Odznak Vysočina - Série 2

(séria)
Česko, 2023, 6 h (Minutáž: 45 min)

Kamera:

Daniel Adam

Hudba:

Jiří Hájek

Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Pavel Řezníček, Martina Jindrová, David Máj, Pavel Batěk, Jan Hrušínský, Ivana Andrlová, Pavla Gajdošíková (viac)

I v druhé řadě seriálu se mohou diváci těšit na překrásné prostředí Vysočiny a pětici vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové (Monika Hilmerová). Spolu s ní se vrátí i další členové týmu – Kateřina Vlčková (Simona Hába Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Václav Kocián (Patrik Děrgel). Ty stejně jako v první sérii doplňuje Julie Maxová (Martina Jindrová). Kromě nich se fanoušci seriálu mohou těšit i na novou postavu plukovníka Valtra Kožíška (Pavel Řezníček), přímého nadřízeného kapitánky Skálové. Vedle nových případů, které musí policisté řešit, se ve druhé řadě do centra pozornosti dostane i dávno uzavřená kauza Jůlinka, týkající se nevyjasněné smrti rodičů Julie Maxové. Tu na základě nových indicií znovu otevírá kapitán Ondřejovský (Pavel Batěk) z oddělení Tempus. To neznamená jen komplikaci pro kapitánku Skálovou, která tento případ kdysi vyšetřovala, ale velmi zásadně to ovlivní i vzájemné vztahy v jejím týmu. Při řešení případů ale všichni policisté vždy najdou společnou řeč, aby dokázali co nejdříve odhalit pachatele (TV Nova)

otík

Druhá série je o dva stupně lepší než první série. Případy zajímavější, na herce už jsme si zvykli, Hofmannova postava výborná, Hilmerová trošku upozaděná, ačkoli se celou druhou sérii táhne její případ Jůlinka. Rozhodně se to povedlo a třetí série klidně může začít. ()

angel74

Každopádně musím konstatovat, že druhá řada seriálu Odznak Vysočina je o dost lepší než první, ať už se to týká scénářů jednotlivých kriminálních případů nebo hereckých výkonů. Taky jsem si už asi zvykla na pětici vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové v podání Moniky Hilmerové a zřejmě proto mě nikdo z nich neštval. Určitě mi přišlo vhod oživení v podobě příchodu nové postavy plukovníka Valtra Kožíška, kterého skvěle ztvárnil Pavel Řezníček. Přesto mám stále pocit, jako by tomu všemu něco chybělo. (65%) ()

Kozlowski8

Druhá série nám nabízí o poznání lepší zážitek díky propracovanějšímu scénáři a lépe vyvinutým postavám. Díky tomu i herci mají více co hrát. Nebýt té těžko představitelné skutečnosti, že takové brutální zločiny vyšetřuje parta kriminalistů, sídlící v malém městečku, kde zná každý každého a ty brutální zločiny se dějí vesměs v onom městečku a okolních vesnicích, což působí směšně a nevěrohodně, není druhá série horší, než většina podobných českých krimi seriálů. Dá se na to koukat. 55 %. ()

carl.oesch

Souhlasím s brecht98, líbila se mi průběžná linka s případem "Jůlinka", který ale skončil oproti předpokladům tou druhou možností, kterou podle mě vetšina diváků očekávala. A Zmrzlá je mimořádně nesympatická herečka, takže u ní platí ona hodně pravděpodobná možnost, že do té role dala opravdu kus sebe. Její "spolupráce" s rovněž mimořádně nesympatickým Batěkem ukazovala, že vztahy v týmech nejmusí být až zas tak idylické (ti dva "borci" z Brna předvedli, že dělat s nimi musela být "zábava" a to nejenom z osobního hlediska), ale představa, že si Batěk otevřel případ, který se mu "nezdá" je trochu divná. Ale byla to zase připomínka oněch důležitých flákačů, kteří dělají zbytečné věci, obtěžují ostatní, tváří se důležitě a přitom nenesou žádnou zodpovědnost. Přitom pokud to mělo být pochybení při vyšetřování, řešila by to inspekce a ne Tempus. Ten se zabýval nevyjasněnými případy. A pokud Zmrzlá věřila Batěkovu slibu, že jí pomůže proti oněm dvěma brněnským "mačům", tak byla neuvěřitelně hloupá a naivní. Ale jak "batěkové" tak "zmrzlé" jsou všude kolem nás, nevím, proč by se neměli vyskytovat i u Policie ČR. ()

• Herec Otmar Brancuzský, představitel otce oběti, zemřel během natáčení. Zbytek svých obrazů nestačil dotočit, kvůli čemuž musel být na poslední chvíli změněn samotný scénář. Jedná se tak o jeho vůbec poslední roli. (brecht98)
  • Přehrada, jejímž prolomením explozí hrozil vyděrač, se ve skutečnosti nazývá Sedlice. (rakovnik)
  • Mlýn Říhových, v němž bydlela pohřešovaná žena, se nachází v Budčicích čp. 9. (rakovnik)