V druhom pokračovaní epickej ságy sa Paul Atreides (Timothée Chalamet) spojí s Chani (Zendaya) a Fremenmi, aby sa pomstil sprisahancom, ktorí zničili jeho rodinu, a snaží sa zabrániť hroznej budúcnosti, ktorú môže predpovedať iba on. (Continental film)

aurynn

A TAKHLE se dělá pořádný, epický film. Zcela vážně patří mezi nejlepší filmy všech dob. Je to jako Matrix 1 s více než 20ti letým technologickým pokrokem a daleko silnějším příběhem. Je to jako Pán Prstenů bez zbytečně protahované masové akce a nepotřebném soustředění na individuální akci. NENÍ to jako nová Star Wars trilogie protože se vyhýbá emocionálním, ale mělkým postavám a naplno využívá potenciál svého univerza. A je to vše, čím Avatar není ve smyslu vyprávění příběhu, atmosféry, dialogů a přitom s ním drží krok po stránce CGI. Je to absolutně velkolepý film, vyladěný v detailech od záběrů po zvuky a podepřený úžasným světem s relevantními tématy jako jsou válka o suroviny, politika a manipulace lidí skrze náboženství... ()

Sam.Sepiol

Poté co nám Denis Villeneuve naservíroval v první části jsem měl obrovské očekávání od části druhé, která původně vůbec nemusela vzniknout. Jsem nesmírně šťastný, že tomu tak nebylo. To co jsem mohl spatřit na plátně je něco nevídaného, něco úžasného co se prostě musí vidět nikde jinde než na velkém plátně. Poslední filmy, které nasnímal Greig Fraser byly naprosto fenomenální a Duna není výjimkou. Jeden epicky propracovaný záběr střídá druhý. Co se týká hereckých výkonů, tak mi v hlavě nejvíc utkvěl Austin Butler v roli na-barona. To jak nám byla postava představena a byl jí dán velký prostor rozvinout se určitě velmi pomohlo. Díky tomu byl vytvořen záporák, který se stal záporným odrazem Paula. Mohl bych dál pokračovat ve chvále např. Zendayi nebo Hanse Zimmera, ale myslím si, že to není třeba. Duna je velkolepé dílo, které opravdu stojí za to. Kdo jej nenavštíví v kině, tak jakoby prošvihl nového Pána prstenu. ()

Darthorias

Úprimne čakal som hoci čo ale toto fakt nie, Duna 2 je perfektným pokračovaním výborného filmu a vrcholom kinematografie asi celého roka 2024. Toto je film ktorý musíte vidieť v kine a nie, toto vám nikdy žiadna streamovacia platforma nenahradí. Hans Zimmer do vás znova pere vrchol svojej práce, Greig Fraser vám podáva vizuál majstrovského diela, Denis Villeneuve ako režisér naozaj ide len hore a každým filmom je lepší a lepší, Herci podávajú výborný výkon rovnako ako v prvom filme ale predsa len to ešte viac vyzdvihujú. Najviac ma prekvapil Austin Butler akokoľvek som ho nikdy nemal rád, ale tu predvádza výkon svojej kariéry a postavu Feyda-Rautha Harkonnena pozdvihol medzi zloduchov úrovne Darth Vadera alebo Jokera z Temného Rytiera. Pomalšie tempo tiež skvele funguje, i keď by som možno ešte uvítal 10 minút naviše, ale inak nemám čo vytknúť, Duna 2 si právom zaslúži 100%. ()

AngelicWarr

Vizuální porno. Nechápu, kde vzali tolik písku. Paulovi změnili během jednoho filmu 4x jméno, takže je teď z něj certifikovaný queer woke gen-z po tranzici. Ale to nic nemění na tom, že má koule a jde jako správný toxický maskuliní predátor rovnou do dvou žen. Jinak, je škoda Austina Butlera, který měl na můj vkus málo času na plátně. Přišlo mi, že i ti červi tam byli dýl. Nicméně se těším na třetí díl a snad už v něm nebude jenom poloviční sex, ale pořádná klepačka. ()

