Diablova žatva

• Slovensko Desať božích rán (viac)

Křesťanská misionářka Katherine Winter (Hilary Swank) ztratila svou víru v Boha poté, co její rodina za tragických událostí zahynula. Opustí proto křesťanství a začne se věnovat oboru vyvracejícímu náboženské fenomény - vědě. Zanedlouho se z ní stane uznávaná odbornice, kterou jen tak něco nezaskočí. Jednou je pozvána do malého městečka v Luisianě, které vypadá, jako by bylo napadeno starozákonními ranami. Po několika chvilkách strávené měřením však začíná zjišťovat, že její vědecká víra nemá pro tamní jevy žádné vysvětlení. Pojednou musí v sobě Katherine opět probudit původní víru v Boha, aby se postavila temným silám, které ohrožují nejen obyvatelé městečka… (oficiálny text distribútora)

Skip

Trocha toho náboženského mysticismu, jeden předkřesťanský symbol plus satanismus a máme tu vcelku ucházející horor, který sice nijak neohromí, ale rozhodně nenudí. Lekačky jsou správně načasované, krve je plná řeka, ale nemáte pocit, že byste si měli dát igelit pod televizi, aby se vám nezasvinil koberec. Prostě v rámci žánru film, který se dá považovat za povedený. ()

UncleG

Nábožensko - satanistická poudačka, v níž vystupuje Hilary Swank a přemnozí digitální efektové. Bohužel naprosto selhává po vypravěčské stránce - 90 minut sledujeme pinožení několika naprosto nezajímavých postav a jejich neskutečně otravné traumatické flashbacky do minulosti. Děj uhání splašeně dopředu od první minuty, neustále se vyšetřuje, leká a děsí, takže člověk v podstatě nemá prostor vytvořit si s kýmkoli z těch prázdných paňáců nějakej vztah. Bylo mi dokonce úplně jedno, jestli Hilary v následující minutě zaplácne z nebe spadlá osmitunová ropucha, ukousá hejno masožravých kobylek nebo jestli to náhodou přežije. Zkrátka: mouchy, snězte si jí. Což je u hororu celkem průser. Navíc jakkoli nepovažuju madmoiselle Swankovou za Hollywoodskou vrtiprdku, konkrétně tady kroutí svou kostnatou panimandou skoro v každým záběru, staví na odiv své špumprnágle v jakémsi mikronátělníčku a celkově působí jako do bronzova opálená krasavice, které se nerozhodí účes a nerozteče mejkap ani po průlezu bažinou. Na druhou stranu, ta její vyzáblá prdka je v podstatě to jediný, kvůli čemu má cenu se na tenhle film dívat. ()

Frajer42 odpad!

Totální hovadina, která je ke všemu až nepěkně předvídatelná. Horor i thriller je zde uvedeno obrovským omylem, protože to nemá ani s jedním žánrem vůbec nic společného. Strach je to poslední na co si během této sračky vzpomenete. V tomhle pokusu o horor se za kompletně celou stopáž neděje vůbec nic, díky čemu by se snad měl třeba jen jediných chloupek postavit do pozoru. Věřte, že nepřeháním. Děj je ubohý. Dokonce natolik ubohý, že se musel inspirovat Biblí. Hilary Swank je ošklivá a hrozně mi v tomhle snímku vadila. Zřejmě není v mých silách napsat o filmu cokoli pozitivního. Tady bylo zlé opravdu všechno. Snad pouze krátká stopáž měla s diváky slitování. Možná, kdybych na film nekoukal pouze jako na horor, tak bych nějakou hvězdičku vyprodukoval. Potíž je v tom, že já chtěl vidět právě horor. Navíc snímek hrozně smrdí takřka až céčkovostí. Musím sáhnout pro odpad, ačkoli takový mírnější. ()

MM_Ramone

Kathrine Winterová je vysvetená duchovná, ktorá sa obrátila chrbtom ku svojej viere. Vyučuje na vysokej škole a popri tom sa venuje prešetrovaniu údajných zázrakov. Doposiaľ pre každý takýto prípad našla vedecké vysvetlenie. Až do chvíle, kedy prijala pozvanie do mestečka Haven. V tomto na oko idylickom malomeste sa dejú divné veci. Na jej obyvateľov udreli biblické, staroegyptské rany - voda v rieke sa premenila na krv, mŕtve žaby, muchy, uhynutý dobytok, vši, hnisavé vredy, kobylky, oheň padajúci z oblohy, mŕtve deti... Za toto všetko je vraj zodpovedná dvanásť ročná Loren McConnell. Útle, blonďavé dievča. Skrz ňu uskutočňuje svoju vôľu samotný Satan. Kathrine musí prísť na to, čo sa to vlastne deje. S niečím podobným sa ešte nestretla. Okultný, sektársky horror s, dvojnásobnou držiteľkou Oscara, Hilary Swank v hlavnej úlohe. *** ()

genetique

Ďalší priemerný horror. Presne ako povedal 'tron', námet skvelý, spracovanie žalostne slabé. Ale tak to už chodí. Našťastie sa v závere podarilo celkom originálnym zvratom zvrtnúť tragicky naivnú náboženskú zápletku k lepšiemu výsledku. Technicky sa jedná naozaj o nadpriemerný snímok, kamera je skvelá, pár mrazivých scén sa podarilo, ale celé to bolo viac o mysterióznosti, než o nejakom horrore. Herecky štandard, dialógy béčkové, hodnotenie tiež. 55%. ()

• Na začiatku filmu je prezentácia zobrazujúca metanol aj etanol. Molekulárna štruktúra označená ako etanol je však v skutočnosti metanol a metanol je označený ako etanol. Tiež štruktúry zobrazené pre obe ostatné chemikálie, DMSO a benzén, sú nesprávne. (Pat.Ko)
  • Když Catherine (Swank) prohledává znečištěnou řeku, má na sobě gumové kalhoty, v další scéně, kdy vystoupí na břeh už je nemá. (Nocturno culto)
  • Až poznáte původních deset egyptských ran, které posloužily jako základ příběhu, všimnete si, že mají jiné pořadí. To, co stačilo Bibli, mělo pro potřeby filmu málo dramatický dějový oblouk. (imro)