Hříchy pro pátera Knoxe

Československo, 1992, 9 h 53 min (Minutáž: 54–67 min)

Réžia:

Dušan Klein

Predloha:

Josef Škvorecký (kniha)

Scenár:

Dušan Klein

Zlata Adamovská, Miroslava Pleštilová, Vladimír Dlouhý, Petr Kostka, Pavel Zedníček, Lucie Zedníčková, Jan Kanyza, Eugen Jegorov, Karel Heřmánek (viac)

Na obrazovku České televize se vrací oblíbený seriál detektivních příběhů, v němž jeho autoři záměrně porušují některé z pravidel, na kterých podle pátera Knoxe stojí čistota detektivního žánru. Uvádět ho bude sám režisér Dušan Klein, autorem předlohy byl Josef Škvorecký. Při premiéře v roce 1992 se seriál vysílal živě a základní otázka byla tehdy soutěžní. Ale i při reprízách si diváci mohou vyzkoušet svůj postřeh, tentokrát nesoutěžně. Správnost své dedukce si pak mohou ověřit v závěru každé epizody. (Česká televize)

Goodlooker

"Tak už to chodí, na každé lodi, Angličan s Francouzskou hovoří, s Češkou za s Ital, us klenky vína, jen to se může stát na moři..." ___Jéje to jsou nezapomenutelné songy, nejlepší český kriminálky vůbec:-) ()

lizardking

Celkem vkusná televizní zábava.Jen jsem nepochopil díl s bývalým estébákem, který pracoval později u filmu jako kaskadér. Pokud mučil lidi na začátku 50. let, začátkem 90. by musel mít už kolem sedmdesátky a to je pro kaskadéra hodně vysoký věk. Asi jsou i takoví, ale musí to být rarita. ()

brasek

Krimi seriál ktorý ma oslovil a tiež zaujímavá forma diváckej súťaže. Niektoré prípady kvalitnejšie a iné priemerné. ()

giacobbe odpad!

S ohledem na dobu a způsob vzniku- živé natáčení , určitě pozoruhodný seriál a divák najde omluvu i pro místy toporné výkony herců. ... Upřímě řečeno zápletky některých příběhů jsou mírně ,,jednoduché" a nebýt podepsané Škvoreckého jménem nevyšly by ani v časopise. Nejvíc seriálu uškodilo jeho příliš časté reprízování, při sedmé repríze pane Kleine v ,,krátké pauze kterou vyplní písnička a nejdůležitější momenty příběhu......" diváci nemusí přemýšlet kdo je vrah, ale která tetička tlačenka Vám prosadila opětovné vysílání. Přes výše uvedenou přísnou kritiku za první shlédnutí určitě stojí. 9.5.2010 : Do trezoru s tím, nejméně na 10 let !! Ani večerníček o Rákosníčkovi neopakují tak často. Měním hohnocení z hvězdičky na odpad. ()

Prusovka

Někdy ano, někdy ne! Většinou velmi dobré herecké obsazení, ale paní Adamovská promine, ač ji jako herečku miluju, zpívat vážně neumí! Ale jinak koukatelný seriál. ()

e-pilot

Živě vysílaný seriál detektivních příběhů. Napětí, humor, písnička na závěr a jako hlavní cena - barevný televizor! Inteligentní zábava s nutností zapojit svůj mozek. Kdo by si na to dneska troufl??? A nemyslím tím jen odvahu jakékoliv televizní stanice, ale spíš otupělé diváctvo... ()

migl

Za tento prinajmenšom trápny,prvoplánový a amatérsky paskvil by všetci zúčastnení na čele s režisérom Kleinom zaslúžili nakopať slušne povedané,do zadku!.Eva Adamová(Adamovská) to je kapitola sama o sebe,jej rola bola zo všetkých najdebilnejšia a najmenej presvedčivá ()

ssarka

No samozřejmě že jsem to sledovala v době základní školy,kdo ne, v něděli před obědem,ale že by to někdy byla nějaká kvalita? Neustálé postkomunistické ukazování reklamy na Malbora a kulisové interiéry mi vyloženě vadí. ()

Hombre8

Zajímavý formát, určitě neotřelý a odvážný. To se cení. I když částečně vycházel z Kinoautomatu, v té době, po převratě, se to určitě hodilo. Rád se k této sérii ještě někdy vrátím, přesto, že jednotlivé příběhy zas nebyly bůhví co. Ono to ani vzhledem k povaze natáčení nešlo. 65-70%. ()

uletov

Seriál ve kterém hraje plno skvělých herců,ale jaksi tam nehrají,spíš je to parodie. Natočeno to je amatérsky v příšerných kulisách. ()

mischad

Dávám tři, ten zbytek mi zkazil zpěv Adamovské. Možná by stálo za úvahu, nechat to přezpívat někým, kdo to umí a kdo má hudební sluch. Protože toto paní Adamovské zcela chybí. Její zpěv je až rozčilující. ()

Sa.sa

Super detektivní seriál postavený na skvělých hercích, děje, zápletek i prostředí... Musím nechat, že Zlata Adamovská je opravdu nádherná 🥰🥰🥰 a umí zpívat... Dušan Klein byl opravdu pan Režisér..! ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (viac)