0liverT3kel

Keď vyšlo Star Wars, nebol som ešte na svete. Pána prsteňov som videl po prvý raz až na obrazovke počítaču. U Duny som konečne zažil ten moment, keď som odchádzal z kina a uvedomoval si, že som práve zažil niečo výnimočné...Pretože ten kto ovláda korenie, ten ovláda celý vesmír. ()

davesvo

Tak tu konečně máme pokračování a já vlastně vůbec nevím, co k tomu říct. Snad jen to, že to je opravdu dílo dekády.. Je to velké, je to epické, je to Duna! Myslel jsem si, že všechny ty oslavující recenze, přece nemůžou být pravda, ale ejhle.. Film ve mně vzbuzoval pocity, které jsem naposled zažil u Pána Prstenů. Tu radost, natěšení, údiv, obdiv, respekt, strach, velkolepost, nevěřícné zírání a absolutní pohlcení. To všechno druhá část Duny při sledování má.. To co první část vytvořila, ta druhá rozšiřuje a několikanásobně vylepšuje.. Veškeré řemeslné aspekty jsou vynikající.. Režie, kamera, hudba a herecké výkony jsou oslňující. Jak zběsile může zpočátku působit, tak přesto působí uceleně, střídmě a kontrolovaně.. Není to pro každého, ale pro ty vyvolené to bude jedno z největších děl, co kdy vzniklo.. ()

fcapab

Já fakt nevím co na tom mají... dal jsem si pro jistotu jedničku, aby mi to ještě lépe navazovalo. Moc to nepomohlo, obraz a vizuál pěkný, zvuk nic extra (asi kinem) a příběh no, ikdyž jsem knihu nečetl a původní Dunu už moc nepamatuji, tak nic extra. Prostě lepší sci-fi, ale nic, co by mě s otevřenou pusou posadilo na zadek. ()

Pietttro

Nepisem recenzie uplne casto...ale DUNA je pre mna slabost a to som necital knihu ale urcite sa chystam to zmenit....napsiem to v par bodoch 1)HUDBA - ta hudba je proste megalomansky dobra, silna a extremne zosilnuje zazitok z celeho filmu a tak to ma byt! 2)VELKOFILM - v dnesnej dobe netflixovych, disney, atd. sraciek je toto velkofilm ktory predstavuje filmove umenie v plnom zmysle...od pribehu, cez kulisy, scenar, kamera, pocit 3)Herecke VYKONY - T.CH. sa mi paci v kazom filme v ktorom som ho videl...ten chalan ma talentu na rozdavanie...ale taktiez ostatne postavy. Nemam jednu vytku co sa tohto tyka 4)Pribeh a Atmosfera - ja som mal v par situacii kedy som mal skoro slzy na krajicku...viem sa vzit do situacie v danej scene a toto film pokryva velmi dobre.... 5)DOJEM - z Kina som mal moznost hned sadnut na pivo ale musel som sa prejst na 10 minut aby som to rozdychal....KONECNE som videl megafilm kvalit ktore sa dnes uz nevidia tak casto :)....... Mozem povedat ze ma to presvedcilo ze tu knihu si kupim a zacnem citat....mozno potom by som bol viac kriticky kedze je to podla kniznej predlohy ale....ako clovek co necital knihu to hodnotim ako top adepta pre 2024 :) ()

Tina.T

Kdo měl problém s Lynchovou Dunou (hlavně ten, kdo nečetl předlohu), že se v ní ztratil a netušil, kdo je kdo, jaké velkorody spolu bojují a proč vlastně, tak teď musel být spokojen.  A kdo předlohu četl, ten zůstal stejně jako já s otevřenou pusou koukat na to ohromující dílo.  Vidět Paula svištět na červovi pouští, to je splněný sen všech čtenářů, kteří si tohle roky jen představovali ve svých myslích.  Už nemusí. Villeneuve dokázal přenést na plátno všechnu tu drsnou krásu Arrakisu, statečnost Fremenů, tajné plány a triky Bene Gesseritu, krutost Harkonnenů,  lásku mezi Paulem a Chani, a samozřejmě naprosto epické bitvy. Trošku jsem měla obavu z představitele Feyda-Rauthy, protože herce A.Butlera mám zafixovaného coby elfa trdlo z Shannary. V knize byl popisován jako extra krutý, nelítostný... No, asi bych volila jiného herce, i když musím uznat, že jeho závěrečný boj s Paulem vypadal velmi autenticky. Celkově velmi ohromující dílo, jako fanoušek jsem plně spokojená a odpouštím malé i větší odchylky od knihy a vypuštěné linie (třeba kosmická gilda, vdova po Jamisovi, dítě Chani a Paula, doba, po kterou žil Paul mezi Fremeny a narození jeho sestry Alie, atd). Jo, běžte na to. Budete spokojení. Já osobně to chci vidět ještě mnohokrát! ()

