Malá morská víla

• Česko Malá mořská víla (viac)
všetky plagáty
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážny
Sovietsky zväz, 1968, 29 min

Malá mořská víla zachráni pred utopením pozemského princa, pretože se do neho zaľúbila. Keďže chce byť s ním, obetuje svoj hlas, aby se zmenila na človeka a keďže je nemá, princ ju nespozná a chce se oženiť s inou... Klasický príbeh o lásce a přátelství vznikol na motívy rozprávky Hansa Christiana Andersena. Ruská animovaná pohádka (1968/1995). (oficiálny text distribútora)

Vančura

Osobitá adaptace známé Andersenovy pohádky. Nevšedně krásná animace, emotivní hudební doprovod a působivé namluvení postav. Symbolicky bohatá pohádka se smutným koncem, která si mě získala. K vidění zde. ()

Jezinka.Jezinka

Temné nebe, jak černý kámen, těžko lidem v bouři je. A já věřím, že se život kapku po kapce vrátí k tobě. Nesmí umírat krásní a nesmí umírat stateční.... Od dětství jsem přesvědčená o tom, že kdyby míso Malé mořské víly umřel ten princ, tak by se nic špatného nestalo, vlastně bych to považovala za dobrý konec. A ano, já vím, že když ho milovala, musela se obětovat, na druhou stranu, on měl milostných vyznání celý věrtel. ()