Už jste někdy jedli račí nebo želví polívku? Pokud ne, nevadí. Podívejte se dnes s námi na pohádku, ve které ji mládencům, kteří se vydali do začarovaného lesa osvobodit zajatou dívku, uvaří bába Magi… Jak to všechno dopadne, zda vysvobodí zamilovaný dřevorubec Filip (P. Zedníček) svou Lesněnku (J. Boušková) z moci čarodějné báby, vám zatím prozradit nemůžeme. Ale jména hlavních představitelů pohádky napovídají, že to bude pouť spíše veselá než strašidelná. Užijete si spoustu legrace s Rudolfem Hrušínským v roli loupežníka Bujóna a Ivou Janžurovou jako bábou Magi. (Česká televize)

blackrain

Polívka je grunt, kdo jí nejí je špunt. Tak to říká jedna slovní hříčka. Ovšem, jíst polévky babi Magi je velmi ošidné. Může se vám něco zlého přihodit. Baba Magi je trošku ztřeštěná čarodějnice žijící s loupežníkem Bujónem v jedné lesní krčmě. Její flašinetový taneček je hodně povedený, ale byla spravedlivě potrestaná. ()

slunicko2

Iva Janžurová ve svých nejlepších létech. 1) Pohádku drží 39letá Iva Janžurová (čarodějnice Magi...nebo Maggi?), bez níž by se na to nedalo koukat. 60letý Rudolf Hrušínský (loupežník Bujón) své roli moc nedal a ostatní mě nezaujali. 2) Výstižný koment: Adam Bernau. ()

topi

Rudla Hrušínský - loupežník Bujón, Iva Janžurová - ježibaba Magi, Ondřej Havelka - Chytrolín, Jiří Štěpnička - Divobij, Lubomír Lipský - děda. Vrchovatě stačí k tomu, aby se zábavě nekladlo mezí. Inteligentní humor a nadsázka = Strach má velké oči. ()

L_O_U_S

Češi měli pro studiové pohádky vždycky talent. Tahle má sympatické kulisy, příjemné herecké výkony, obsahuje kus humoru a pěknou písničku z flašinetu. (513.) ()

BoredSeal

Velmi originální scénář a invenční režie s propracovanými dialogy, dobrým soundtrackem a lahůdkovým obsazením. Záporačka Iva Janžurová ve své zlaté éře kvalitně řádí i v TV pohádce (všimněte si pohybových kreací) a k radosti diváka jí solidně sekundují i klasik Hrušínský se Štěpničkou a Havelkou. Příjemné překvapení. ()

easaque

jedna z mála moderních pohádek, která nepůsobí ve výsledku trapně. Hlavně je to díky skvělému hereckému obsazení, kde každému padla jeho role na míru a ve výsledku je to znát. Sice si z toho žádné poučení neodnesete, ale dobře se pobavíte - a to platí jak pro děti, tak i rodiče. Hodnocení berte s rezervou, ale v televizní tvorbě asi moc konkurenci nemá, tak proč ne 5hvězdiček. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

rakovnik

Moderní pohádka s keckami, kolečkovými bruslemi, termoskou, moderní hudbou ve flašinetu, Maggi a Bujónem, která je celkem vtipná, sympatická, ale na druhou stanu není až tak ničím výjimečná. Nejvtipnější je želví postava Chytrolína :-) ()

otík

Jedna z těch zlatých televizních pohádek s úžasným obsazením, chytlavou hudbou a příjemným humorem. Jen odvážnému štěstí přeje a jen ten může vysvobodit zajatou dívku ze spárů loupežníka Bujóna Hrušínského a čarodějnice Magy Janžurové. O zábavu je na hodinu postaráno a zcela výživná porce pohádkové polévky může začít. Hudba: Jiří Václav ()

Mylouch

Přes jistou scénáristickou kvalitu je tenhle kousek založený především na málo vídaném neustálém pitvoření hlavních herců, které bohužel rozsahem převažuje nad vyprávěním příběhu. Novodobé artefakty výpravy jsou roztomilým zpestřením, skautsko-pionýrský motýlek pak dokladem účasti v třetím odboji. ()

HonzaBez

"Čáry, Maggi, houbelec...." Že je Iva Janžurová komička k pohledání, to není třeba myslím ani příliš zdůrazňovat. A je úplně jedno, jestli jde o celovečerní film nebo studiovou pohádku. Tahle ta je skvělá právě především kvůli jejímu podání čarodějnice Maggi. Třeba ty její svítící očička, když vábí mládence Divobije a Chytrolína na račí nebo želví polévku, to je prostě něco k popukání. A když se k Janžurové přidá Rudolf Hrušínský coby loupežník Bujon a střihne si spolu s Maggi divoký "flašinetový tanec", je o zábavu postaráno. Jako bunus vtipně zpomalený Chytrolín/Havelka. ()

M-arta

Čarovné polívky z rukou Ivy Janžurové jsou naprosto okouzlující. "Čáry, magi, houbelec" - " A já si dám ... Z A B I J A Č K O V O U!!!" :-))) ()

pytlik...

Až do doby, kdy Hrušínský zatančil s bambitkou nad hlavou a zahřměl "já si dám zabijačkovou", jsem myslel, že jsem tuhle pohádku neviděl. Najednou jsem měl ale déžaví, vynořila se hluboko zasutá vzpomínka, jak moc jsem se Hrušínského v téhle scéně v dětství bál. Mimochodem, ta scéna by se báječně hodila do majorozemanovské Studny. Jinak herci svoje role silně přehrávali, což by tedy normálně nevadilo, protože to k pohádkám patří, ovšem v tomhle případě to zejména Janžurová šíleně přeháněla. Navíc mi děj připadal poněkud neúplný, vůbec jsem se nedozvěděl, co se stalo s oním tenistou, ze kterého zbyly akorát ty tenisky, co nosila Janžurová. A taky s tím kvalitním truhlářem, po kterém zbyly na zahradě akorát ty gumy z jeho dodávky, kterou přivezl pevný stůl a židle, jež vydržely, když do nich Divobij mlátil kyjem. A to přitom měl Divobij takovou sílu, že pouhým kýchnutím dokázal pohybovat těžkými předměty (hodiny bez kukačky, Janžurová, Hrušínský)! ()

Master19

Tohle mě v dětství úplně minulo, nebo mě to ani tehdy nezasáhlo. Jeden pišišvor vedle druhého, pitvořeniny a zakopávačky. Vyskočilo mi to na twitteru, že hlášky z tého pohádky všichnii znají a já je neznal. Hutné obsazení, ale stejně mi to přišlo slabé. ()

PollyJean

velmi příjemná pohádka, vtipná a s nadhledem, jasně prozrazuje, že se při natačení celý herecký ansámbl dobře bavil. Skvělá je zejména Iva Janžurová a její pestrá nabídka polévek... ()

jatamansi

Jedna z nejlepších „moderních“ pohádek, co znám. Skvělé komediální výkony Janžurky a Hrušínského jsou mimo jakékoli *. 5 je málo. Havelka - škoda, že už jen zpívá a nehraje. Štěpnička umí, na divadle, ve filmu, v dabingu. Jo, když se talent v rodině zdědí, je na čem stavět (což neplatí o většině současných hereckých dětiček – můj!!! názor). Ty polívky a čarodějná kuchařka a popleta Havelka, tohle můžu minimiálně jednou do roka, spíš než všechny klasické princezny. Škoda, že nebyla co jsem na čsfd, nemohu doplnit žádným citátem. A byť jsem rak, tak tu polívku raději nee. ()

giovanni3

Jedna z těch lepších krátkých pohádek co dává ČT kolem oběda. Kvalitní herecké obsazení a vcelku dobrý námět. Je zde i dost hlášek viz to jak se píše polévka zda s ,,v,, či s ,,f,,. Slabší 4z5 ()

vitekpe

Bozi polivkova pohadka, s bozi Janzurkou. :-))) Studiove, ale vtipne. A navic je super, ze Janzurka ma celou dobu stejný tenisky, ktery jsem mel v tenkrat taky! ()