Odznak Vysočina

• Česko Odznak Vysočina
TV spot
Česko, (2022–2024), 20 h 10 min (Minutáž: 45–60 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Martina Jindrová, Marcel Vašinka, Václav Maixner, Vladimír Škultéty (viac)

Malé mesto Veselá vyzerá na prvý pohľad až idylicky – „všetci“ sa spolu poznajú a stretávajú sa cestou do školy a do práce, navyše v malebnom prostredí Vysočiny, ktorá ale vie mnohokrát ukázať aj svoju drsnú tvár. Vo Veselej sídli menšie oddelenie kriminálnej polície, ktoré vedie žena - Dana Skálová (Monika Hilmerová). Ani malé mesto a vidiek však nie sú ušetrené závažných zločinov, nejde síce o sériových vrahov či záhadné alebo brutálne kauzy, ale aj napriek tomu zasiahnu do života celej komunity. Dôležitá je interakcia medzi jednotlivými zúčastnenými či podozrivými, ktorí klamú a navzájom sa obviňujú, nechýbajú ani nespoľahliví svedkovia a ďalšie postavy, ktoré vedia vyšetrovanie poriadne skomplikovať. Tajomstvo je ukryté práve v ľuďoch, ich osudoch a motiváciách, skôr než v samotnom vykonštruovanom prevedení vraždy. Hľadanie páchateľa je preto spoločnou prácou celého tímu. Zároveň rozpletáme aj súkromné životy hlavných postáv, sledujeme, ako sa vysporiadajú s dramatickými udalosťami počas vyšetrovania, ale aj so svojou vlastnou minulosťou a predstavami o budúcnosti. (TV Markíza)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (11)

Zlobába (2022) (S01E01)

Opět konstatuji: na pilotní díl dost slabota. Nejlépe hraje Ledeč, ostatní je toporné, statické, nudné. Kdo měl nápad, že nestačí jedna šéfová a jako novinku tam dáme rovnou dvě? Dvě nejsou v tomto případě více než jedna. Čekal jsem také více humoru, vážnost byla bohužel spíše k smíchu. "Zabila ji celá vesnice", ale na benzině se ukázalo, že úplně celá ne. Déšť, konec. Bída. ()

Špirála (2022) (S01E03)

Začátek byl trochu šmíra a policisté moc bystří nejsou. Případ byl ale nakonec zajímavější, než se zdálo. Potěšilo mě, že se objevují zajímaví epizodní herci. ()

Vlčí kraj (2022) (S01E04)

Kdyby tento seriál místo žen táhl Hofmann, byl by alespoň zábavnější, jak jsme mohli dnes vidět. Jinak vlci a pejsci byli fajn, vyšetřování trochu kulhalo a závěr bych tak nehrotil. Neudála se žádná strašná bota, potěšil i Pavel Soukup. Jen netuším, proč to všechny táhne na benzinku. ()

Perníková chalúpka (2022) (S01E06)

Vyšetřování v lese jen víc podtrhuje venkovský charakter této kriminálky. Klídek, pohoda, přátelský pokec. Hodně nesmyslů a snad i naštěstí žádná akce. Holky by měly jezdit na benzinu hned jak se něco stane, protože se tam dozví pokaždé něco zajímavého. ()

Na samote (2022) (S01E08)

Případ ornitologa, který svého fógla ukázal i hlavní vyšetřovatelce se táhne jako letní asfalt. Nuda, trochu zábavy s Hofmannem, nuda, nuda, konec - jak jinak než na benzině. Bonus který mě nezajímá na závěr. ()

Kŕmidlo (2023) (S02E02)

Stále stejné nedostatky ve vyšetřování, postupy někdy podivné, až se dokodrcáme k pachateli. Tentokrát dost překvapivému. Potěšil mě Hrušínského věcný a profesionálně se chovající právník. ()

Mŕtva z mlyna (2023) (S02E03)

Venkovský charakter případu i styl vyšetřování pokračuje. Nemám už tedy ani výhrad nad mnohdy naivním dějem. Ovšem způsob rozřešení zločinu byl ukraden z myslím Kriminálky anděl. Případ Julinka je mi stále volný, byť díky kazetám bylo v tomto dílu alespoň nějaké napětí. ()

Na dne (2023) (S02E04)

Prešlapy policistů jsou menší, nesrovnalosti drobnější a ve vedlejších rolích zajímavější i známější herci. Kdo není vrahem je jasné od počátku, překvapivé ale bylo řetězení zločinu. Méně Suchánka, více Hofmanna a už se dá na seriál lépe dívat. ()

Poľovníkova pomsta (2023) (S02E05)

Velmi příjemné překvapení. Pachatel byl celkem jasný od začátku, ale policejní práce s osobním přesahem měla logický průběh. Navíc právě osobní linky byly nerušivé, dobře do děje zapadly. Herci v epizodních rolích byli navíc výborně vybráni. Potěšili mě především Bára Seidlová a Milan Šteindler. ()

Vydierač (2023) (S02E06)

Přes závažnost případu pohoda, klid a občas vtip. Navíc jak je zde konstatováno, pošťačky přinesly fajn oživení. Závěr jinak dobrý dojem trochu pokazil, ale jinak jsem se dobře bavil. ()

Skriňa (2023) (S02E07)

Případ Jůlinka mě nikdy nebral, ovšem uznávám, že hraje celkem zásadní roli a vyvinul se zajímavě. Jinak i tento díl byl zajímavý, hlavně díky Hofmannovi a jeho osobním vazbám. Pachatel byl pro mě nečekaný, i když jeho zločin ke konci trochu zapadl. ()