Ostrov

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Katastrofa je katastrofa, ale Alica sa ich aj tak rozhodne rozdeliť a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť. (Cinemart SK)

Kaucuk

Nakonec mě to neurazilo tolik, jak jsem si myslel a bavil jsem se víc, než bych pomyslel. A nebo jsem prostě stále ještě ochromený z toho hororu, co jsem viděl včera… ()

tranquill

"Život s tebou je věčnost!" Netypicky české dobrodružné drama, které mne nezklamalo, spíše pozitivně překvapilo. "Dovol, drahá, abych ti vysvětlil, že tady žádní kanibalové nežili a ani nežijou! .. Kanibalové ne, ale debilové jo!" ()

bearmeedek

Taková divadelní hra na pláži, která těží ze dvou dobrých českých herců. K tomuhle filmu nemám co dodat ani v dobrém, ani ve zlém. Prostě jsem viděl přesně to, co jsem předpokládal a odešel domů. ()

Trixinka

Taková promarněná šance na skvělou komedii. Krásné prostředí Thajska naprosto nevyužité, nabízelo se tolik možností na vtipné a zajímavé situace (např. místní zvířata a rostliny, místní domorodí obyvatelé....). To už klidně mohli uvíznout ve výtahu, nebo někde na horské chatě ve vánici. Vyšlo by to na stejno. Pár Langmajer Plodková spolu funguje parádně, nejlepší byly ovšem situace, kdy se pár hádal a zároveň musel spolupracovat na svém přežití. Jejich vzájemné opětovné sblížení na konci bylo neuvěřitelné, a přišlo mi až moc na sílu. Obdobný film Šest dní, sedm nocí, který mám moc ráda, tento filmový počin rozhodně nepřekoná, ale za snahu natočit něco exotického a "nového" dám českým tvůrcům o hvězdičku navíc. ()

LordMysti

Na českou tvorbu poslední doby tohle nakonec nebylo vůbec tak špatný. Za mě pohodový oddychový film kde jsem se opravdu chvílemi zasmál a to je prostě hlavní u komedie. ()

E lan

Slušné dílko, oběma hlavním hercům to sedí, scénář je předvídatelný a jednoduchý, ale pobaví. Takže lehký nadprůměr. ()

Oonika

Mně asi utekla nějaká hlavní myšlenka tohodle filmu .. jako párkrát jsme se zasmáli, konečně český film, který není zbytečně sprostý, ale je to tak o ničem, že na to za chvíli zapomenu. ()

pushover

Havlík k sobě evidentně nepustí dramaturga, což znamená, že jeho příběhům chybí jakýkoli dramatický twist (ano i komedie to potřebují aby diváka zaujali), krátká epizoda Plodkové to nenahradí. Skriptka by také neškodila, protože na pláži se povalují trosky evidentně jiného letadla než v kterém havarovali, Plodková má jednou nalíčená zranění a za chvíli zase nemá. V podstatě tak jde o pokus o kopii něčeho co už jsme viděli mockrát. Celé PR potom musí stát na tom, že se točilo v Thajsku a natáčení bylo super, což diváka vůbec nezajímá. ()

RAFT

Dobrá oddychová komedie.Langmajer a Plodková ztroskotají na nějakém ostrově .Langoš dobrý jako vždycky.Takový trosečník po česku .Chyběl mi tam wilson .Za mě 60% ()

Shitonit

Přímočaře vobšlehnutejch Šest dní a sedum nocí, mírně upraveno, zpřiblblováno, vokořeněno notnou dávkou českýho pseudohumoru. Táhne to Langmajer, kterej nám začíná poněkud zastarávat, a i kdyby celej film držel hubu, tak se na něj dá koukat. Ta blonďatá píča je na zabití, ale vzhledem k roli... má hrát píču, místy mírně oduševnělou, takže nechme ji uprostřed jejího snažení ukázat typický typicky rozmrdaný český manželský vztah po X letech. Celkově to je super, páč je v tom vykradenejch tolik záběrů, že mi to připomělo snad všechny ztroskotaný filmy snad až od Robinsona, nákladově to asi stálo pět prdů, lokace fajn, herci si udělali zadara dovošku a nakonec z toho leze poučení. Takže paráda, čistý tři balonky a jedem dál. ()

