Niekto klope na dvere

• Česko Někdo klepe na dveře (viac)

Rodinná dovolenka na chate uprostred lesa, ďaleko od akejkoľvek civilizácie, začala dobre, až do momentu, kedy sa na prahu domu objavia ,,oni štyria“,. Vyzerajú ako členovia šialenej náboženskej sekty, ktorí sa snažia úbohým dovolenkárom vysvetliť, že svet, tak ako ho poznajú, sa skončí, ak ho nezachránia. V skutočnosti od nich nežiadajú nič zložité. Stačí, ak spomedzi seba vyberú jedného dobrovoľníka, ktorý sa obetuje pre spásu planéty. Znie to bláznivo, však? A keď k tomu pridáte skutočnosť, že štyria zvestovatelia sa správajú ako úplní blázni, ktorí sa okrem argumentov sem-tam uchýlia aj k násiliu, keď živo vykresľujú najrôznejšie apokalyptické vízie, je jasné, že každý, kto im uverí, musí byť rovnako bláznivý ako oni. No hoci spočiatku v členoch terorizovanej rodiny nie je ani semienko pochybností, udalosti postupne naberú taký spád, že otázka “Čo ak je to pravda?” je čoraz aktuálnejšia. Nájdu silu zvládnuť nemožné? Pokúsia sa oklamať osud? Alebo sa už aj z nich stávajú šialenci, ako samozvaní jazdci apokalypsy? Z týchto otázok behá mráz po chrbte. A pripravte sa na to, že z odpovedí vám bude ešte mrazivejšie. (CinemArt SK)

TheEvilTwin

Odzbrojující. Plnohodnotná a dusná atmosferická konverzačka, kde je úplně vše, jak má být. Shyamalan se s ničím nesere a už od prvních minut na diváka tasí ostrý start a postavám začíná peklo. Dlouhé rozpravy podpořeny skvělými (!!!!!!) výkony všech zúčastněných dělají z filmu excelentní až mistrovské herecké dílo, které je tak uvěřitelné a reálné, až divák věří, že by se mu mohlo stát klidně to samé. Když dojde na násilí, šokuje (ačkoliv je mimo obraz), když dojde na přelomové scény v televizi, zatajuje se dech (tsunami či pády letadla byly prostě masakr) a Bautista zde dal životní roli a dokázal, že s přehledem zvládá i vážnější role nez béčkové pablby nebo Draxxe ze Strážců. Půjdu proti proudu, ale na mě tohle fungovalo na jedničku a od začátku mě Shyamalan přibil do sedačky. Kdybych dostal i lepší závěr, ze kterého bych cítil více režisérův rukopis, šel bych do plné pětky, takhle lidem, kteří do filmu šli pro režisérův klasický vypointovaný konec, film trochu vztyčuje prostředníček a je pochopitelné, že budou nespokojeni - je zkrátka třeba užívat si masterpiece a hodnotit jej jako celek. ()

gogo76

Kedysi režisérska extra trieda, s ktorým chcel pracovať každý herec. Každý jeho film mal atmosféru i pointu, dnes je to bieda. Námet na ktorom je založený celý film je čistý debilizmus.  Celý dej absolútne nepresvedčivý, chovanie záhadných štyroch postáv v istom momente síce zaujme a chvíľu divák tápe, domýšľa si, že to asi nebudú len tak obyčajný ľudia. Za tým asi niečo musí byť...Pravda však je, že za tým je akurát veľké hovno a to určite mnoho divákov naserie, no mňa teda určite. Jeden z tých filmov, ktoré sa celý čas tvária, že sú niečo viac. Ak mám niečo pochváliť tak je to určite Dave Bautista, ktorý ma svojím kľudným hereckým výkonom udivoval. Na to sme u svalnáčov neboli zvyknutí. Inak bieda...40%. ()

Gilmour93

Takže po Znamení tady máme Zjevení.. 1990s lenses pro look oldschoolového thrilleru tomu sluší náramně, ale s dírami v logice a nesplněnými nároky na atmosféru už je to v Shyamalanově klasickém rodinném dramatu o víře nejen v Boha horší. Twist? Jen pro čtenáře Tremblayovi předlohy, jinak je největším twistem to, že žádný nepřijde. Pokud jsou nějaké spekulace ohledně identit postav, také Dave Bautista určitě nebyl Hlad.. ()

