Je rok 1980 a Roderick s Madeline se chopí příležitosti pojistit si úspěch. Není to ale zadarmo – následky pronásledují zbývající Ushery i po desítkách let. (Netflix)

Martrix

Dramaturgicky nezafungovaly první dvě epizody, ale pak už vše gradovalo až do luxusního závěru, který odhalil tragédii Usherů v plné síle. Carla Gugino se své role zhostila na výbornou, ale ani ostatní nebyli pozadu. Takže se dá napsat, že to Flanagan opět zvládl a doručil mystické drama s hororovými prvky. V poslední epizodě si i zafilozoval a popustil stavidla hněvu nad lidskou malostí, zlobou a hamižností. Parádní pocta jednomu z nejlepších amerických poe-temníků. ()

kenkaku

Poslední hodina a čtvrt prázdných keců… agresivní woke + prázdné plácání + neschopnost vysvětlit “proč” nebo identifikovat klíčovou postavu seriálu (proč je teta někdy na fotografiích, někdy mizí, ovlivňuje myšlení druhých, mění vzhled na cokoliv a kohokoliv, jak umí “zařídit” vše… koho reprezentuje!?) a v neposlední řadě vyprávět příběh. Nejsmutnější je, že tohle je nejlepší epizoda.  Pozn.: Fantastický je Skywalker. ()

William_

U málokterého seriálu mě bavilo číst si recenze jako tady u Usherů. Po KATASTROFÁLNÍM úvodu se asi od poloviny seriál začal zvedat a poslední 3 epizody už byly na snesitelné úrovní a tato poslední byla přímo excelentní. Musím souhlasit s tím, že ta Poeovská atmosféra byla právě z tohoto dílu cítit asi nejvíce a já si říkám kurde, to to nešlo už dřív? To jsme opravdu museli čekat až na úplný závěr abychom dostali to, co jsme chtěli? Ta závěrečná promluva (která někomu mohla přijít netflixovsky levičáky zabarvená) měla svou hloubku a pár vět by si dnešní konzumní společnost fakt měla říct nahlas. Se závěrečným dílem jsem tak nadmíru spokojen a jsem rád že jsem dokázal překousnout ty příšerné úvodní epizody. ()

kacir

Najlepšia časť, ale aj tak to bola taká jazda ktorá sa skôr dala nazvať zbierkou buzerantov, lezieb a otravných ksichtov. Bolo mi úplne ukradnuté, keď jeden zmrd z tejto degenerácie skapal..najviac ma potešila kyselinková sprcha, ten pošuk ma sral od prvej sekundy a takisto tiež srdciarka. Viem že tento seriál už nikdy nechcem vidieť, hoci niektoré myšlienky boli pekné, hlavne o ľudskej chamtivosti.. ()

HarryCameron

Jednoznačne najlepšia epizóda z celého seriálu aj keď hororová príchuť bola fakt len priemerná. Konečne sme sa dozvedeli prečo je Roderick Usher v podstate zodpovedný za smrť svojich potomkov.  A úprimne ma prekvapilo čoho boli schopní súrodenci Usherovci na Silvestra 1979. V tejto epizóde mi nevadilo to kecanie, lebo nad mnohými myšlienkami, ktoré tam odzneli by sa ľudia skutočne mali zamyslieť. . .  70% ()

• V jednej chvíli Verna hovorí: "Ako som povedala jednému z mojich klientov, môžete stáť uprostred Piatej avenue, niekoho zastreliť a nič vás to nebude stáť." Ide o takmer priamu citáciu bývalého prezidenta Donalda Trumpa počas predvolebného prejavu v januári 2016. (molcan2)