Anianna

Nebudu hodnotit, jak moc se film přibližuje nejméně dvěma dalším z americké produkce. Už to, že se téma manželské krize českého páru přesouvá na atraktivní ostrov, se mně líbilo. Plodková jako vždy osobitá, chvílemi velmi vtipná už jenom mimikou nebo gesty, zatímco Langmajer dosahuje stejného účinku spíše verbálními hláškami typickými pro českého mača. Dialogy mezi nimi hodnotím jako nejsilnější segment filmu. ()

ANTYCHRYST

Tisicata variace ala Robinson.. 2 lide ztroskotaji na opuštěném ostrově.. Tentokráte v České podobě.. Film nepřináší nic nového.. pěkná exotická příroda.. Langos a Plodková - škoda ze je měkká a neukázala více:) Je to pořád kus pěkné ženské. Hudební doprovod se celkem vydařil.. 50% na jedno shlédnutí je to v cajku ()

Arigato

Vztahová terapie rozhádaného manželského páru na tropickém ostrově, jenž si mimo jiné ze souboje o přežití udělal luxusní zážitkovou dovolenou. Tím, že ve filmu figurují pouze dva herci, mají pochopitelně více prostoru, potažmo tedy existuje i více prostoru pro chyby, kterých zde nebylo málo, třebaže nemusely být ze strany Plodkové a Langmajera. Ani jednou jsem se nezasmál, což si myslím, že je u komedie stěžejní. Většinu filmu tvoří ustavičné hádky, které jsou sem tam proloženy nějakým tím slabším vtipem. Ani z dobrodružné stránky to nefungovalo. Vše je hned vyřešeno, ošetřeno, postaveno, a k žádnému napětí vůči hlavním postavám prakticky ani dojít nemůže. Pomineme-li fakt, že scénář je do velice značné míry „inspirován“ zahraniční produkcí, děj působí poměrně slabě a finále je vyloženě odfláknuté, hraničící s deus ex machina, byť je ospravedlněné těmi pár pokusy s lahvemi, které by reálně neměly žádnou šanci. Ale dobře, náhoda je blbec. Marketing v tomto případě zafungoval lépe, než samotný film a exotickou dovolenou si všichni jistě užili. ()

mac000

Možná jsem s hodnocením milosrdný, ale když -podle žánrového zařazení - jde divák do kina (nebo si pusti v televizi) film s popisem romantická dobrodružná komedie, nemůže očekávat Spielbergova Trosečníka. A představu dolidní a zábavné "romantické dobrodružné komedie" mi ostrov v podstatě zcela naplnil. ()

ostravak30

Filmu se musí nechat pouze to, že se z českého pohledu natáčí v exotickém prostředí a že hlavní role ztvární výborní Jiří Langmajer a Jana Plodková. Právě zajímavé prostředí, krásná krajina a výkony těchto herců jsou tím pomyslným + v celé rovnici. -ovými body je pak jednoznačně to, že hlavní hrdinové nemusejí nic řešit. Samo přiznávají, že se vlastně nacházejí v ráji. Takže obstarat jídlo či vodu problém není. Hlavní jsou jejich hádky a v jejich situaci malicherné spory. Takže kategorii dobrodružný bych tedy rozhodně vymazal. To dobrodružství, a vlastně jakékoli napětí mi tam chybí. Mezi jinými komediemi posledních let, notně průměrnými až podprůměrnými třeba dodat, je to tak jistě něco zvláštního, co se jen tak nevidí. Ovšem taky to není třeba vidět víckrát. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna