Na podzim roku 1938 se britský úředník a německý diplomat náhodou potkají v Mnichově a začnou tajně plánovat, jak odvrátit vypuknutí války. Podle knihy od R. Harrise. (Netflix)

EasternJoe odpad!

Slabé, ahistorické (byť omluvitelné částečně tím, že vychází i z fikce), bez naší perspektivy a celé je to korunováno nepřítomností Hitlera, jako jednoho z klíčových aktérů. Jen se tam neustále objevuje individuum, které vypadá jako Goebbels se stalinským knírkem (počkat, jestli to měl být Hitler, tak v tom případě i velice špatný výběr herců...). ()

cernymotyl

Moc dlouhé, moc utahané, ale hlavně prolhané... Nechybí ovšem hodný negr a rodilá indka z Newcastlu. A Hitler? Ten se jim vážně moc nepovedl. ()

Chrobák odpad!

Dělaji si alibi a ještě špatně..jedině pěkné záběry letadla jinak nic..Hitler byl vlastně lidumil...a trošičku Brity překvapil anebo bylo vše jinak? ()

ssarka

nemůžu rozdýchat herectví George McKaye, to prostě nejde a za druhé ta třesoucí se neustále přeskakující kamera je prostě moderní trend,ale nevím pro koho, divák z toho rozhodně nadšený není a je to bolehlav jako prase...s tím, jak je zde vykreslen hlavní strůjce Mnichova, anglický premier, nesouhlasím, ale to je pohled ze strany, kterou ta válka bolela asi nejméně...stratég, který vyhandloval čas na přípravu, to je dost k smíchu...ve filmu nepadla ani zmínka o nás,kdy naše vláda si tak čile dopisovala se spojenci a prosila o pomoc a varovala před válkou, že poštovním holubům hořela křídla...místo prezidenta Beneše jsou zde předkládáni jako informátoři dva absolutně nedůležití úředníčci na kterých divákovi vlastně nezáleží..pro mě nuda, dvouhodinový film a k žádné postavě člověk nemá blízko... ()

kojot.name

"V roce 1938 to bylo o nás bez nás a teď ten film je taky o nás bez nás! Béé, béé, fňuk! A na závěr zazní heretická úvaha, že Británie díky Mnichovu dostala čas lépe se připravit na válku! No fuj! Tak to rozhodně nebylo!!" A to je vlastně všechno, co tomu mohou české snowflakes vytknout a dát tomu hodnocení "odpad" na ČSFD... On tam teda hlavní hrdina explicitně řekne, že je chyba, že Čechoslováci na nebyli k tomu jednání přizváni, Chamberlain je vykreslený jako člověk, který se tak panicky bojí války, že trpí tunelovým viděním, a celý film je o tom, jak se dva hlavní hrdinové snaží Mnichovskou dohodu překazit, ale to už snowflakes nezajímá... Za mě: Moc pěkný thriller na pozadí historických událostí. Neřeším, nakolik co bylo reálné, protože o to zase tolik nejde. Vyzdvihl bych uvěřitelné herecké výkony v hlavních a vedlejších rolích (mimochodem: Hitler se svým mrtvolným pohledem je absolutně děsivý, i když se mu herec zase až tolik nepodobá). Shrnuto a podtrženo: Za mě cajk. Netflix by měl ještě natočit nějaké drama o Bílé hoře :-P --- Pátá hvězda je kompenzace sněžnovločných odpaďáků. ()

JB001

Coby Čecha mne to neurazilo. Nehledě k tomu, že linka dvou kamarádů s odcizenými tajnými dokumenty je fikce. Je jasné, že úhly pohledu na "mnichovské zradu" jsou různé, ale nikoli hrůzné... ()

Polux

5/10 | Slušná výprava, až na jednu výjimku matní herci (přičemž se málokdy stává, že se v jednom filmu potká castingová trefa (Chamberlain) s doslova castingovým omylem (Hitler)), příběh, který funguje, tak napůl jak v osobně-vztahové rovině, tak špionážně-politické a v neposlední řadě již zmíněný plot twist v závěru, korunovaný neuvěřitelným titulkovým doslovem (ve kterém se ovšem zmínka o následném negování platnosti dohody vícero signatáři z nějakých záhadných důvodů nehodila do krámu), posouvající celý film v podstatě do roviny nezamýšlené parodie, zavdávající pojmout podezření, zda film nezasáhly masivní přetáčky a není pod ním podepsán Alan Smithee. | Nic od Harrise jsem sice nečetl, ale z adaptací jeho předchozích děl jsem nabyl dojmu, že má stran historie obecně a její interpretace slušný přehled, tudíž mně zde přítomný až směšně naivní přístup (na jehož vyvrácení člověku stačí ani ne minuta googlování) celkem překvapil. Kéž by agitátoři, stojící za textovou vysvětlovačkou "jak to bylo doopravdy" před Gone With The Wind na HBO, byli podobně horliví i zde. Tenhle film by to potřeboval. Jediné štěstí je, že za měsíc po něm neštěkne ani pes. | PeZet ()

koragg

No, kdyby na konci byla věta, co bylo následkem pro Čechy, jak se to vyvíjelo dále, jak se s touhle chybou měl západ vyrovnat a podobně, bylo by to o dost lepší. Ale na závěr se dozvíme, jak tohle byl geniální spiel, který vlastně porazil nacistické Německo. Směšné. Ale o 'nás bez nás' film ilustroval dobře, název země padl asi tak tři krát. ()

