Reklama

Reklama

Labutí píseň

Trailer 1

Obsahy(1)

Jednoho dne v nepříliš vzdálené budoucnosti si Cameron Turner vyslechne zdrcující diagnózu. Poté co dostane nabídku experimentálního řešení, kterým by svou ženu a syna ochránil před bolestí ze ztráty, Cameron zápasí s tíhou rozhodování o osudu celé rodiny v podnětném příběhu o lásce, ztrátě a sebeobětování. (Apple TV+)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (28)

Streeper 

všetky recenzie užívateľa

Tohle pro mě bylo velké překvapení. Čekala jsem, že mě to bude spíše nudit, ale naopak mě to hodně zaujalo. Má to skvělý námět, který je hodně zajímavě zpracovaný. Více mě bavila první polovina filmu, v té druhé se to už malinko vleče, ale pořád je to skvěle natočený a hlavně skvěle zahraný. Mahershala byl dokonalý, zároveň se mi líbila přítomnost Glenn Close nebo Awkwafiny. Je to příjemné komorné drama s prvky sci-fi a klidně bych si doázala představit, že v nějaké vzdálené budoucnosti by tohle mohl mít standard. ()

maddy 

všetky recenzie užívateľa

Pekne natočená, fajn zahraná (Mahershala Ali), námetom zaujímavá sci-fi dráma o tom, či by ste seba samého v prípade smrteľnej choroby nahradili totožnou replikou, aby vaša rodina mohla s "vami" žiť ďalej. Bohužiaľ, režisér a scenárista v jednej osobe mal síce fajn nápad, ale ostalo iba pri ňom a ďalej s ním nijako nepracuje, nerozvíja a aj napriek tomu ako inteligentne sa film tvári, tak pri hlbšom zamyslení ani nedáva poriadny zmysel. Čo poruchovosť takýchto replík/andoridov? Starnutie? Ak by sa to prevalilo do sveta a ľudia by začali byť nahradzovaní? Atď. Swan Song však predstaví tento prvotný námet o replike v úvode filmu a ďalej pracuje iba s jednou a tou istou myšlienkou a to tým či hlavná postava chce samého seba nahradiť alebo nie. Nič viac sa nerieši, nijako sa situácia nedramatiuje a po väčšinu stopáže tu tak Mahershala Ali chodí po high-tech futuristickom dome, rozpráva sa so svojou kópiu a do toho odhaľuje v neustálych flashbackoch ako sa zamiloval do svojej ženy. That's it. Na vážne sci-fi je tak Swan Song príliš intelektuálne nepodetným filmom a na fungujúcu drámu zase až príliš chladným filmom, kde nefungujú zamýšľané emócie. Po technickej stránke síce bez problémovy film, pár záberov na sci-fi architektúru ulahodia oku, ale ten film sa nikam neposúva, chýba mu akákoľvek dramatickosť, aspoň kúsok napätia ako sa situácia vyvinie alebo uveriteľné emócie. Nakoniec to tak pôsobí ako film od androida a nie o androidovi. CELKOVO: 5/10 ()

Reklama

silentname 

všetky recenzie užívateľa

Kiež by vo mne celý film zanechal vo mne taký dojem, ako jeho asi záverečných 10 minút. Myslím si, že to bol skutočne skvelý moment. Zvyšok času je však bohužiaľ "Swan Song" veľmi monotónny film, ktorý sa snaží síce držať nejaké tempo (a musím priznať, že to nie je najhoršie), no sú tu momentky, ktoré mi prišli fakt nudné. Stojí to popravde na niekoľkých elementoch. V prvom rade Mahershala Ali je vynikajúci hrajúci sám seba dvakrát. Dal tomu asi tú potrebnú charizmu čo tá rola potrebovala. Film vôbec nepozná slovo akcie a pôsobí naopak veľmi civilne a komorne a doslova sa snaží vychutnať si tú atmosféru, ktorú tu dáva dokopy. Potrebuje to však na to, aby dobre vykreslil naše postavy. A aj keď si uvedomujem, že to rozhodnutie, ktoré spravili bolo z hľadiska "big picture" správne, istým spôsobom sa cítia opustení a zbytoční. A úprimne im rozumiem. A tie dialógy to vedia celkom potiahnuť správnym smerom. Je mi len smutno, že som si uvedomoval, ako som pri tom občas zaspával práve kvôli tej spomínanej monotónnosti filmu. Ako som ale povedal v úvode, finálnych asi 10 - 12 minút je pre mňa absolútny highlight. Nenašiel by som nič, čo by som z toho vytiahol von a dáva to tomu finále takú úžasne trpkosladkú chuť, ktorá sa rozleje do celého tela a úplne omámi. Myslím si, že na film asi hneď nezabudnem, no prial by som si, aby ma dokázali tvorcovia viac dostať do deja a nejako ma zaháknuť, aby som si ten film užil viac. Lebo potenciál na to, tu rozhodne bol. Hodnotenie: C+ ()

castor 

všetky recenzie užívateľa

„Za pár let to bude stejně běžné jako transplantace srdce!“ Občas samozřejmě přijde nějaký ten mrak, ale vesměs žije Mahershala Ali idylický rodinný život. Jenže nevyléčitelné nemoci si nevybírají. A každý záchvat může být tím posledním. Namísto toho, aby manželce a malému synovi řekl pravdu, rozhodne se vstoupit na morální půdu. Podstoupí experimentální proceduru, jejímž výsledkem bude jeho dokonalý klon. Jakmile se osudová výměna přiblíží, hlavní hrdina v úzkosti sleduje, jak se jeho nové já v jeho roli pohybuje. Zní to poměrně vyzývavě a ambiciózně, ale žánr sci-fi prakticky jen vytváří hlavní zápletku. Zbytek je až meditační, nechci znít nevděčně, ale k uzoufání utahaný. Ty dvě hodiny šly „spolehlivě“ zabalit do devadesáti minut, protože tahle komorní úvaha nad zásadními rozhodnutími je prostě „jen“ solidně natočená a slušně zahraná. Nicméně u Aliho „doufám“, že jeho dvě oscarové sošky nejsou jen výsledkem rozjitřené rasové atmosféry, kdy bylo předávání roky kritizováno kvůli příliš malé rozmanitosti – protože jinak by z toho klidně mohl být i třetí Oscar. ()

dO_od 

všetky recenzie užívateľa

// Hele, jenom proto, že to má nálepku sci-fi, neznamená, že tam za každou cenu musí být akce, strhující děj nebo cokoliv, co vám v tom filmu chybělo. Občas se u filmu stačí jen zapřemýšlet, zaposlouchat se, nechat se unášet jeho melancholickou náladou a nebýt pi*us, co mu pak nalepí 1 hvězdičku, protože se nudil. Na to máte Transformers. /rant over 7/10, Ali výborný ()

Galéria (7)

Reklama

Reklama