Reacher

USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Nick Santora

Predloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (viac)

Recenzie používateľa ER k tomuto seriálu (3)

Reacher (2022)

Ani mně nepřekvapilo, že týden po vydání seriálu Amazon ohlásil druhou řadu. Taková kriminálně akční pecka s konspirační zápletkou tu dlouho nebyla. Konečně je Reacher takový, jaký je i v knize. "Hulk", který se s tím nepáře, láme kosti, zabíjí lidi a přitom dokáže být i citlivý (a zachrání pejska). Sázka na Alana Ritchsona v hlavní roli je pak pro seriál  jackpotem, který bude přitahovat diváky. V jeho tváři se kloubí vše tak dokonale, že mu to baštíte i s navijákem. I bitky jsou výborné. Vyšetřování spletitého případu pak dokáže udržet v napětí po celou dobu, jen finále je trochu tuctové. Tady tvůrci seriálu dali příležitost všem postavám vyniknout, ale úplně se to nepovedlo, naštěstí jen drobná vada na kráse. Pochválit musím i dialogy, které  jsou úderné a mnohdy i humorně vypointované. Palec nahoru. ()

Season 1 (2022) (S01)

No konečně. Knižní předloze odpovídající Reacher, který působí přesně tak, jak se tváří. Jako nekompromisní vyšetřovatel, bývalý voják, který neváhá ublížit, potažmo zabít. Pro Alana Ritchsona bude tato role to stejné, jako pro Arnolda Schwarzeneggera Terminátor, ikonická. Nick Santora si pro první sérii vybral hned první román Killing Floor z r. 1997 a tvůrcům se ji podařilo zadaptovat na výbornou, došlo i k prokreslení postav , včetně jeho vztahu s Roscoe Conklinovou (skvěle vybraná Willa Fitzgerald, jejíž subtilnost v kontrastu s obrovitým Reacherem o to lépe vyzněla). Důraz je kladen i na jeho cit pro spravedlnost (zastává se slabých) a tuláctví (cestuje s kartáčkem v kapse). Ale hlavně se tvůrci nebojí ukázat krev a lámání kostí zní fakt dobře. Nic z toho se ve filmech z Cruisem neobjevilo a pro mne už jsou "zapomenuty". Knih je prozatím vydaných 28, tak pokud si seriál udrží nastolenou kvalitu, ještě nás pár sezón čeká a to je jen dobře. ()

Season 2 (2023) (S02)

Reacher se 130 kg svalnaté hmoty je zpět a opět ve skvělé kondici, ale na rozdíl od první série s větší chutí zabíjet. A to je asi největší mínus adaptace 11. knihy Smůla a potíže. Propojení se vzpomínkami na minulost, kdy vedl svůj tým armádních vyšetřovatelů, se současným vyšetřováním přineslo sice logické vystavění děje, ale také až moc přestřelek a pomstychtivosti a tak, když dochází k úmrtí detektiva, který Reeacherovi pomáhal, žádný doják z toho není. Druhá řada je tak trochu protipólem té první a kdo má rád akci, bude o to více spokojený. jenže, vidět rozzlobeného Reachera je fajn, ale všeho moc škodí. Navíc vedle výborné parťačky Neagley, kterou známe už z první série, se objeví i další kolegové, ale tady to trochu skřípe. Jejich "bitevní" schopnosti zdaleka nedosahují kvalit Reachera, či Neagley. Nicméně zápletka je až do samotného závěru poutavá a dokáže udržet pozornost. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD