Bola jedinečným hlasom svojej generácie, romantickou princeznou československého popu, v druhej polovici osemdesiatych rokov sa stala zjavom na domácej hudobnej scéne. Príbeh o začiatkoch jej hviezdnej kariéry rozpráva miniséria Iveta. Dej sleduje Ivetu Bartošovú od útleho detstva, kedy spolu so sestrou začala navštevovať školský zbor, cez prvé úspechy na hudobných súťažiach po jej odchod do Prahy a následnú cestu ku sláve, čo dosiahla hlavne vďaka spolupráci so spevákom Petrom Sepéšim. Zo dňa na deň sa z oboch spevákov stáva národom milovaný pár. Okrem exponovaného vzťahu s jej speváckym kolegom sa miniséria zameriava aj na Ivetin rodinný život. (TV Markíza)

Recenzie používateľa lucij68ee14 k tomuto seriálu (6)

Iveta (2022)

Na tuto minisérii jsem se strašně těšila, asi nejvíc ze všech, které Voyo doposud nabízelo. Vždy jsem doufala, že něco takového o princezně českého popu vznikne. Ivetu Bartošovou jsem měla vždy ráda a zajímala se o ni, proto jsem byla hodně zvědavá, jak si tvůrci s touto výzvou poradí. Asi jsem čekala víc. Sledování této minisérie u mě bylo hodně zkresleno tím, že jsem si utvořila svůj názor a pohled na Ivetin život a měla jsem načteno mnoho věcí i o jejích začátcích. Kolikrát se to, co se dělo ve filmu úplně lišilo od reality. Tyto informace se dají snadno dočíst, ale samozřejmě chápu, že to nikdy nemůže být zcela přesné. Anička Fialová předvedla naprosto skvělý výkon a je mi jedno jestli se na Ivetu podobá nebo ne. Beru to jako příběh holky, která se chtěla stát slavnou a snažím se tolik nepřemýšlet nad tím, že je to Iveta, že by mohla mít herečka jiný účes a bůhví co ještě. Překvapilo mě také to, jak byl prezentován Petr Sepéši, čekala jsem úplně něco jiného. Co se týče ostatních herců, tak Miroslav Hanuš a Alena Mihulová velmi potěšili. Ondřej Brzobohatý mile překvapil. Na závěr bych chtěla ocenit kameru. Dle mého názoru to byl risk, který se povedl. ()

Série 1 (2022) (S01)

První sérii hodnotím pozitivně, ale čekala jsem asi víc. Strašně mě zajímalo, jak si Anička Fialová poradí se ztvárněním mladičké, naivní Ivety, která vstoupí do velkého světa a jak bude prezentován její rodinný život. A povedlo se. Je to nenásilné a s absencí bulvárního pojetí. Musím taky poznamenat to, že mě občas postava Petra Sepéšiho neskutečně štvala. Vojtěch Vodochodský si za to zaslouží medaili. Zajímalo by mě, jestli byl Petr opravdu tak extrémní šílenec, dříč i ve skutečnosti. Celkově se mi to ale líbilo. Na konci i slzička ukápla. Moc se těším na další sérii. Jsem zvědavá, jak pojmou tvůrci dobu, kdy byla Iveta na vrcholu slávy. Tu už si totiž pamatujeme skoro všichni. ()

Smiem ďalej? (2023) (S02E01)

První díl mě zklamal. Možná je to tím, že jsem od toho měla až příliš velká očekávání. Ze všech dílů se mi zatím líbil asi nejméně. Bylo tam toho nějak moc a lehce jsem se v tom všem ztrácela. Je škoda, že se tvůrci snaží tolik věcí narvat do 50 minut. Klidně bych uvítala i delší díly. O této sérii se mluvilo tak, že se v ní Iveta objeví jako žena, která je již dospělá a má co chce. Přišlo mi, že mladá, naivní Iveta z 1. série zůstala stejná i v té druhé. Trošku to na mě působilo tak, že je to v některých chvílích už lehce přehnané a ztrácí to na autentičnosti. Vztah mezi Ladislavem a Ivetou je taky poněkud zvláštní. Na jednu stranu se ví, že Ladislav kolikrát i v reálném životě působil, co se přístupu týče, spíše jako otec Ivety, na druhou stranu mezi těmito postavami jsem necítila absolutně žádnou chemii. Abych ale jen nekritizovala, na tiskové konferenci vypadala Anička skvěle a v některých chvílích jsem tam Ivetu viděla natolik, že mi až mrazilo. To samé lze říci o představitelce Venduly Svobodové. Ač se tam objevila jen na chvíli, napodobila ji skvěle. ()

Ja sa vrátim (2023) (S02E02)

