Iveta sa konečne stáva matkou. Jej čas s malým Arturom je vykúpený kariérnou pauzou, na ktorej sa dohodla s Ladislavom. Ivete sa však čoskoro začína cnieť po koncertoch aj divákoch. Zisťuje, že slávny skladateľ Karel Svoboda zháňa novú speváčku do muzikálu Dracula. Iveta vie, že by ju tá príležitosť mohla vrátiť na výslnie. Lenže Ladislav je kategoricky proti... (TV Markíza)

lucij68ee14

Pane jo....JO! JO! JO! Proč tvůrci tímto směrem neubírali celou sérii?! Naprostá bomba. Tento díl měl naprosto všechno a úplně mě dostal. Hltala jsem každou scénu od začátku do konce a nemohla sem z něj spustit oči. Krásně a CITLIVĚ natočeno. Konečně nevidíme samé skandály, scény nepřeskakují po každé minutě úplně někam mimo a nesrší na nás depresivní atmosféra. Vidíme tu naopak Ivetu, která je krásná, milá, sympatická... Tak jak si ji všichni pamatujeme. Ze všech dílů jej vnímám jako nejhezčí, co se vzpomínky na Ivetu týče. Dojmy budu asi ještě nějakou dobu zpracovávat. Toto období Ivety ve mně rezonuje nejvíc a strašně jsem se bála, že to nedopadne dobře. Ale dopadlo. Anička neuvěřitelná...Iveta jak má být...v tomto díle mě o tom naprosto přesvědčila....byla jsem dojatá...naprosto. Ivetu jsem tam chvílemi viděla natolik, že mi během dílu několikrát i slza ukápla. Žádný díl mě ještě takto nerozložil. Láska k Arturovi, její touha zpívat, její pouto k sestře, která ji z rodiny asi jediná rozuměla, drsný přístup Ladislava v podání skvělého Ondry. Předchozí díly mi přišly v některých momentech spíše jako fikce, kde jsem si chvílemi nebyla jistá, zda je ještě příběh vůbec o Ivetě. Ač jsem se snažila záměr tvůrců pochopit s tím, že Iveta ve svém životě nebyla asi vždy sluníčko a bylo potřeba poodkrýt i její stinné stránky, tak mi pořád stejně přišlo, že z Ivety dělají až moc totální naivku, která snad nebyla nikdy normální. Situaci nepomáhal i fakt, že ne všechny momenty byly přesné ve srovnání s realitou. Tady mi to konečně přišlo autentičtější. A to neříkám jen proto, že je tu vykreslena v tom pozitivnějším duchu. Iveta tu konečně byla ženská, která má taky svůj názor, ale její okolí to prostě pořád vidí jinak. Ivetu jsem jako zpěvačku a člověka hodně vnímala a nějak jsem předtím pořád nemohla nějak nasát tu její atmosféru, ač jsem se sebevíc snažila. Ale tady konečně nastal moment, kdy se to povedlo. Tento díl napravil reputaci celé druhé série. Tleskám a dávám zasloužených 5 hvězdiček. ()

fafejt001

Dám  za  tenhle  díl   * * *  ,  ale  nějak  jsem   čekal  o  fous  víc . Návštěva   rodičů  -  dobrý ,  hovor  se  Svobodou  -  dobrý ,  miminko  -  nádherné  ,  jen  ten  Ládˇa  , tak  nějak ,   egoisticky   stejný  . Nebyl  to  nikdy  můj  nějaký  idol  ,  ale  po  tomhle  ,  jak  jej  ukázali  v  jiném  světle ,   než  před  světly  reflektorů  a  kamer   ,  tak  dost  si  to  u  svých  fanoušků  ,  asi ,  pohnojil -  tedy  pokazil , nebo  tak  nějak  . A  ten  Gregor  SE  NA  TO  HODIL . A   Anička   to  zvládla  také  skvěle . Takže  dám  o  půl  *  více .  Bude  jěště   další  pokračování  ??  Kdo  ví . ()

