Bola jedinečným hlasom svojej generácie, romantickou princeznou československého popu, v druhej polovici osemdesiatych rokov sa stala zjavom na domácej hudobnej scéne. Príbeh o začiatkoch jej hviezdnej kariéry rozpráva miniséria Iveta. Dej sleduje Ivetu Bartošovú od útleho detstva, kedy spolu so sestrou začala navštevovať školský zbor, cez prvé úspechy na hudobných súťažiach po jej odchod do Prahy a následnú cestu ku sláve, čo dosiahla hlavne vďaka spolupráci so spevákom Petrom Sepéšim. Zo dňa na deň sa z oboch spevákov stáva národom milovaný pár. Okrem exponovaného vzťahu s jej speváckym kolegom sa miniséria zameriava aj na Ivetin rodinný život. (TV Markíza)

Sfaxia

Tak nakonec za 2 hvězdy. Bohužel místo aby mi Anna Fialová aspoň vzdáleně připomínala Ivetu, juká na mě supí mládě v příšerný paruce. Všichni byli zlí, přísní a necitliví, jen Ivetka byla letadlo. Jednou vidět stačilo. ()

lingering odpad!

Recenze #1 (po zhlédnutí třetího dílu): Kriminální počin. Recenze #2 (po zhlédnutí všech dílů): Exploatační melodrama s výraznými prvky (nezamýšlené?) parodie a ještě výraznějším psychedelickým osvětlením. Máme co dočinění spíš s fantazií, než s rekonstrukcí reality? Ani s jedním - zde ze servíruje nefalšované kinematografické peklo. ()

ssarka

otřesné - hlavní postava má v celé serii asi 4 věty a neumí si koupit ani lístek na vlak, z mrtvého Sepešiho udělali labilního kreténa, protože ten už se bránit nemůže a nikdo ho nezná, tak to tak nevadí....kvalitní herci jako Mihulová ,Vondráček a Igor Chmela aj. nemají absolutně co hrát, tak prostě jen stojí a čučí....absolutně nedívatelné....scénárista má výplatu zadarmo, takový scénář snad nenapíše ani dítě v mateřské školce...jak to bylo doopravdy jde lehce dohledat a proto je smutné, že si ani nedal scénarista tu námahu se pravdy držet...holt divák = blbec ()

Honza__St.

Rozhodně to není nic hroznýho, ale opět je to hlavně snaha získat popularitu a nahrabat si na historické události/známé osobě a samozřejmě na nostalgii, jako venku Černobyl, nebo u nás Roubal či Devadesátky (a vlastně už i o desetiletí dřív vzniklý a až moc amerikanizovaný a překonspirovaný Kajínek). Je rozhodně chválihodné, že nikdo neztrácí čas s navážením se do té doby a s antikomunistickými kecy. Taky je fajn, že si tvůrci dali pozor na dobové reálie (rozmazané pozadí, zabírání exteriérů nízko, aby nebylo vidět př. současné osvětlení, atd.), které byly velkým nedostatkem jak dřív (Major Zeman), tak dnes (již zmíněný Kajínek). I když občas jim taky prokoukne nějaké to v té době neexistující svítidlo, atd. (ale tomu snad ani nejde zabránit). Ovšem otázka je, jestli neměli jít stejnou cestou jako kdysi u Honzy Zemana, a pojmenovat ty postavy jinak. Protože v základě je to spíš fiktivní příběh se skutečnými lidmi. Nedostatky prvního dílu by se většinou daly přehlídnout, ale dál už to nejde. Místo Pavla Vaculíka, Felixe Slováčka a Tomáše Gottlieba tu máme producenta Krejzu (vzhledem k jeho chování spíš podobného tomu poslednímu jmenovanému). Iveta hned po Jihlavě nahrává Knoflíky lásky a vystupuje s Petrem v Sejdeme se Na Výsluní (v reálu mezi tím bylo ještě jedno Výsluní, kde každý zpíval sólové písně), a to vystoupení s výjimkou vlastní písně vypadá spíš jako parodie. Písničky se míchají páte přes deváté (Červenám vyšla na stejném singlu jako Knoflíky lásky, ne až v pětaosmdesátém, a Průvodce vyšel na stejné SP jako My to zvládnem - víc než půl roku před Petrovou smrtí), chování Ivetina otce je popsáno přesně podle bulváru, z Petra Sepešiho dělají bezpečně většího šmejda než kdy byl, už tady začíná Ivetu balit Ladislav Štaidl a se Sepešim se o ni málem poperou (mimochodem Brzobohatý jr. si z té scény udělal tak těžké promo sebe a svých nevýrazných písniček, že překonal i skutečného Štaidla), a občas i v případě samotné Ivety jdou podle Gottliebových a Graclíkových historek. A to ani nemluvě o závěru, který dokazuje, že tvůrci toho podle všeho o Ivetě moc nevěděli, a z dob po Petrově smrti si už nepozjišťovali ani základy. Antikomunisty proklínaný Strach je blíž pravdě než Iveta. V neposlední řadě je tu představitelka Ivety, která jí rozhodně nedělá ostudu, a kterou výborně namaskovali, ale pořád není Ivetě moc podobná (nemluvě o tom, že byť je bez diskuze hezká, tak Iveta byla už v té době sakra větší kočka). Samozřejmě úplně přesná podoba to být nemůže, ale asi je něco špatně, když je představitelka Ivany podobnější Ivaně, než představitelka Ivety Ivetě. Dal bych tři hvězdičky, ale po tom idiotském závěru to prostě nejde. ()

Monditrade

Iveta je povedené dílo. Je vidět snaha. Je také vidět, že zde filmaři hodně šetřili a měli menší rozpočet, jelikož 99% filmu je v interiéru. Exteriér je zde tak malunko... "Hlavní nádraží", schody do kulturního domu.. ulice před domem... vytvořit dojem předrevolučních roků by bylo dost drahé nejspíše.. každopádně pokud její život takto opravdu byl, tak to bylo uvěřitelné...Anna Fialová jí hraje výborně.. jen opravdová Ivetka byla v této době jako proutek... Annička Fialová přeci jen má větší prdel :-) ()

Modeman123

Doby, kdy Ivetka ještě nebyla Džambulkou, cucíčky se nekonaly a pan Macura k vesmíru hleděl maximálně skrz dalekohled. Zlobivej Peťka Sepeši, co snědl každý večer maximálně jeden plátek žitanu a k tomu nanejvýš půlku rajčátka. Co více si přát? ()

Lukkyn

Ivetka si plní sny ve světle velkoměsta a pokládá základy pozdějším psychickým problémům. Musím říct, že to bylo poutavé a pokud je to opravdu založené na pravdě , tak je celkem pochopitelné proč to skončilo jak to skončilo. Ironií osudu se pro Ivetu staly železniční přejezdy. Musel to být pro její naivní , nevinnou mladou duši velký zásah. Naštěstí je tu dobré zápaďácké pitíčko co každého vytáhne ze sraček!!Musím říct, že to bylo pěkně odvyprávěné. Stylizace a filtry plus herecké obsazení tomu dodalo šťávu. Ivetin osud jsem neznal a přiznám se , že mě její osud docela chytnul a chtěl jsem vědět jak to bylo dál. Možná škoda , že se to useklo právě , když začínala kariéru rozjíždět. I tak zajímavý projekt  o plnění snů jedné holčiny z vesnice , která to dotáhla do Lucerny a po bok božského Karla. ()

