Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

Káronoš

filmová lahůdka plná optimizmu a krásy (dokonalosti) každého člověka. Vše začíná hrozně příjemně a pohodově, však tempo neustále roste a tajemství se pomalu osvětluje - dochází k velice procítěné dramatické části a snímek doslova mutuje k nepoznání od první "volnější a uvítací" části (což možný důvod většiny slabších hodnocení - někomu to nesedlo). Skvělý příběh dirigoval Softley naprosto famózně, protože natočit film zavýslý pouze na vzájemných konverzacích mezi "doktorem a pacientem", s absencí jakékoly nudy a naopak velkou dávkou "šťávy", která nutí diváka přemýšlet a zamýšlet se spolu z doktorem o záhadném tajemství, není vůbec lehké a já před režisérem smekám. Nejvěčí poklonu si samozřejmě zaslouží neuvěřitelný Spacey, to jak pojal "návštěvníka z jiné planety" a jeho chování vůči vnějšímu prostředí bylo dokonalé. Proměny, které ve filmech podstupoval skvěle prezentoval a scéna z banénem - na to jen tak nezaomenu;=) Jeff Bridges byl výtečným "soupeřem" a vůbec kouzlo tohoto snímku tkví hlavně v té lidskosti(v příběhu o mimozenšťanovi, trochu zarážející né?), toho pocitu naděje jenž (nejenom) pacienti prožívaly...K-PAX je důkaz, že k výbornému Sci-Fi nepotřebujete žádné speciální efekty. Hodnocení: 9/10. ()

jasiska

Nie som si istá, či to bolo zámerom filmu, alebo len mne to nedochádza, ale skončilo to tak dvojito. Najprv som mu verila, že je mimozemšťan, potom som zas bola presvedčená, že je chorý a tomu by som verila aj na konci, kebyže Bess nezmizla. Alebo to bola len náhoda? Neviem, ale rozhodne nesúhlasím s nikým, komu sa nepáči scenár alebo nejaká jeho časť, "lebo sa nesie v inej atmosfére". To je na filme práve geniálne. Každopádne veľmi zaujímavý snímok. Okrem inteligentných dialógov a výborných hereckých výkonov chválim aj krásnu hudbu. Btw. neznie K-PAX ako niečo medzi utópiou a kibucom? ()

unagi

"Vesmír sa rozpína, až sa sám pohltí a toto sa opakuje dokola. Všetky naše chyby sa opakujú do kola a preto treba využiť každú príležitosť na opravu!"....Táto záverečná veta alebo myšlienka mi dala veľa! Len pokazený pocit s filmu som mal pri všetkých hypnózach! Celý film na nepriamo či priamo ukazuje na výhody našej planéty, ktoré berieme TAK samozrejme, dáva nam najavo čoho by sme si mali vážiť a mi to tak často posúvame na druhé miesto. Celý film sa pýtame, kdo vlastne ten Prot je a koniec ostáva otvorený záver a je len na nás čo myslíme a ako si to predstavíme! moje vysvetlenie : zblúdilá dušička ! ()

DannyBoy80

Perfektní film lehce švihlý scifi sparádním výkonem Spaceyho a Bridgese. Psychologický boj kdo z koho, kdo je větší blázen a kdo uvěří čemu. Nenudil jsem se ani chvilku a pořád jsem čekal co z Prota vypadne. Některé momenty byly ale trochu předvídatelné. Doporučuju. ()

mirkaaa

Silný, zajímavý film, s výborným Jeffem Bridgesem a naprosto excelentím Kevinem Spaceym. Není to klasické sci-fi, ale spíše příběh se sci-fi nádechem a hlavně vybroušenými dialogy, které mě vtáhly do děje. Samotný konec filmu je trochu zvláštní, jako by ani nezapadal do předchozího děje. Zůstává tedy na divákovi, aby si určil identitu Prota. ()

Jorge-Z

Naprostá genialita a koncert Kevina Spaceyho neberou konce. Tohle se prostě musí vidět, ale jen na Protovi a jeho černých brýlích celý film určitě nestojí. Jedním slovem. Nádhera. ()

Itar

K-PAX je skutečně neuvěřitelný film. Pomalu si plyne a nechává diváka užít si každou sekundu herectví Jeffa Bridgese a Kevina Spaceyho. Ruku v ruce s tempem jde i inspirativní Shearmurova hudba a zejména hlavní motiv (Grand Central) patří podle mě mezi nejhezčí filmové skladby. Na závěr snad ještě jenom musím vypíchnout, že při scéně v planetáriu mě mrazilo od hlavy až k patě. ()

Neotom

První hodina je výborná, jenže zbytek filmu se snaží lacině šokovat a být co nejvíce cool. Souhlasím s těmi, kteří hledají vinu ve slabším scénáři, ačkoliv ten má podle úvodních titulků oporu v knižní předloze. Takže těžko říct. Pochvala každopádně náleží Spaceymu a také Shearmurovi za hudbu, výsledný dojem se nachází na pomezí mezi třemi a čtyřmi K-PAXovskými hvězdami. 70% ()

Prochy38

A jak to vlastně dopadlo? Vy to nevíte? Já to ale vím! Herecký koncert K. Spaceyho a J. Bridgese. Nádherná hudba. Skvělý příběh. Emotivní bomba a natolik mysteriózní myšlenka, že nevěřím tomu, že všichni máme jasno, jak to vlastně bylo! Já ale mám :). ()

Piškotka

Mysteriózní příběh, u kterého se dobře přemýšlí, co je mezi nebem a zemí. Tahle linie mi vyhovovala. K. Spacey velmi hodnověrný a v brýlích ještě víc. Se svým oddaným publikem si místy, ne-li pořád, pohrával a své myšlenky implantoval snad do všech míst, kde vstoupil. Jako magnet a železné piliny. Jakmile vyplouvalo na povrch jeho dávné trauma, film ztrácel na jedinečnosti. Právě ta scifičnost se mi na filmu líbila nejvíce. Na druhé straně jsem si uvědomila, jak psychika je všemocná a jak člověka může invalidizovat a dostat do naprosto šílených dimenzí. J. Bridges hrál stejně kvalitně jako K. Spacey. Vzájemně se doplňovali. ()

angloumene

Zvláštní, během filmu se toho vlastně moc nestalo, ale přesto (nechápu jak) mě dokázal udržet v napětí. Díky tak trochu mimozemské návštěvě vám odhaluje radosti a strasti života na zemi... Celkově stojí za zhlédnutí :) ()

Marrty3

Haluz...lidskost...psychopat...inteligence...mimozemšťan...Kevin Spacey...K-PAX...bravurnost...2 nenucené a zajímavé hodiny...a to mi celkem dá dohromady 95% ...pro mě osobně jedno z nejlepších psychologických dramat vůbec ! ()

Yarushka

Skvělé!! Kevin Spacey byl vynikající v roli velmi přesvědčivého Prota. Věc, která mi utkví v paměti ještě dlouho je jak Prot jí banán i s šlupkou..:D ()

Xavi6

U tohohle filmu jsem už opravdu nechtěl konec. Strašně moc mě bavil a hodně zaujal. Furt jsem si kladl otázku, jestli je to opravdu nadpozemská bytost nebo prostý chlápek s postižením anebo to celé jenom hraje. No výsledek však uvidíte. :) ()

TAMEHEMP

Film o vztazích, rodině. V čem tkví celá krása, je v uvědomění si, kdo je pacient a kdo doktor. A ten nejzávažnější pacient je ten, který si neuvědomuje, jak nesmírně důležité je vážit si pouta rodiny, neboť ztráta někoho blízkého může být tak zdrcující, aby už navždy zdecimovala život druhému. Ano, rodina je starost a Marc to nakonec taky pochopí. Je vyléčen. ()

Milodar

Vše je postavené na vlastnosti lidského mozku přemýšlet o věcech, které jsou nejasné. Ovšem i ti, kteří touto vlastností neoplývají, si užijí dva dobrý herce v hlavních rolích. To ostatní, zejména blázinec a jeho obyvatelé, mi lezlo na nervy. Naštěstí jsem byl zaneprázdněn přemýšlením - kdo a odkud je vlastně Prot? ()

peetriss

Inteligentní sci-fi dílo působící na diváka výhradně psychologicky bez použití digitálních či jiných efektů, což je dokonce plusem filmu. Svět podle Prota těží především ze sympatické a mistrně hrající dvojice Kevin Spacey - Jeff Bridges, skvělého příběhu, který je neotřelý svým zajímavým pohledem na naši společnost z nezvyklého úhlu, svými líbivými a chytrými dialogy. Skvělá symbióza mezi režií, kamerou a hudbou dala vzniknout přesné tajuplné atmosféře, která je dalším nosným pilířem díla.90% ()

Wajsik

Nemám žádný problém uvěřit tomu, že Spacey opravdu přišel z K-PAXu. Dokonce jsem v jednu chvíli už skoro chystal náčiní a psal slohovku, aby mě vzal na návštěvu. Nezapomenutelný Spacey (jak už má ve zvyku), doprovázený neméně skvělým Bridgesem. ()

Jespi

Jeden z mých top filmů, který naprosto zbožňuju. Kevin Spacey v ( pro mě) nejlepší roli, mě naprosto dostal svým hereckým výkonem do kolen. Parádní scénář, ale i kamera a naprosto skvělá hudba, dělají z tohoto filmu příjemnou a krásnou podívanou. Styl, jakým je film natočen, ( V první polovině filmu dostáváte důkazy o tom, že Prot je mimozemšťan, v druhé části filmu zase, že je to blázen) je naprosto úžasný a moc si ho chválím, stejně tak jako otevřený konec, kde si divák musí vybrat čemu věří. (Oproti masovým "bé bé" jednoduchým, sladkým, hrdinským koncům, opravdu příjemná změna). Film jsem viděl strašně mockrát a vždycky si rád alespoň pustím soundtrack. I když mě absolutně nenapadá jak by měla vypadat, tak bych velmi rád uvítal dvojku, nebo alespoň film s podobným scénářem. 95% ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)