Odznak Vysočina

• Česko Odznak Vysočina
TV spot
Česko, (2022–2024), 20 h 10 min (Minutáž: 45–60 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Martina Jindrová, Marcel Vašinka, Václav Maixner, Vladimír Škultéty (viac)

Malé mesto Veselá vyzerá na prvý pohľad až idylicky – „všetci“ sa spolu poznajú a stretávajú sa cestou do školy a do práce, navyše v malebnom prostredí Vysočiny, ktorá ale vie mnohokrát ukázať aj svoju drsnú tvár. Vo Veselej sídli menšie oddelenie kriminálnej polície, ktoré vedie žena - Dana Skálová (Monika Hilmerová). Ani malé mesto a vidiek však nie sú ušetrené závažných zločinov, nejde síce o sériových vrahov či záhadné alebo brutálne kauzy, ale aj napriek tomu zasiahnu do života celej komunity. Dôležitá je interakcia medzi jednotlivými zúčastnenými či podozrivými, ktorí klamú a navzájom sa obviňujú, nechýbajú ani nespoľahliví svedkovia a ďalšie postavy, ktoré vedia vyšetrovanie poriadne skomplikovať. Tajomstvo je ukryté práve v ľuďoch, ich osudoch a motiváciách, skôr než v samotnom vykonštruovanom prevedení vraždy. Hľadanie páchateľa je preto spoločnou prácou celého tímu. Zároveň rozpletáme aj súkromné životy hlavných postáv, sledujeme, ako sa vysporiadajú s dramatickými udalosťami počas vyšetrovania, ale aj so svojou vlastnou minulosťou a predstavami o budúcnosti. (TV Markíza)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (11)

Odznak Vysočina (2022)

Tv Nova natočila a odvysílal další z řady krimi seriálů, na kterou si pět minut po konci posledního dílu nikdo nevzpomene ( teda poslední... dějově to je neuzavřené doufaje, že si o to diváci napíší do Volejte řediteli ), protože tvorba této komerční televize je tak stejná, stejně sterilní, bez šťávy a na rozdíl od Specialistů se človek ani nepobaví, jak je to blbý. Dvě hvězdy za obsazení a exteriéry, ale jinak utahaná nuda, kterou prodlužuje neskutečně nevhodná rozverná muzika. ()

Série 1 (2022) (S01)

S01< S02 ()

Zlobába (2022) (S01E01)

Poctivá důsledná paní, která byla tak důsledná, až iritovala celou vesnici, že ji někdo zabil.  Další z řady valících se kriminálek českých televizí, která se snaží, ale první díl byl naprosto statický, nudný s urputnou snahou o lehčí vtip ( ale marné ). Takže PŘÍPAD: banalita o ničem, včteně vyřešení. LOKACE: Vysočina tady ještě nebyla, takže plus HUDBA: jakési rozverné country, irituje mne rozverná hudba u kriminálek, pokud nejsou dokonalými komediemi OBSAZENÍ: sympatické a nadějné Hilmerová jako arijská kráska z Pramenu života (2000) zatím s rezervami, Suchánek si jede to svoje, Hofmann jistota už svou přítomností, Děrgel , toho jsem si ani nevšiml, jak byl nevýrazný , Zmrzlá - sice klišovitá hloupá postava, ale zahraná přesvědčivě, líbí se mi a baví. Až se divím, že tak zajímavý typ krom Hastrmana (2018) ji víc neobsazují. ()

Špirála (2022) (S01E03)

Vražda exekutora - díl od ídlu lepší, ale na ostatní krimi v týdnu to nemá. ()

Vlčí kraj (2022) (S01E04)

Jedna hvězda za pejsci. ()

Starí známi (2022) (S01E05)

Člověk rád po delší době vidí Michala Dlouhého, ale tenhle díl nějak nepřekročil průměr tohoto seriálu. ()

Perníková chalúpka (2022) (S01E06)

Jedna hvězda za docela vtipný a trefný název epizody. ()

Série 2 (2023) (S02)

S01< S02 ()

Nebojsa (2023) (S02E01)

Druhá řada pokračuje stylem a tempem stejně jako prvá končila, akorát do angažmá přidali Řezníčka. Případ dost úlet, ( spoiler ) když už zachraňovali toho mlaďase před paragrafem 140, mohli vůbec vyloučit, že tam třeba nebyl ještě někdo třetí? ()