PoprockCZ

Hodně pomalé tempo, ale spolu s vizuálem to patří k té době. Jsem zvědavá hlavně na druhou a třetí sérii, jestli tedy bude seriál pokračovat.Update: Při druhém zhlédnutí se mi 1. řada líbila podstatně více. Dýchla na mě atmosféra té doby a příběh mě chytl. Druhá série už nemá ten zasněný look komunistických dob, avšak stále není špatná. Těším se na finální 3. sérii. ()

lucij68ee14

Na tuto minisérii jsem se strašně těšila, asi nejvíc ze všech, které Voyo doposud nabízelo. Vždy jsem doufala, že něco takového o princezně českého popu vznikne. Ivetu Bartošovou jsem měla vždy ráda a zajímala se o ni, proto jsem byla hodně zvědavá, jak si tvůrci s touto výzvou poradí. Asi jsem čekala víc. Sledování této minisérie u mě bylo hodně zkresleno tím, že jsem si utvořila svůj názor a pohled na Ivetin život a měla jsem načteno mnoho věcí i o jejích začátcích. Kolikrát se to, co se dělo ve filmu úplně lišilo od reality. Tyto informace se dají snadno dočíst, ale samozřejmě chápu, že to nikdy nemůže být zcela přesné. Anička Fialová předvedla naprosto skvělý výkon a je mi jedno jestli se na Ivetu podobá nebo ne. Beru to jako příběh holky, která se chtěla stát slavnou a snažím se tolik nepřemýšlet nad tím, že je to Iveta, že by mohla mít herečka jiný účes a bůhví co ještě. Překvapilo mě také to, jak byl prezentován Petr Sepéši, čekala jsem úplně něco jiného. Co se týče ostatních herců, tak Miroslav Hanuš a Alena Mihulová velmi potěšili. Ondřej Brzobohatý mile překvapil. Na závěr bych chtěla ocenit kameru. Dle mého názoru to byl risk, který se povedl. ()

uletov

Takže Sepeši vlastně nic neuměl a s Bartošové udělal showbyznys alkoholičku,která dopadla jak dopadla..smutné. Hvězda za Hanuše. ()

Ocampa

Jak se může hodnotit seriál s více sériemi, dokud není odvysílán celý, je mi záhadou... Možná by se na něj neměli dívat lidé, kteří sledují hlavně horrory a jiné téma neumí ocenit. 5* protože jedna, kterou tu někteří daly, moc neodpovídá. ()

Cesty timem

Za mě něco přes 3*. Začal jsem upravovat následně hodnocení dle chuti dalšího shlédnutí. Jen jestli také bud možnost, protože VOYO nemám a že bych kvůli tomu chtěl zopakovat i hospitalizaci v nemocnici, kde jsem to na VOYO shlédnul, to zas ne. Bohužel už nebyla v nabídce první série Ivety. Tak snad jindy, ale že bych bez toho nemohl žít to fakt ne. Příběh znám a ten bulvár také a raději si pustím nějakou desku od IB. Pro mne tento multitalentový a navíc krásný zázrak nikdy nezemře! ()

Frontier

Po dvou sériích: Docela dlouho jsem se tomuhle dílu vyhýbal, nejspíš z obavy, že to bude slátanina. Nakonec jsem tomu dal šanci v televizi a musím říct, že to není vůbec špatný. Nejsem znalec na život Ivety Bartošový, ale člověk samozřejmě některý věci zná - Sepeši, Štaidl. Jak moc je vše ale vykresleno věrohodně si netroufám tvrdit. Některé věci jsou ale historicky přesné a to se mi líbí. Ono to ale asi ani jinak nejde. Překvapilo mě, jak moc je v některých scénách Anna Fialová Ivetě podobná. Elišku Křenkovou jsem viděl se smát, to nebývá moc často. Výborný Hanuš. Iritovala mě ale linka s vojákem/fanatickým fanouškem, Zatím moc nedává smysl, asi se do hry dostane až v sérii třetí. Tam nás ale moc veselýho nečeká. ()

narenta

Miniserie, zejména třetí epizoda, která mi nedovolí vstát ani na okamžik od sledování a současně dojmout se v závěru, dostane moje plné hodnocení vždy. Kulisy a dobové rekvizity na výbornou. Škoda jen , že se tvůrci rozhodli děj natlačit do tří epizod, v každé mi cosi důležitého chybělo. Je zcela jasné, že do roka tady máme pokračování od r. 1988, a já se moc těším. Miroslav Hanuš opět výborný - jak rád bych s ním jednou zašel na pivo, nebo ještě lépe, nechal se od něho pozvat na na jeho veřejnou generálku představení, kde účinkuje, a potom to pivo. A z Ondry Brzobohatého, jako Ladislava Štaidla mně mrazilo - pozitivně - dokonalá stylizace. ()

mdf

Člověk by řekl, že to bude o Ivetě,ale přitom jsem se dozvěděl víc o arogantním Sepéšim než o ní.Velká reklamní akce,pro nedotáhnutou věc. ()

