Seriál odhaľuje tajomstvo desivého mesta, ktoré uväzní každého, kto do neho vstúpi. Zúfalí obyvatelia sa snažia viesť aspoň zdanlivo normálny život, zatiaľ čo hľadajú cestu von. Musia však čeliť hrozbám okolitého lesa vrátane hrôzostrašných netvorov. Tí sa vynárajú po západe slnka. (HBO Max)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (8)

Cesta dlouhým dnem do noci (2022) (S01E01)

Zatím nevím. Po úžasně mysteriózních úvodních minutách přišlo obří naštvání, když se jedna postava zachovala jako totální debil (a ne, neomlouvá ji věk, zvlášť, když pravidla zná, v městečku už nějakou dobu je a obzvlášť když ještě řekne, že ta osoba nevypadá jako její babička, i když se za ni snaží vydávat) a pak se dělo přesně to, co jsem zhruba čekal a byl jsem rád, že se to tak i děje, jen ta atmosféra bůhvíjak silná nebyla a zatím to vypadá, že půjde jen o boj proti podivným, lidi připomínající monstra. Ono by asi bylo nejlepší, kdyby to ukázalo jeden den a zbytek noci, protože by to bylo svižnější, napínavější a přesně takové, jaký by pilotní díl měl být. Takhle to vypadá slibně, ale zatím jen lehce načrtnutě. Může se to posunout kamkoli. Silné 3* ()

Jak se teď věci mají (2022) (S01E02)

Místo toho, aby se to rozjelo, sledujeme zbytek oné noci a během ní se hodně povídá a prd děje. Proč ne, seznámení s vesničany muselo proběhnout tak jako tak, jen teda doufám, že příští epizody budou o něčem víc... 3* ()

Volba (2022) (S01E03)

Tak pořád čekám, co bude a místo toho se dočkáme řešení minulosti, naprosté přizpůsobení se aktuální situaci ústřední rodinky, pro které by takový život byl nepředstavitelný i v nejdivočejších snech a konfilktů, které jsou jen vatou a neposouvají dál ani děj a ani charaktery. Pořád tam teda je dost zajímavého, ale stále více se to tomu přestává věnovat a nebýt toho chudáka, co si celý díl myslí, že je v únikové hře, tak bych ani třetí hvězdu nedal. To jeho počínání je tady sice vtipné, zase na druhou stranu to vypadá, že když pochopil, do čeho se dostal, bude jediný, kdo se bude aktivně snažit dostat se pryč. Slabé 3* ()

Kámen a pasáž (2022) (S01E04)

Tak tady mi přišlo, že se tolik neřeší vztahy, ale spíš záhady a to mi vyhovuje víc, protože ve vztazích se to pitvalo až až. Dokonce to vypadá, že tvůrci ví, kam a k čemu směřují, což je dobré znamení a ještě lepší bude, když to v sobě bude mít i další překvapení. Po čtyřech dílech odpovědi opravdu nečekám, hlavně doufám, že se z toho nestane Lost. Zatím mi to tak nepřijde, ale ještě je brzo na to soudit... Slabé 4* ()

Siluety (2022) (S01E05)

Samá melodramata, ze kterých je cca 10 minut aspoň o něčem, ale jinak je to nuda. Opravdu věřím, že v takové situace nemá skoro nikdo nic jiného na práci, než řešit s onou situací nesouvisející traumata z minulosti. A že tu všichni mají nějaká traumata! Ach jaj. Ale aspoň měli tvůrce koule načrtnout takhle rychle možnost, že jsou v očistci. To chválím, že se nechodilo okolo (jak už zde Ronkar napsal) horké kaše. Lepší 2* ()

Kniha 74 (2022) (S01E06)

Spíš takové ticho před bouří, ale konečně se víc lidí začíná snažit utéct a bude jen dobře, když příští epizoda bude stát za to, protože se to konečně začíná někam posouvat. Ale nerad bych to zakřikl. Silné 3* ()

Vše dobré (2022) (S01E07)

Nejlíp hodnocená epizoda celé série je opět plná melodramatických traumátek z minulosti, o kterých si postavy povídají ať se děje co se děje (a protože by asi jinak neměli o čem, chudáci se tam strašně nudí) a aby se neřeklo, posledních 15 minut máme masakr se smrtí dvou postav, z čehož jedna tam sotva byla a druhé je mi líto, protože mi jako jedna z mála byla sympatická. Celkově je to ale pořád o ničem a bez gradace. Tímhle tempem ani tu první sérii nedokoukám. 2* ()

Rozbitá okna, otevřené dveře (2022) (S01E08)

Minulá epizoda byla asi až moc akční a dějová, takže se tu vše o dost víc zvolní, v podstatě se zase neřeší nic jiného než traumata z minulosti a aby se neřeklo, je epizoda retrospektivní a poznáváme, jak to vypadalo, když se sem dostal Boyd s rodinou. Zajímavých je dohromady asi 5 minut a já už na to nemám nervy. Mix Ztracených a náhodné telenovely dál sledovat nehodlám. 1* ()