Veselá pohádka o princi, kterého chtěli rodiče vyléčit kouzelným nápojem. Král s královnou jsou celí nešťastní z nezodpovědnosti jejich synáčka, kterého by rádi oženili a předali mu vládu. Pozvou proto na zámek čarodějnici Valentýnu, aby pro prince Hektora připravila kouzelný nápoj zodpovědnosti. Nápoj je ale příliš silný, a tak se všechno začne vyvíjet trošku jinak než jak si královští rodiče představovali. (oficiálny text distribútora)

Jezinka.Jezinka

Zmatený, lehce degenerovaný král chce, aby to syn dotáhl dál než on sám, k tomu je ale třeba, aby synek začal být zodpovědný. Čarodějka, která si sama odčarovala paměť, vyučená u čarodějky, která se definitivně sama zaklela v kočku, je jistě nejlepším možným řešením, tedy ne ona, ale lektvar, který princi uvařila, on chudák (no opravdu pitoma, celý tatínek) myslel, že na nechutenství. A princ se i zodpovědně zamiluje a vlastně jediné, co se nepodaří je, že králi není umožněno sledovat čmeláka ve špiritusu. ()

Axident

Velmi vtipná pohádka, které odpustíte i tu úmornou studiovost, kterou bohatě vyváží perlící Nárožný, sypající jako mírně natvrdlý král jednu hlášku za druhou. Roli (ne)zodpovědného prince si užívající Vetchý o nic nezaostává, stejně jako kouzelně roztomilá čarodějnice Boudová. Majestátní odměřeností ztřeštěnost tria vyvažuje královna Brejchová Jednoznačně vydařená, svěží televizní pohádka. ()

ostravak30

Studiové pohádky moc nemusím, rovnou přiznávám, ač je jich pár takových, které jsou vynikající a doslova legendární. Tahle však do výběru nepatří. Nicméně tři hvězdy si zaslouží především díky nápoji zodpovědnosti, který způsobí několik úsměvných situací, Janě Brejchové, která čím starším, tím lepší a přesvědčivější herečka, a samozřejmě naprosto nezapomenutelnému a geniálnímu Petru Nárožnému. Ten tvoří 70 % pohádky a jejich vtipných momentů. ()

Adiemus

Při opakované hlášce "Viď, Argusi" jsem si nemohla nevzpomenout na Evu, co tropí hloupost. A popravdě jsem se bavila podobně jako u Fričova filmu. A to prosím nemám nijak zvlášť ráda Nelu Boudovou. Na českou televizní pohádku obdivuhodné. Nebýt závěrečné trapné a kostrbaté písničky, dávám plný počet. Leč... ()

vinducha

Z čarodějky Valentýny bych měl jako teenager hodně vlhké sny , Nela Boudová v její nejvíc sexy roli , což pro pohádku asi není ta správná deviza :-) , nicméně pan král v podání P.Nárožného mou mysl upoutal po zcela jiné stránce , ten člověk co replika , to perla a já se řehtal jako koňýk celou dobu , co on byl v záběru, zdárně sekundovali O.Vetchý jako princ Hektor a paní Brejchová coby královna. Tohle se panu Drhovi opravdu povedlo a nechápu proč pan Lekeš už nepíše scenáře. ()