castor

Znovu díl s poměrně nekompaktním dějem, ač ano, je to o Ivetině touze vrátit se před diváky, přičemž majetnický Láďa je kategoricky proti. Mluví vznosně, stále je vykreslován coby vzdělanec, kterým ale asi úplně není, s jeho charakterem (po čem vlastně toužil?) se mělo pracovat lépe. Dost času navíc věnujeme postavám, které nejsou nijak zvlášť zajímavé. Ale znovu je cítit, že tahle pohádka o zpěvačce, která chtěla dobýt hudební svět, a která si přála, aby ji někdo miloval, neskončí šťastně. Z Moravy navíc přijíždějí rodiče, kteří (stejně jako sestra Elišky Křenkové) nepřinesou nic nového. Prostě jen zopakují to, co už známe. Nestřídal bych zároveň party nazpívané Annou Fialovou s reálným Ivetiným hlasem. Hloupá linie s obdivovatelem pokračuje – nebo že by to měl být odkaz na někoho z dua Rychtář/Macura? Každopádně vzhledem k další sérii je otázkou, zda chce divák sledovat Ivetiny následné pády. Protože teď to bude už (takřka) pouze o nich. ()

JosefTomas

Z Ondřeje, jako Štaidla, mi snad začne mžít i do vlasů, jak se toho Ládi ďábelsky ujal a to samé, jen teda v umírněnější verzi, lze říct o Rašilovi, který zase naopak vystihnul ten Svobodův přesný freestyle. Jen ta Fialová, já vám nevím, mi ne a ne do té Ivety zapadnout. Možná za to může ten zpěv, kde bych každým dílem víc a víc uvítal raději playback, kdo ví, ale jak mi jiní s rolí splinuli v jedno, tady stále nemůžu hlavní postavě uvěřit. Ale těším se na nášup, to je jasný, kamera mi navíc svým tvrdým světlem evokuje všechno možné, jen ne českou produkci (a to je dobře), hudba (opět Brzobohatý) je taky boží a pokud člověk přeci jen přistoupí na tu telenovelovskou stylizaci příběhu, herectví a vizuálu, tak je vlastně doma. Jen já osobně bych tlačil víc na pilu a díly bych se nebál o dalších pár minut prodloužit. ()

SATUR.

Tahle TV komerční, spotřební limonáda díky typu investorů projektu nemá žel šanci na markantnější zlepšení celkové TV kvality, což je pro daný zásadní námět škoda. Kuriózní jsou detaily, kde se ve scénách, kdy je IB těhotná, nebo s miminkem u ní kouří, či i ona sama pije alkohol...  Anna Fialová v téhle třetí epizodě se alespoň ve smutných nebo lehce disociačních polohách výrazem mírně někdy přibližuje k prožívání nálad, afektivitě postavy. Nicméně zatím je scénář fakticky bez psychologicky, dramaticky náročnějšího děje, obsahu...  Filmovou kompozicí je všech 6 epizod převážně špatných, ke zlepšení rovněž ani v tomle aspektu nedošlo. V závěru poslední 6 epizody hraje originální skladba s vokálem IB. Pokud tvůrci neslyší ten markantní kvalitativní hudební rozdíl mezi originálními songy a těmi co vyrobili v tomhle seriálu, tak je to TRISTNÍ. Nebo snad tyhle předělávky použili z finančních důvodů, kvůli problému s vlastnickými právy...?  Jinak je docela komické, že film. kritik  www.seznamzpravy.cz  ve své recenzi minisérie2 ze dne 19.05.2023 přesně kopíruje, cituje (bez uvedení originál. zdroje) některé text. vyjádření níže uvedené cizí starší sumární recenze :-) https://www.csfd.cz/film/1095786-iveta/1266452-ja-se-vratim/recenze/?comment=12597446   https://www.csfd.cz/uzivatel/903463-satur/denicek/ ()