Striptérka Anita se dostává do nebezpečí! Hlavní postavou příběhu není tentokrát Eva Adamová (Z. Adamovská), ale její mladší přítelkyně a bývalá kolegyně Zuzana (M. Pleštilová), která se provdala za komisaře Kolína (V. Dlouhý). Nyní se na jedné ze zastávek svého kočovného života objevila na návštěvě u Adamové. Objeví se tu i další postava známá z předchozích příběhů, striptérka Anita (M. Kvasničková), která Adamové přiváží dárek od jejího bývalého italského přítele... A zpěvačka Eva opět napomůže k rozlousknutí detektivního oříšku. (Česká televize)

Monicina

Na úspechu tejto časti malo vplyv predovšetkým herecké prevedenie všetkých postáv, ktoré spolu dobre ladili. Škoda, že bláznivá Kvasničková nehrala vo viacerých filmoch, dalo to tomuto dielu taký "šmrnc".. ()

Grogan

Díly bez detektivů jsou slabé, celou dobu sledujeme napětí mezi charaktery a pomalu se  nám tu rozvíjí nějaký příběh, ale pro mě to vždycky začíná být zajímavé až při vyšetřování, což tady prakticky absentuje (až na jeden krátký rozhovor Pleštilové s Dlouhým). Adamovská v pozadí, což není na škodu, ale Pleštilová to v její obvyklé roli moc nevylepšila. Hanzlík jako arogantní zmetek byl slušný, zbytek osazenstva dost nevýrazný, hlavně samotný vrah. Nejslabší epizoda z prvního cyklu. ()

Trucker odpad!

Tahle epizoda je naprosto nesnesitelně blbá a úplně o ničem. Postav tam je jak v detektivkách se slečnou Marplovou, děj žádný, vyšetřování žádné, humor ani zápletka nikde. Jen debilních hlášek typu "Bez chlapů se žít nedá, ale s nima taky ne." je tam dost. ()