Tip a Tap

• Česko Tip a Tap (viac)
Animovaný / Rodinný
Belgicko, 1971, 3 h 2 min (Minutáž: 7 min)

Réžia:

Ray Goossens

Scenár:

Raoul Cauvin

Roztomilá a neposedná štěňátka Tip a Tap vyvádějí různé veselé kousky, kterými baví malé diváky. Dělají však trochu starosti hodnému strýčkovi Fidovi. Nechtějí si čistit zuby, honí krtka, který ničí strýčkovu zahrádku, učí plavat malou kachničku a zlobí pana havrana. Tip a Tap se stali hvězdami v hodině Večerníčkova vysílání a stejně tak i pozdrav, kterým končí každá jejich veselá příhoda: "Dobrou noc, strýčku Fido! Dobrou noc, děti!" (Fary)

anderson

Na Slovensku v dabingu exceloval MARTIN GREGOR ako strýko Fedor. :-) Ale vidím, že viac pamätníkov žije v ČR. (18.4.2006) --- Musím poľutovať dnešné deti. TV MARKÍZA totiž predabovala tento kult a všetky postavičky "namluvil" PETER RÚFUS. Ako Tonyho Soprana ho mám rád, ale toto fakt nezvládol. AMEN (28.9.2006) ()

Ajinka126

Strýček Fido. Nádherná pohádka. Zbožňovala jsem to, měla jsem i plyšáka podobného strýčkovi s velkýma ušima, co umí létat. Good job Belgie! ()

Falcor

Nejněžnější pejsci (občas někam ulítlí) a nejmrzutější havran, jejichž mluva hladí uši, stejně jako ta "létací" melodie. ()

PauloZ

Jeden z nejoblíbenějších večerajzů :) Vždycky mě to udělalo dobrů náladu. Občas se mrknu na nějaký díl na youtube :-D ()

gogos

Tip a Tap mi nic nerikaji, ale pokud se nikdo zmini o strycku Fidovy, uz vim o co se jedna.... o naprosto skvely vecernicek.... ()

buldock

Jeden z nejoblíbenějších večerníčků mého dětství a nezapomenutelný závěr každého dílu: "Dobrou noc strýčku Fido , Dobrou noc děti"! ()

Herr_Flick

Už je to nějaký čas, ale ten pocit u sledování se nezapomíná. Zato když se na to podívám dneska... potěš koště! Dobrou noc, strýčku Hnido (prostě perfektní dabing!) ()

L_O_U_S

Jeden z těch nemnoha konkrétních večerníčků, které se mi hrozně líbily už v dětství. Z dnešního pohledu na mě ta animace působí trochu zvláštním dojmem, navíc mám pocit, že tvůrci nebo dabéři neměli úplně jasno v tom, které ze štěňat je Tip a které Tap. Pozdrav „dobrou noc, strýčku Fido“ ale jen tak nevymažu. Znovu jsem se k němu dostal po letech díky svým dětem. (1 300.) ()

Mitzi

Jeden z nejmilejších večerníčků - příběhy jsou pro děti poučné, pro dospělé snesitelné :-) Ale 100% dát nemůžu, strýček Fido sice lítá, to je na psa výkon hodný obdivu, ale kam se hrabe například na tučňáka Pingu nebo na medvídky od Kolína :) ()

otík

Sice zahraniční večerníček, ale přirostl našim dětem k srdci stejně jako třeba ruský Jen počkej, zajíci. Zábavná podívaná. ()

tomeek

Hrozná demence. Den tam trvá asi 3 minuty, protože jak se vzbudí, hned je strejda hrne zpátky do postele. A to za podpory neustále se měnících barev pozadí. Jestli měl autor potřebu expresivní tvorby, večerníček není to pravé místo k realizaci. ()

Lachtaan

V našich končinách méně známý animovaný seriál pro děti, u něhož už ani nedokážu určit, zda jsme jej znali z Večerníčku či Kouzelné školky. Nehledě na tuto nejistotu třeba zmínit, že jsem se jako prcek bavil a to je to hlavní. ()