Omnibus

"Z čumění na televizi... už mi hrabe. A mám vizi." Ach jo. Kde jsou ty časy, kdy jsem ve vyvolené tajemné vesnici hledal znamení a veden šestým smyslem jsem radostně skotačil v dešti stavebních dělníků, pršících na mě ze střechy. (4*4*4*5*4*). Časem (3*) kvalita klesala. Až přijeli Čtyři osli apokalypsy, vedení počmáraným mončičákem XXL velikosti, vydávajícím se za náboženského pošuka (věř, kdo chceš), který sem zabloudil z castingu pro dobrodružný komediální film. KVÍZOVÉ OKÉNKO: [][] Kdo to klepe na dveře? A) Chlupatá tlapa gorily Bautista, odhodlaně svírající Bibli. B) Lysá tlapička makaka Shyamalana, křečovitě držící výtisk jehovistické Strážné věže. C) Homofobní chachar z Ovy, svým komentátorským hetero ocasem.  D) Tolerantní, leč zklamaný Omnibus, svou lysou hlavou. [][] Správná odpověď je O). Odstřel přebytečného taťku, zachráníš svět! Podvodně adoptovaná dceruška jenom pokvete, sice bez taťky, ale s taťkou, a zbytek lidstva taky. Miliarda mrtvol sem, miliarda tam, všechno vyčistíme, Bibli pochopíme... a Bludmanovi na nebesích se pokloníme! Kolikrát udeřit čelem o zem? Stačí jednou. ()

Astaroth12

M. Night Shyamalan mal niekoľko skvelých filmov, na ktoré sa nezabúda. No, ale mal aj veľa priemerných a niektoré u mna boli naozaj ťažko stráviteľné ako Avatar: Posledný vládca vetra či Po zániku Zeme. A tento na mna vplýval celkom priemerne. Začalo to slušným Home invasion, ale vedel som, že tento režisér nepríde z niečím tak jednoduchým a nemýlil som sa. Ale nechapem potom prečo, je to podane tak strašne vlažne. Charaktery postav nie su vobec rozvinuté a i keď tu ten naznak vyzerá byt, potom je to utopene v samom klišé a pretvárke. Určite tu chýbajú hlavne silnejšie emócie, má to naozaj máličko vypätých momentov. Ja si vždy vybavím pri každom jednom filme nejaké alternatívy a tu som si spomenul na Diablovú žatvú, ktorá je koncepčne podobná, ale ta to zvládla o niečo lepšie. Tam sa film zameriava na cele mesto, čo je celkom v pohode okruh ľudí či miest. Ale tu sa to zmŕštilo len na jednu chatu s niekoľkými postavami a televízorom. A kto v tejto dobe môže veriť správam, to len idiot a preto i tento film dopadol tak ako dopadol. No pán režisér to mal od základu zmeniť, mohlo to byt koncepčne podobne ako stalo sa, len s tým rozdielom, že naše postavy môžu niečo zmeniť, nie len uniknúť. Umieralo sa i tu, ale divak z toho nič nemal. A tragedie a to hlavne letecké boli len v televízii a tak tej surovosti a krutosti sa tu moc nenájde a to je veľká škoda. Filmu by som nikdy nedal menej ako 3* a to úž len kvôli solídne hrajúcim hercom a aj kvôli dokonalej kamere. Shyamalan si môže dovoliť to najlepšie a u kameramana teda nešetrí a vo výsledku to bolo vidieť. Len naozaj škoda, že pán režisér troška nezmenil rétoriku, určite by to bolo na prospech. Nečakal som žiadne veľdielo, ale ani žiadny prepadák a tak to asi aj malo byt. ()

• Film sa natáčal v Burlingtone a Tabernacle Township (New Jersey, USA). Obdobie natáčania trvalo od 19. apríla do 10. júna 2022. (Arsenal83)

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)