že je točený na jistotu, není ale žádná hrůza ho vidět. Pouze nezaručuji, že se u něho dá vrcholně pobavit. Brambilla, po neúspěšných pokusech ve snaze vrátit se na vrchol, raději dobrovolně režie zanechal. 50% ()

Tommassi3

"Líbí se Ti můj smích ??" - "Víc než tvůj křik !!" ;) Průměrná pseudogangsterská taškařice o jednom fingovaném únosu rozmazlené dcerušky, která stojí a padá s tradičně skvostnými hereckými výkony Benicia Del Tora a Chrise Walkena.. Zejména Benicio je naprosto okouzlující v roli zlodějíčka a tak trochu smolaře, který vás prostě okouzlí !! Bohužel právě tu romantickou linku s pachutí "stockholmského syndromu" vidím jako největší slabinu Brambillova filmu, jemuž výrazně schází jakákoliv úderná hláška či nepolovičatě absurdní scéna, protože Alicia Silverstone, prkenná a nevýrazná tuctovka, odhaluje slabiny svého herectví právě nejvíc v okamžiku, kdy je v záběru spolu s Del Torem, kdy ještě víc vynikají !! Celkově se určitě nejedná o špatnou oddechovou záležitost, leč špatný výběr hlavní ženské postavy spolu s viditelnou nedotažeností celku mě zaráží, zvláště když si uvědomíte, že právě s touto "Bonnie a Clyde" (ne)komedií přišel Brambilla po kultovním Demolition Manovi.. ()