Shraddha

Tohle je důvod, proč se chodí do kina.  Všechny zásadní filmy v historii kinematografie mají něco společné - doslova vás přikovají do křesla a vtáhnou do děje, všechny postavy jsou uvěřitelné a mají svůj život. Po skončení filmu pak jen tak sedíte a nemáte co říct, protože vše už bylo řečeno... Já se jen bojím, že kvůli Mesiášovi nedojde na Setkání s Rámou...což je topka v mém odvěkém filmovém wishlistu. ()

David.Smrcek

Já nevím. Už podruhé odcházím z kina se zvláštním pocitem. Je to špatný film? V žádném případě. Je to dokonalý film ke kterému se budu pravidelně vracet? Spíš také ne. Po estetické stránce je to samozřejmě neskutečný počin, ale vlastně se po něm cítím podobně jako po Avatarech. V určitých momentech mě skoky v ději až rozčilovaly, zejména v druhé půli to možná bylo až moc uspěchané. Celé to za mě bránilo nějakému důveryhodnějšímu character developmentu, který pro mě byl nečitelný (potažmo vyřešený pomocí Water of Life)... Naopak nejsilnější stránku vidím v skvělém zobrazení náboženského fanatismu. Spoiler: Jsou tam navíc části, které by si opravdu zasloužily lepší vysvětlení. Jak se Harkonneni dozvěděli, kde je severní fremenské město (což byl popravdě dost breaking point celého příběhu)? Proč tam byla deus-ex-machina mother of sandstorms, o které jsme ale předtím neslyšeli, a během samotného posledního souboje jsme její roli také moc nepochopili. ()

Maddos02 odpad!

Opět dlouhá nudná podívaná na samé nesmyslné momenty . Ve filmu se dozvídáme ,jak z mrtvých vysávají vodu ,ale nedozvídáme se kde vykonávají svojí potřebu . Film sliboval propracovaný příběh ,ale ten se odehrává v dlouhých nudných momentech . Bitva trvala stejně jako souboj hlavní postavy .Dále milostná scéna uprostřed pouště to musí hodně zapáchat když se postavy nikde nemyjí . V milostné  scéně nic takového nevidíme . Jdeme do detailu hlavní postava umí jezdit na obrovském červovi ,kterého ochočí během chvilky ve scéně vidíme ,jak je červ hodně daleko a pak se objevuje v místech kde údajně podle hrdinky červy nejsou ......... No za mě suma sumárum pro levného diváka dobrá podívaná ()

Stepan.Frank

Dune: Part Two se zapíše do historie filmu jako jedno z nejlepších sci-fi všech dob. Kdyby to šlo dal bych 6/5, neskutečná podívaná. "May thy knife chip and shatter." ()

paduch

Mám zmiešané pocity. Ako veľký fanúšik duny som 2/3 filmu nevedel vžiť s dejom. Potom prišla posledná tretina, ktorá ma emočne rozsekala a dostala na vrchol dokonalosti... ()

slemrovka

Bohužel zklamání. První díl jsem si totálně zamilovala, a proto jsem od druhé části měla obrovské očekávání, a když jsem viděla hodnocení, těšila jsem se ještě víc, ale bohužel zbytečně. Celý film byl hrozně přeplácaný. Každou minutou byl film nudnější, děj extrémnější a přeplácanější, že i já jsem se v tom pak začala ztrácet. Postavy se vyvinuly snad tím nejhorším možným způsobem, jak mohly dopadnout. Alespoň pro mě. U prvního dílu jsem jenom čučela a ani nevnímala, že film trval skoro tři hodiny. U druhého dílu jsem ty tři hodiny začala silně pociťovat, a říkala si, že je to strašně zdlouhavé. No a po třech hodinách jsem nedostala ani pořádné zakončení. Ten film prostě nemá konec. Alespoň ne takový, jaký bych si představovala. Nevím, jestli bude pokračování, co vím, tak nic potvrzeného zatím není. Dvě hvězdy ale dávat nechci, koneckonců je film natočený kvalitně, ale děj u mě zklamání. Tři hvězdy. ()

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

včera

Rozjuchané emoce nejsou pouze předmětem nového animáku V hlavě 2, neboť neskrývanou radost v současnosti jistě prožívají i u studia Pixar, potažmo u Disneyho. Film, v němž sledujeme myšlenkové a… (viac)

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (viac)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl