Divokému a smrtelně nebezpečnému podsvětí může vládnout jen ten, kdo má pod palcem vše, co se děje v jeho teritoriu. Harold Shand (Bob Hoskins) ja takovým králem gangsterů, ale jen do chvíle, než se najdou silnější a rozmetají jeho svět na prach. Během jednoho krvavého Velkého pátku se začne jeho impérium hroutit... (oficiálny text distribútora)

Radiq

Tenkrát krásná Helen Mirren jako žena jednoho z šéfů londýnského podsvětí, kterej má zrovna trochu problémy s vraždama svejch blízkejch spolupracovníků a neví proč. A ztvárňuje ho skvělej Bob Hoskins, jehož gesta, ksichty a mluva dokonale k takovýmu charakteru sedí. Škoda, že jsem to viděl v originále bez titulků, takže jsem rozumněl tak polovinu. Ale stejně to stálo za to! A ta chytlavá hudba na začátku a na konci je prostě super. Mimochodem film, ve kterém má Pierce Brosnan svou nejlepší roli. ()

B!shop

Ze zacatku nic moc. Rozbiha se nekolik zdanlive nesouvisejicich linii a vcelku se nic moc nedeje. Jednak sem se v tom neorientoval a pak me to nudilo. Ale asi za pul hodinky se pribeh vyrysuje, zacne to bejt zajimavy a s pribejvajici stopazi je film cim dal tim vic drsnej a zajimavej. Akorat ten konec je takovej nezakoncenej. Z hercu zaujme nejvic samozrejme Hoskins v roli sefa bandy, kterej sice neni zadnej silenec, ale rozhodne to neznamena, ze by se s nekym nak sral, proste drsnak a Hoskins ho skvele vystih. No a pak tu ma malou rolicku mladej Brosnan. Slabsi 4*. ()

Lacike

Ocakaval som drsnu britsku gangsterku a dockal som sa klasickej detektivky v ktorej mafian patra po tom, kto ho chce zlikvidovat. Sakra jak ja nemam rad detektivky. Je mi potom uplne jedno, ci je vrahom zahradnik alebo IRA. Nudim sa pri vysetrovani rovnako. Tradicne som zradcu z vlastnych radov uhadol uz na zaklade castingu. Nesympaticky ulisny parchant bol jasny od prvej sekundy. Sklamala ma aj drsnost filmu. Az na uplny zaver sa cely cas film gore scenam vyhyba a tak aj nejake to drsnejsie vypocuvanie prebieha mimo zaber kamery. Dalej ma dost sral uvod filmu. Sledujeme niekolko nesuvisiacich scen a az prilis pomaly do seba postupne zaklapnu a zacnu davat zmysel. Cely film zachranuje skvely Bob Hoskins, ktory vzbudzuje respekt napriek tomu, ze hra civilne bez prehnanych scen. Potesi aj mladucky Pierce Brosnan ako gay zabijak. Celkovo ma film sklamal, ale komu nevadia detektivky, tak bude spokojny. 6/10. ()

radektejkal

Ano, rozumněl jsem tomu. Ano, kdo poroučí zabíjet, musí to také umět. Ano, před každým aktem pomsty je třeba provést rituální vnější očistu od toho, co má dotyčný na těle (oděv, kůži), aby se to převedlo do něj (do nitra). Ano, kdo se postaví na kopec, musí dávat pozor nejen na to, aby ho nesfouknul vítr, ale také, aby ho nepodhrabali jeho vlastní hryzci. Ano, mezi Londýnem a Dublinem je určitě nějaká vazba. Ano, Bob Hoskins je skutečně fenomenální, raději od něj dál. Ano, zřejmě to nebude ojedinělý případ. Ne, že bychom to tu neměli, ale ještě na to nejsme úplně zralí. Pozn. 1: Chvíli před filmem jsem četl v Célinovi větu o boháčích Haroldova typu, kterou sem hned vlepím: "On fait tout pour leur plaire et tout le monde est bien content. - Všichni dělají, aby se jim (bohatým) zalíbili a celý svět je spokojený." A právě tohle je také Haroldova vize. ()

Aky

Jako thriller dobré. Od střetu klasických gangsterů s gangstery z IRA jsem si však sliboval, že se mi přece jen vysvětlí trošku víc o vnitřním světě irské armády, jejich důvodech, motivacích, způsobech přemýšlení a konání. Tyhle sliby se mi však nesplnily, čímž zůstalo jen trošku uměle a někdy i neuměle vyvolávané a udržované napětí z hádanek, kdo, kdy, koho, a jak řachne. ()

• Britský filmový magazín Empire v roku 2016 zaradil film na 19. miesto v rebríčku 100 najlepších britských filmov histórie. (Jello Biafra)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (viac)