Pád domu Usherů

• USA The Fall of the House of Usher

Dva bezcitní sourozenci vybudují rodinnou dynastii, aby se zajistili do budoucna. Jejich plán se ale začne bortit ve chvíli, kdy jejich dědici začnou záhadně umírat. (Netflix)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (9)

Pád domu Usherů (2023)

Klasický Netflix hnus. Groteskní woke, kde všeho je 50% i kdyby na chleba nebylo (jen té nenávisti vůči mužům je o něco víc). Způsob jakým jsou servírovány informace je tragický. V těch kecech se komplet ztratí “o čem to je” a místo chronologického vyprávění (se zaměřením na unikátní způsoby likvidace členů rodové linie) se plácá v poučování jak korektně by měl vypadat moderní svět dle Netflixu. Nemluvě o tom, že se ani neobtěžoval pojmenovat klíčovou postavu seriálu. Fantastický je Luke Skywalker. Za něj je jedna hvězdička. více u jednotlivých epizod. ()

Půlnoční děs (2023) (E01)

Klasický Netflix hnus. Groteskní woke, kde všeho je 50% i kdyby na chleba nebylo. Jen toho děje ne. ()

Maska červené smrti (2023) (E02)

Užvaněné a stupidně tabulkové (i na trans už došlo). A samotná existence postavy co nestárne, mě v té žumpě povinného balastu a absencí nějaké linky spíš uráží (než aby budila zvědavost). Jednu hvězdičku za vizuálně vtipný i když naprosto průhledný “zvrat” se sprinklery (kdo to nevěděl od první chvíle měl by si začít říkat “ono/to”). ()

Vražda v ulici Morgue (2023) (E03)

16 minut, 16 sekund a už mi to zase pije krev. Postava jménem Pamela Clemm, podle řidičáku narozena 19.1.1983. Rozhodně na 40 nevypadala ani omylem (díky maskérně minimálně 60). Nemluvě o tom, že stejná herečka obsluhovala za barem někdy v roce 76 (kde vypadala na 50). Minule měla masku na “acid party”. A pak je zase najednou v roli sekuriťáka (už jen to že je noční hlídač 50 létá ženská je LOL), pak zase jako eskort… WTF? Místo toho, aby se scénář snažil vysvětlit tohle pozadí, soustředí se na hromady keců protivných postav (v každém záběru pečlivě vyvážené). Tedy krom heterosexuálních bělochů. Ti tam být nesmí. Opět hvězda jen za posledních cca 5 minut. ()

Černý kocour (2023) (E04)

Jako fakt zkoušel otisky a rozpoznání obličeje? Nemluvě o tom, že se zavřenýma očima nefunguje ani, když nemáte xischt na kaši… (si to doma vyzkoušejte). Tak samozřejmě, že musel proběhnout homo-sex (napříč barevným spektrem, ať máme tabulkově odškrtnuto na více frontách). Děj se plácá kupředu neskutečně nezáživně a jediné co (řekněme tradičně) stojí ta to, je myšlenka s kočkou a Thorovým kladivem. ()

Zrádné srdce (2023) (E05) odpad!

Ten casting je fakt bizár…  asi největší dno je holohlavá lezbo mužatka. To utrpení z feministických keců a vaty celou epizodu… neskutečný. Nad vodou mě držela jen vize, že každá epizoda bude mít na konci mrtvolu a tentokrát to bude tahle. 50 minut pryč. Neskutečná nuda a mužatka furt žije. Tahle epizoda opravdu nemá nic. ()

Zlatý brouk (2023) (E06) odpad!

Schizofrenní začátek nevěstil nic dobrého. A prakticky celá epizoda pokračuje v podobném duchu. Nejzajímavější pasáž je zhruba v polovině kdy Luke Skywalker začne šťourat v nestárnoucí tetě. Bohužel se od tématu hned uteče jako by mělo lepru. Seriál mě evidentně vyčerpal, když už nedá ani na jednu hvězdičku. ()

Jáma a kyvadlo (2023) (E07)

Co ti všichni pětihvězdičkáři hulí nepochopím. Ta jediná pasáž epizody s potenciální informační hodnotou (ta po sundání paruky) se celá proplká o nesmyslech. Na styl “odmyslím si sám” opravdu nejsem stavěný. ()

Havran (2023) (E08)

Poslední hodina a čtvrt prázdných keců… agresivní woke + prázdné plácání + neschopnost vysvětlit “proč” nebo identifikovat klíčovou postavu seriálu (proč je teta někdy na fotografiích, někdy mizí, ovlivňuje myšlení druhých, mění vzhled na cokoliv a kohokoliv, jak umí “zařídit” vše… koho reprezentuje!?) a v neposlední řadě vyprávět příběh. Nejsmutnější je, že tohle je nejlepší epizoda.  Pozn.: Fantastický je Skywalker. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Pád domu Usherů sklízí nadšené ohlasy

Pád domu Usherů sklízí nadšené ohlasy

24.09.2023

Hororový podzim by opět mohl patřit jednomu z nejchválenějších televizních tvůrců posledních let Mikeu Flanaganovi (The Haunting of Hill House, Půlnoční mše). Ten se totiž vrací se svým posledním… (viac)

Temná věž je údajně na dobré cestě

Temná věž je údajně na dobré cestě

10.08.2023

Oceňovaný hororový tvůrce Mike Flanagan (Půlnoční mše, The Haunting of Hill House) je od konce loňského roku potvrzeným lodivodem nové adaptace slavné fantasy série Stephena Kinga Temná věž. Projekt… (viac)

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (viac)