Ale jo. Takhle by to šlo. Iveta v tomto díle dle mého názoru přesvědčivější. I přes kontroverzní téma mě to zaujalo. Zajímavý děj, zajímavé postavy. Chvílemi to působilo spíše jako zahraniční sci-fi drama, u kterého by si člověk ani neřekl, že je založen na skutečných událostech z českého prostředí šoubyznysu. Kdybych nevěděla, o kom příběh vypovídá, řekla bych si, že je to zajímavě natočený fiktivní příběh krásné, slavné a naivní celebrity, který se v realitě díky své bizarnosti snad ani nemohl uskutečnit. Po shlédnutí tohoto dílu bych především vyzdvihla postavu Jána Jackuliaka. Ta mě v prvním díle sice moc nezaujala, v tomto díle jsem však změnila názor a považuji ji za opravdu zajímavý článek této série. Takový Ivetin stín, který jí prezentuje skutečný střet s realitou. ()

Na tom záleží (2023) (S02E03)

Pane jo....JO! JO! JO! Proč tvůrci tímto směrem neubírali celou sérii?! Naprostá bomba. Tento díl měl naprosto všechno a úplně mě dostal. Hltala jsem každou scénu od začátku do konce a nemohla sem z něj spustit oči. Krásně a CITLIVĚ natočeno. Konečně nevidíme samé skandály, scény nepřeskakují po každé minutě úplně někam mimo a nesrší na nás depresivní atmosféra. Vidíme tu naopak Ivetu, která je krásná, milá, sympatická... Tak jak si ji všichni pamatujeme. Ze všech dílů jej vnímám jako nejhezčí, co se vzpomínky na Ivetu týče. Dojmy budu asi ještě nějakou dobu zpracovávat. Toto období Ivety ve mně rezonuje nejvíc a strašně jsem se bála, že to nedopadne dobře. Ale dopadlo. Anička neuvěřitelná...Iveta jak má být...v tomto díle mě o tom naprosto přesvědčila....byla jsem dojatá...naprosto. Ivetu jsem tam chvílemi viděla natolik, že mi během dílu několikrát i slza ukápla. Žádný díl mě ještě takto nerozložil. Láska k Arturovi, její touha zpívat, její pouto k sestře, která ji z rodiny asi jediná rozuměla, drsný přístup Ladislava v podání skvělého Ondry. Předchozí díly mi přišly v některých momentech spíše jako fikce, kde jsem si chvílemi nebyla jistá, zda je ještě příběh vůbec o Ivetě. Ač jsem se snažila záměr tvůrců pochopit s tím, že Iveta ve svém životě nebyla asi vždy sluníčko a bylo potřeba poodkrýt i její stinné stránky, tak mi pořád stejně přišlo, že z Ivety dělají až moc totální naivku, která snad nebyla nikdy normální. Situaci nepomáhal i fakt, že ne všechny momenty byly přesné ve srovnání s realitou. Tady mi to konečně přišlo autentičtější. A to neříkám jen proto, že je tu vykreslena v tom pozitivnějším duchu. Iveta tu konečně byla ženská, která má taky svůj názor, ale její okolí to prostě pořád vidí jinak. Ivetu jsem jako zpěvačku a člověka hodně vnímala a nějak jsem předtím pořád nemohla nějak nasát tu její atmosféru, ač jsem se sebevíc snažila. Ale tady konečně nastal moment, kdy se to povedlo. Tento díl napravil reputaci celé druhé série. Tleskám a dávám zasloužených 5 hvězdiček. ()

Lásko, lásko (2024) (S03E01)

Zatím z toho mám lehce rozporuplné pocity. Celkově se vracet do těchto dob, kdy měla Iveta problémy mi úplně náladu nezvedá. Smutná doba, kterou si jen málo z nás chce připomínat. Co se týče tohoto dílu, mám zde trochu pocit, jak kdyby to časově jaksi všelijak skákalo. Ke ztvárnění Ivety můžu jen říci, že Anička je skvělou herečkou a tady to opět dokazuje. Je mi z toho chvílemi až úzko, jak smutné emoce nám přes obrazovku přenáší. Především scéna ze soudu, s maminkou a rozhovory s Arturem mi daly zabrat. Co mi možná kazí dojem je, že je Anička prostě mladá, krásná herečka a tady hraje již zralou ženu, o dost starší, než je momentálně ona. Přecejenom je něco jiného hrát mlaďounkou Ivetu nebo krásku z devadesátek v podobném věku jako samotná představitelka. Samozřejmě je to teprve první díl. Uvidíme, čeho se ještě dočkáme. Na závěr chci ještě vyzdvihnoutmasku Filipa Rajmonta. Novotný 1:1. ()

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

16.09.2022

Fúze společností Discovery a Warner Bros. a s ní související snaha razantně omezit výdaje napříč všemi subjekty měla bohužel dopad i na televizní odnož HBO. Ta byla nucena se stáhnout z mnoha… (viac)

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

10.06.2022

Rok 2022 je ve znamení originálních minisérií na Voyo. Poslední úspěch sklidil příběh Ivety Bartošové, od 10. června Voyo představí další dlouho očekáváný seriál. Minisérie Jitřní záře zobrazuje, jak… (viac)

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

06.05.2022

Jaký je skutečný příběh princezny československého popu? Díky čemu v osmdesátých letech Iveta Bartošová prorazila? A jak skončila její první velká láska? Odpovědi přinese třídílná minisérie Iveta na… (viac)