Miesto zločinu České Budějovice

• Česko Místo zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (viac)

Tím ostrieľaných kriminalistov odhaľuje zločiny v Juhočeskom kraji. Okrem vyšetrovania a náhľadu do kriminalistickej práce prinesie seriál aj pohľad do súkromia postáv. Šéf vyšetrovacieho tímu, Karel Dvořák (David Novotný), predtým slúžil v tajných službách a nepriamo zavinil fatálne zranenie kamaráta. Diváci sa môžu tešiť aj na Emu Grodskú (Pavla Beretová), ktorá je z Ostravy prevelená do Českých Budejovíc na miesto šéfky kriminálky. Okrem služobne starších vyšetrovateľov sa seriál zameria aj na mladú dvojicu kriminalistov v podaní Jany Šímovej (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tím doplní aj štátna zástupkyňa Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a súdny lekár Alex Karpenko (Martin Myšička). (RTVS)

Recenzie používateľa topi k tomuto seriálu (11)

Statok (2023) (E02)

Ajajajajaj, kam jsme to zase dopracovali. Úvodní nález mrtvoly, kterou vyhrabali z hromady pilin a ona je čistá, jako by vylezla z vany, tohle mě hlava nebere. Co se děje během dalšího vyšetřování, včetně naprosto idiotského finále už ani komentovat nebudu. Druhý díl dává jasně najevo, že tohle bude průser. Kdyby alespoň fungovala nějaká chemie mezi mordpartou, tak by se na to dalo nahlížet trochu jinak, jenže tady to obsazení mezi sebou prostě vůbec neladí. Dám ještě jeden díl a ten to rozsekne. ()

Anjel v lagúne (2023) (E03) odpad!

A je to tady. Třetí díl je otřesná sračka, hloupá a neskutečně idiotská. Naprosto nevěrohodné scény a chování policajtů je úplně mimo mísu. Zvlášť Judit Bárdos tomu dokonale nasazuje korunu, tak dementní blbku aby člověk pohledal. Hercům se vůbec jejich postavy věřit nedají, zmíněná Bárdos je vyloženě parodická, stejně tak buček David Novotný (prej dříve člen elitní speciální jednotky, cha chaaa), o Leoši Nohovi, kterej mluví a vypadá jako vožungr a bezďák ani nemluvě. Navíc chemie mezi nimi neexistuje. Dialogy všichni odříkávají, jako kdyby je četli z papíru, no ty vole, tohle je fakt ubohý. Dost, stačilo, poroučím se, další díly s radostí vynechám. Nebo možná zkusím ještě jeden? To budu ale muset nakoupit velkou zásobu chlastu a vyhulit pět jointů, abych se u toho aspoň zasmál. Jako parodie to totiž možná v podnapilém a opojném stavu bude fungovat na jedničku. ()

Únos (2023) (E04)

Rozhodl jsem se, že se budu bavit a dalšími díly se budu vyloženě kochat, počínaje naprosto diletantským scénářem a režií, včetně hereckých výkonů konče. Judit Bárdos je kandidátkou na nejhorší herečku seriálu. Uvidíme, zda ji předčí ostatní, nemají k tomu totiž daleko. Co předvádí David Novotný za hmaty a chmaty, to je taky sada a jako bývalému členu elitního komanda mu to fakt žeru :D. Vůbec ta jeho druhá osobní "dějová" linie dává tušit ultimátní chujovinu a já se na ni masochisticky těším :D ()

Čierne svetlo (2023) (E05) odpad!

Scénáristu s dramaturgem bych poslal zametat ulice, to by snad svedli lépe. I dítě školou povinné by nenapsalo takovou stupiditu! Fakt už mám dost. Z Judit Bárdos udělali nejdebilnější postavu celého seriálu a ona jí teda ještě dodává fazónu svým "herectvím". ()

Kvadratúra muža (2023) (E06) odpad!

Honza Zeman v případu Kvadratury ženy vyšetřoval tak, jako správný kriminalista. Čtveřice budějovické mordparty v Kvadratuře muže si opět počíná jako banda imbecilních a neschopných diletantů, o chování vraha radši ani nemluvím. Já vím, oni za to nemůžou, hlavní je odříkat scénář a na první dobrou skončit. Miroslava Vaice by měli zbavit svéprávnosti, co chtít taky od scénáristy, který je podepsán pod tituly jako Policajti z předměstí, Nováci, Nadměrné maličkosti, 3+1 s Miroslavem Donutilem, nebo filmy s majorem Maisnerem. V osmdesátých letech byl výbornej, nyní už senilita nadobro zahlodala a v mozku se mu usídlila. ()

Kniha hriechov (2023) (E07)

To je masakr, jak se to vždycky zvrtne do absolutní demence, kde logika dostává na prdel takovým způsobem, že mi vždycky spadne čelist dolů. A to jak u policajtů, tak u pachatele, nebo v tomto případě u většiny osazenstva filmového štábu, jenž natáčí pohádku na zámku Blatná a tvoří hlavní osu děje. Korunu tomu opět dodává David Novotný, který "s přehledem" konkuruje kaskadérům, při jeho výkopu pistole z ruky jsem se málem pochcal smíchy. Juditka taky nezklame, Leoš Noha jakbysmet a Filipa Březinu ani komentovat nebudu. Bohužel výměna na postu režie za Jana Hřebejka tenhle díl z bahna nevytáhla. ()

Obesenec (2023) (E08)

I když je Hřebejkova režie vcelku obstojná, opět všechno sráží na zem hloupý scénář, suše odříkané dialogy a iracionální jednání postav. A na závěr se znovu vrací tajná mise Davida Novotného! Proboha proč??? ()

Údolie smrti (2023) (E09)

Ono by se na to dívat i dalo, ale ty scénáře plné tupostí a naprosto nevěrohodných situací z toho dělají akorát tak idiotskou blbost. V tomhle díle snad nejvíc a skoro v každém záběru. Navíc aspoň kdyby si filmaři dali práci a lokalitu, ve které se děj odehrává nejdříve v roce 1981 a pak v současnosti, trochu pozměnili, nebo kdyby motorové pily byly z osmdesátých let a ne nejnovější modely steelek, vypadalo by to rozhodně věrohodněji. Takhle fakt škoda slov a ztráta času tuhle bídu sledovat. A pokaždé, když se zjeví Tereza Brodská, úroveň příběhu padá rovnou do žumpy. Jednu hvězdu za na tyhle poměry docela dobrou temnou hudbu. ()

Zelená horúčka (2023) (E11) odpad!

Už ta úvodní noční scéna v lese, kdy je okolí nasvíceno jak na hlavním nádraží, odkazuje na totální diletantismus. Tenhle seriál je jeden velký omyl. A ta banda policajtů, to je karikatura nejhrubšího zrna. Kdyby aspoň ty dialogy, co mezi sebou vedou zněly přirozeně a ne jako by je četli přímo z papíru. A ta balkánská mafie? Hahahahaha. Fakt hrůza, děs. ()

Žetón (2023) (E13)

Tak se nám tajná mise Davida Novotného konečně uzavřela? Konec ale zůstává otevřený, je to ne proboha!! Jednu hvězdu za Romana Skameneho, který jako jediný mezi tou "hereckou" bandou působí přirozeně. ()