Vo vyschnutej studni je nájdené telo ženy, ktorú nenávidela celá dedina. Podozrivých je veľa, navyše sa čoskoro ukáže, že ľudia si navzájom kryjú chrbát a nie sú ochotní s políciou spolupracovať. Dana Skálová a jej tím budú musieť prísť na spôsob, ako dedinu k spolupráci prinútiť. Podarí sa im odhaliť, kto stojí za smrťou nenávidenej "Zlobáby"? (TV Markíza)

nikinikiniki odpad!

Tak tohle je jedna velká katastrofa!! Bez šťávy, bez grifu, bez zapálení - nuda, nuda, nuda! Což je dost smutné, protože kriminálních seriálů je mraky právě z toho důvodu, že je jednoduché je natočit. Mám ráda Michala Suchánka, avšak v roli kriminalisty fakticky ne! Nechápu výběr herců. Také si myslím, že opravdoví kriminalisté si zakrývají oči, když běží něco takového v televizi, protože jako laikovi mi přijde úplně na hlavu, když mají ve vyšetřovací místnosti člověka na výslech a přijde druhý kriminalista říct tomu, co vyslýchá před člověkem, že našli tělo té a té tam a tam. Tak tohleto víckrát neeee!!! Zlatá Šumava, Specialisté apod. ()

Arsenal83

Naposledy som o Vysočine počúval v súvislosti so Zemanom. Netušil som, že tam dávajú odznačiky. Ale komu ich dať? Prevedenie dosť amatérske, prípad ako tak sa ešte dá, herecké výkony sa dajú zhodnotiť tak - Suchánek s komediálnym výrazom bol s jedným najlepších prvkov. a to je už čo povedať Na Hilmerovej dobrá čeština, ale podľa toho sa herectvo nepočíta. Tá mládež, tých nech nedávajú hrať ani do odstrašujúcej reklamy na cigarety. V sumáre pekné zábery z prostredia sa tu nakoniec striedajú s vidláckou políciou a pár hysterickými scénami. ()

rublik05

Vzhledem ke slibnému hereckému obsazení byl pro mě Odznak Vysočina zpočátku takovým menším favoritem letošních kriminálek, to jsem ale netušil, že se bude opět jednat o klasickou lacinou televizní kriminálku nevalných kvalit. Nevím čím to je, ale postavy jsou strašně nesympatické, přitom dobrou polovinu herců mám jindy docela rád, příběh je neskutečně nudný a snadno předvídatelný, celý je navíc podbarven naprosto nevhodnou hudbou, žádný zásadní zvrat se zde nekoná, tempo je těžce uspávací, logiku aby člověk pohledal. Chvílemi jsem měl dojem, jestli se náhodou nejedná o parodii, leccos by se tím vysvětlovalo. Zbytečně ztracených 45 minut života, ani nevím, za co je ta jedna hvězda, patrně za to letní počasí. Další epizody už v zájmu zachování duševního zdraví raději vynechám. 2/10. ()

knihovna

Pozor prozrazuji děj, i když slabý. Jednu bábu zabila místní omladina, tu druhou mladou bábu zatím nikdo, ale je otázka času kdo to udělá. Fronta se tvoří už teď. A ne tu dotyčnou angažovanou nezabila celá vesnice, tu ježibabu zabilo to, že to byla herdekbaba. Sice je to stále trestný čin, ale dost  tomu aktivistka svým stylem života pomohla. Hofmann tradičně dobrý, ten utáhne lecos, po letech jsem viděl Vašinku. Zmrzlá mě jako postava (sr...) štvala od začátku, takže to dělá dobře vzhledem k tomu, koho hraje. A za co ta hvězda? Hofmann, prostředí, léto a pivo. ()

Olsi

Achjo. Kdyby to bylo alespoň trochu realistické, a nepřipomínalo to spíše vymyšlenou pohádku s hádankou na konci. Drama kde? Krimi kde? Tvůrce asi záměrně dělá, že nemá vůbec žádnou představu o tom, jak funguje kriminalistická práce, nebo mu nejspíš jako příprava stačilo vidět několik řad kriminálky LA, jinak si to nedovedu vysvětlit... Přitom některé postavy by mohly být opravdu zajímavé. ()

• Premiéru první epizody zhlédlo 1,39 milionu diváků (15+). (rublik05)