Čtyřčlenná rodina si chce užít vánoční svátky na odlehlém ostrově. Starodávná hrozba, která nedá místním spát, ale změní jejich pobyt v noční můru. (Netflix)

Kienast

Já vlastně netuším pro kterou cílovou skupinu je tohle dělané, na jednu stranu děti co najdou roztomilého skřítka a chtějí si ho nechat a v další scéně přiletí na kapotu auta urvaná hlava místního obyvatele. Chválím krátkou stopáž jednotlivých dílů, zpracování skřítků a hlavně tajemné první tři epizody. Co se mi nelíbilo jsou postavy, kdy Josefine je rozmazlený fakan a přejete si, aby jí sežrali a ostatní se chovají mírně řečeno zvláštně. Prostě to má své velké mouchy, ale zase na druhou stranu to rychle uteče. 5/10 ()

iXtr3m3

Neškodná jednohubka, ktorá nenadchne, ale ani neurazí. Pekná "iná" vianočná atmosféra v peknom drsnom prostredí a po technickej stránke + gore to tiež je tak akurát. Žiadny zázrak sa síce nekoná, ale myšlienka je zaujímavá a vianočných hororov so slušnou kvalitou moc nie je, takže za mňa fajn a rád si pozriem aj prípadnú ďalšiu sériu. ()

M.i.k.e

severská jednohubka,která by mohla být mnohem lepší kdyby se rozhodla čím chce být.Začátek je trochu dětská vánoční fantasy,prostředek lehce mysteriózní a závěr se překlápí do hororu.Je tu od všeho něco,ale dohromady to pořádně neosloví ani děti ani dospělé.Přitom v určitých momentech mají Elfové povedenou atmosféru na které se dá stavět...60% ()

J*A*S*M

Nesmírně debilní holčička! Té kdyby se ti roztomilí lesní křítkové explicitně pohrabali ve vnitřnostech, to by byla divácka rozkoš, jaká se zažije málokdy. Začíná to skoro jako dětská vánoční fantasy, končí bezmála jako full-horror. Potenciál ale nevyužit, v tomhle ranku vždy doporučím spíš Hvozd. ()

Lijem

Ale jó. I přesto, že se to v průběhu 4. epizody změnilo na tuctovou a zaměnitelnou přežívačku, (Což je škoda, protože první tři epizody měly slušnou atmosféru a napětí) tak jsem si to užil. Má to příjemné prostředí, dobré technické zpracování, zajímavou zápletku, ale na druhou stranu velmi nesympatickou hlavní hrdinku. (Jo, může za to. Ani nevím, proč tu babičku vylíčili jako zápornou postavu..) Ve finále to svůj potenciál moc nenaplnilo, ale vzhledem ke krátké stopáži to nijak neotravovalo a za mě fajn počin, kterému je přinejmenším za hodno dát šanci. VERDIKT: Konečně něco s Vánoční atmosférou, na co mám chuť se podívat. 7/10 ()