Final

O mrtvých jen dobře, aneb jak poskládat život Ivety Bartošové, aby ji lidé měli za kladnou hrdinku, které budou od začátku až do konce téhle minisérie, držet palečky a občas utřou nějakou tu slzičku? Nemůžu říct, že by  podstata seriálu byla špatná. Nakonec, z životopisů mrtvých a slavných, je česká kinematografie poslední dobou živa. Otázkou zůstává, proč? Dát fanouškům trochu nostalgie? Nebo se prostě už Iveta neprodává tak, jako za dob její slávy? Nakopnout prodeje starých alb? Ať už je odpověď jakákoli, dostali jsme obsáhlý snímek zabírající 3 hodiny, který barvitě popisuje všechny osoby, s nimiž se Iveta na začátku své kariéry, dostala do kontaktu a které utvářeli celkový základ normalizační pop music. Bylo tak fajn sledovat příběh Petra Sepéšiho, jeho nevyrovnané osobnosti a sobeckým charakterem. Rodinu Bartošových, kteří měli vlastní představu o úspěchu a velkoměstě. Jediný, na koho tak paradoxně nebylo potěšení se dívat, byla Iveta samotná. Její charakter byl tak jemně a decentně pojatý, že i bílá zeď by vedle ní vypadala jako duhová. A že Iveta byla velmi zajímavý charakter, ať už z pohledu hudebního průmyslu, tak z hlediska psychologie. Zde jsme však z NOVY dostali jen lehký nástin něčeho, co by se v budoucnu mohlo rozvíjet, ale pak se asi scénáristé zalekli, toho, jak by na diváky mohla působit, a rozhodli se dát zpátečku. Výsledkem je tak opravdu silně nesympatická postava, plochá, bez názoru, charakteru, negativních vlastností a vlastně vším, co z lidí dělá skutečné lidi a ne jen fiktivní postavy. To není chyba Anny Fialové, která v rámci možností zahrála Ivetu dobře. To je chyba všech těch ostatních, co se snaží, aby na Ivetině památce neulpěla byť jediná skvrnka. Velká škoda, protože od snímku jsem čekal mnohem víc. Kdyby se snímek jmenoval Sepéši, nejspíše bych ho hodnotil lépe, neboť to byl právě on a herec Vojtěch Vodochodský, který udržel Ivetu nad vodou po dobu 3 hodin. A co teprve nevyužité postavy, které vlastně neměli v celém seriálu důvod být? Asi, aby došlo k prodloužení snímku na požadovanou délku :) Nebo aby si Pagáčová po dlouhé době, zahrála v něčem tahle průměrném? ()

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

16.09.2022

Fúze společností Discovery a Warner Bros. a s ní související snaha razantně omezit výdaje napříč všemi subjekty měla bohužel dopad i na televizní odnož HBO. Ta byla nucena se stáhnout z mnoha… (viac)

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

10.06.2022

Rok 2022 je ve znamení originálních minisérií na Voyo. Poslední úspěch sklidil příběh Ivety Bartošové, od 10. června Voyo představí další dlouho očekáváný seriál. Minisérie Jitřní záře zobrazuje, jak… (viac)

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

06.05.2022

Jaký je skutečný příběh princezny československého popu? Díky čemu v osmdesátých letech Iveta Bartošová prorazila? A jak skončila její první velká láska? Odpovědi přinese třídílná minisérie Iveta na… (viac)