Miesto zločinu České Budějovice

• Česko Místo zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (viac)

Tím ostrieľaných kriminalistov odhaľuje zločiny v Juhočeskom kraji. Okrem vyšetrovania a náhľadu do kriminalistickej práce prinesie seriál aj pohľad do súkromia postáv. Šéf vyšetrovacieho tímu, Karel Dvořák (David Novotný), predtým slúžil v tajných službách a nepriamo zavinil fatálne zranenie kamaráta. Diváci sa môžu tešiť aj na Emu Grodskú (Pavla Beretová), ktorá je z Ostravy prevelená do Českých Budejovíc na miesto šéfky kriminálky. Okrem služobne starších vyšetrovateľov sa seriál zameria aj na mladú dvojicu kriminalistov v podaní Jany Šímovej (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tím doplní aj štátna zástupkyňa Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a súdny lekár Alex Karpenko (Martin Myšička). (RTVS)

Recenzie používateľa DAPDO k tomuto seriálu (2)

Statok (2023) (E02)

Nejvíc zvláštní mi přišla jedna věc. Stane se brutální vražda se sexuálním motivem. Policajti vyslýchají lidi, kteří zavražděnou dobře znali - jejího šéfa, spolupracovnici, kamarádku, bývalýho partnera. A všichni se tváří, chovají a odpovídají, jak kdyby dítě ukradlo čokoládu v sámošce, ani náznak smutku, emocí. Po tomhle faux-pas jsem to dokoukal jen jedním okem, ale těch nesmyslů tam bylo daleko víc. Novotný se státní zástupkyní odjíždí k zásahu za světla, přijedou ke statku za tmy, pachatel jim uniká za šera, vlak ho zachytí opět za světla. Asi se na Šumavě nemění z hodiny na hodinu jen počasí. Že postava, kterou hraje Noha nemá při zásahu proti nebezpečnýmu pachateli, jak sám uvedl, zbraň, je taková třešnička na dortu. ()

Čierne svetlo (2023) (E05)

Rdousí se rukama, případně nohama, když to někdo umí. Škrtí se škrtidlem. Slepec zabil důchodkyni rukama, takže jak správně poznamenal na místě činu soudní lékař v podání Myšičky, oběť byla zardoušena. V průběhu dílu ale “elitní” detektivové vyšetřující tenhle případ několikrát uvedli, že oběť byla uškrcena…. Když napíšu scénář ke krimi seriálu, aspoň by ten dotyčný mohl znát nějáký základy. ()