Perry touží po penězích a pomstě, a tak uspořádá exkluzivní párty v maskách, která se brutálně zvrhne. Mladý Roderick přijde s revolučním opiátem. (Netflix)

stitch7

/// Druhý díl potřeboval hodně prostříhat. A když už konečně došlo na finále, ptal jsem se sám sebe: to je jako všechno? Samozřejmě během něj muselo všechno začít šíleně blikat, aby náhodou nebylo něco vidět. Nebudu říkat, že to nebylo znepokojivé, ale mohlo to být lepší. Jinak mě překvapuje, kolik je tu puritánů 💀 ()

molcan2

Portréty mladosti . To je os tejto provokatívnej epizódy , najprv pre vysokú dávku realizmu. Roderick a Prospero a ich projekty na víťazstvo . Rozdielne , samozrejme , ale majúce rovnaký koreň . Zvodná epizóda na darčeky pre Poe sových obdivovateľov , Maska červenej smrti je len milým prekvapením. Druhá, pre krásnu prácu mladého Sauriana Sapkotu, pripomínajúcu cynizmus a ambície a idealizmus a omyly mladých ľudí v plnej sile, hľadajúcich legitimáciu pred rodičmi. Takže dobrá verzia Elogabala. Záverečný obraz definuje svet Prospera ako mydlovú guľu a cenu za indiferenciu k varovaniam domnelých cudzincov. ()

Anderton

Najmenej sympatické dieťa, inými slovami usmrkaný post-teenager, ktorý si myslí, že môže všetko, umiera hneď ako prvá obeť, takže za mňa spokojnosť. Epizóda však nie je ani zďaleka iba o ňom, tá najzaujímavejšia línia sa odohráva v minulosti. Nemenej dôležité sú ale aj pokusy v súčasnosti, avšak časti dominuje hlavne záverečná diskotéka spojená s orgiami. Je to trochu gýčové a sebastredné, ale zatiaľ funkčné. ()

Martrix

Epizoda o sexuálních praktikách Usherovců, přičemž nikdo není běžný heterosexuál kopulující pouze se svým partnerem...jako vážně? Seriálů s touto tématikou je dost. Já doufal v podobně skvělý příběh jako byl The Haunting A místo toho jsem dostal perverzáckost oslavující manifest marnosti. Nebýt lepších hodnocení v dalších epkách, byla by tato moje poslední. ()

Adri.

Z nevinného prvního dílu se nám překvapivě vyvinula tahle zvrácenost. Důraz na netradiční sexuální úchylky byl docela zajímavým prvkem jinak hororově laděného seriálu, jen doufám, že se příště bude řešit už něco jiného. Každopádně tenhle díl z hlavy jen tak nedostanu (i když stále přemýšlí, zda v negativním, či pozitivním), jednak kvůli opět skvělému vizuálu a samozřejmě kvůli té nechutnosti na konci. ()

• Keď Perry sleduje dámu v červenom rúchu do jednej zo spální na večierku, nájde ju ležať v posteli. Zloží si masku a vy vidíte, že je to postava Carly Gugino. Po prestrihu na ňu v posteli má ruky roztiahnuté na čelo postele. To je určite narážka na jej výkon vo filme Gerald's Game (2017), v ktorom sa objavila takmer identická póza a záber. (molcan2)