OtokPag

Dost jsem se na tohle zpracování předválečné doby těšil, ale hodnotit můžu jen jedním slovem. Zklamání. Samozřejmě se nedá srovnat s tím, co prožívali naši předkové, odhodlaní bránit ČSR 🇨🇿 ()

horskejvlk

Slabý, nezajímavý, scénář, herci a výprava jako vždy na úrovni ale scénář tak fádní a nudný. Nic nového nám neukázali co již nevíme. Hloubka Navila Chambrleina byla velmi plytká, zákulisí žádné, přitom nikdo nechce ospravedlňující film který by očišťoval německou, britskou či československou politiku v roce 1938. Zajímavější, byť samozřejmě manipulativnější, jsou Dny zrady od Vávry, tam semozřejmě bylo vše tendenčně upraveno ale bylo to zajímavější na dívání. Film: Na prahu války, by fungovalo jako malá televizní inscenace ale na celovečerní film je to málo. Spekulace že by Němci sami zatkli Hitlera kdyby mělo skutečně dojít k operaci Blau je známé, to že Chembrelain byl přesvědčený že zachránil mír je také známé, tedy aby nám sdělili, že v Německu byla silná opozice je na film málo tak málo jako Otakar Vávra ve Dnech zrady se nás snažil přesvědčit jak KSČ v čele s  Gotwaldem chtěla bojovat  a pohraniční opevnění bylo připraveno… zkrátka “pasti v ČSR jsou připraveny jen sklapnout” tendenčně vynechal tlaky  Polska, Maďarska, slovenských, rusínských nacionalistů… ano režisér má na to právo vždyť film je jen prostá manipulace s divákem. Zde je však nuda, nuda. Ani náznak verze jak Anglie i Francie chtěla aby jsme bojovali a vyčerpali Hitlera a oni si Mnichovskou smlouvou alibisticky umyli ruce jak Pilát Ponský. Fabulace na vzteklé rozčilováni Eduarda Beneše když tvrdil odpůrcům kapitulace, že nenechá vybít čechy ve válce za cizí zájmy mocností, prostě nic. Prostě tento film se spíš hodí jako doprovodný komentář na History Chanel. ()

oberan

Domnívám se, že tento film je velmi dobrý počin. Přestože vyznění závěrečné věty je pro nás citlivé, je vyznění celého filmu pro "budoucí světové posuzování historie" zcela odpovídající a přínosné. Nemá smysl spekulovat, co by jak bylo, s jakými následky, pokud by se dokument v Mnichově nepodepsal. Právě filmem vyjádřená neurčitost osobních motivací či záměrů/plánů tehdejších britských představitelů, skutečné děje po Mnichově a právě tento film z roku 2021 (více než po 80ti letech po Mnichově...) je ohromné memento pro jiný a doufejme správnější přístup v obdobných situacích v budoucnosti. Defacto celé pojetí filmu je z pohledu Britů a za mě, až na poslední větu v závěru, je značně sebekritické. To, že Češi jsou ve filmu pouze párkrát zmíněni (např. v šumu davu) a vizualizováni pouze jedním záběrem na mapu Československa rovněž považuji za správný dramaturgický záměr pro celkové poselství filmu. No a pokud nám to jde na podstatu, nezbývá nám než napsat a ve světovém formátu natočit příběh z českého pohledu... ()

stret

No, ono v krajinách dotknutých touto zmluvou nejde dosť dobre o tomto filme diskutovať bez emócie. Ale snaha nepustiť sa po prvej svetovej vojne relatívne skoro do druhej má svoje racionálne jadro, a v tej dobe nikto nevidel do budúcnosti. ()

ChuckOnly odpad!

propagandistická kajda na obhajobu mnichovské dohody, člověk se jen může smát, že se alespoň ta británie mění z mocnosti na africké ghetto a no go zonu.... film průměr, za revisionismus historie však zasluhuje odpad. ()

Krefnen

Zbytečně pranýřovaný film kvůli jinému pohledu na věc... Ať už byl postup Britů ve filmu omlouván nebo ne, nic to nemění na jinak dobře zvládnutém filmu. Pravdou je, že Áda se moc nepovedl, ale toho vyvažuje Jeremy Irons, kterému role Chamberlaina sedla perfektně. Pokus o zastřelení führera pak nebyl nijak zvlášť napínavý díky zjevnému plot armoru. To je z negativ ale vše a Mnichov si mou pozornost udržel po celé dvě hodiny. Díky hudbě, obrazu, uhlazenému londýnskému prostředí a některým hereckým výkonům je z Mnichova minimálně lehce nadprůměrné dílo a ne odpad, jak tu mnozí hodnotí. To, že se příběh zaměřil na britský pohled z něj nedělá špatný film a zdejší komentátoři by z toho neměli být tak ublížení. ()

roabe odpad!

Neuvěřitelný, drzý a drsný faul vůči nám, našim dědům a pradědům, kteří v roce 1938 stáli na hranicích, budovali v nepředstavitelně těžkých podmínkách betonová opevnění, umírali v bojůvkách se sudetoněmeckým freikorpsem, byli připraveni bránit vlast do posledního, kdy země vynaložila obrovské prostředky na obranu a kdy Mnichov a "spojenci" zradili a zlomili celý národ! Což pak vedlo k 40 letům bolševismu a morálnímu marasmu! Podělaný Netflix, který je jinak hyperkorektní na všechny strany, nám pěkně kopnul do ksichtu! ()

shakened

Tady se to zvrtlo na plejádu politických názorů. Za mě velmi zajímavý pohled z druhé strany. Tvůrci zcela jistě nechtěli adorovat Chamberlaina, ale právě naopak. ()