bobstock

Až na pár honiček v autech či vyhrocených situací agentů z období upadajícího Soviet Union a KGB je film celkem zábavná 110 minutová konverzačka o složitém prodeji práv na jednu z nejpopulárnějších her. Pro fandy Tetrisu v pravděpodobně poslední užitečné věci, která kdy přišla z Ruska. 70% +za synťákovou hudbu. ()

mira007

Film o počítačové hře tetris? Překvapivě funkční zábava ve svižném tempu, která žánrově skáče od realistického obchodního korporátního dramatu po bláznivou akční komedii alá Bláznivá střela aneb o tom, jak se dělal byznys přes železnou oponu. Taron Egerton na jednotku s hvězdičkou. ()

Garch

Jak programátor Pažitnov z 8 hranatých závorek udělal hru a pojmenoval ji Tetris je ve filmu jen jedna minuta. Přesně 1 minuta. Zbytek je obchod, povětšinou v šedivé zemi strachu. Může být něco nudnějšího? Omyl. Geniálně nenápadně je celý příběh sestaven jako ta osmibitová zábava, kterou můžu vidět opakovaně. Prostě TETRIS. ()

Nethar

Tak asi první kousek na Apple TV+, který se podle mě vůbec nepovedl. Zdejší hodnocení dost dobře nechápu. Film je tak nějak o ničem, z odlehčeného komediodrama skončí ve stupidní neuvěřitelné akční honičce na závěr. Hlavní postava (Taron Egerton) vypadá a intonuje úplně stejně jako Leonardo DiCaprio a o spoustě scén si nelze myslet nic jiného, než že tohle se ve Vlku z Wall Street hodně zhlédlo. Upřímně řečeno jsem nepochopil, jestli se to trapně opičí, nebo jestli je to přímý záměr, aby to jako byla sranda, protože ani to se nepovedlo. Ani jako odlehčená pohodovka to není, protože je to fakt nudné a hodně jednoduché. ()

Gulde

Zajímavá, leč samozřejmě v mnohém přehnaná dramatizace tohoto i tak působivého příběhu. Nicméně filmy s Taronem Egertonem v hlavní roli mne zatím snad nikdy nezklamaly. A ten vizuál - geniální! ()

nonick1

Na CSFD dost nadhodnocený film o honbě za americkým ziskem z prodeje ruské (pardon, sovětské) celosvětově proslulé hry Tetris. Film je plný stereotypních klišé, místy až nechtěně úsměvných - zejména pokud jde o agendu agentů KGB. Hodnocení naprosto přesně vystihl Martrix, takže já už jenom kávičku a tři veskrze průměrné hvězdy. ()

TheSpearCZ

Už po zhlédnutí traileru jsem na Tetris začal nahlížet jako na potencionální překvapení roku, to se mi i potvrdilo, ale nečekal jsem, že ve výsledku dostanu i parádně odvyprávěný příběh ze studené války, který společně s unikátní animací a občasnými přechody mezi 8bitem a reálnou kamerou budou fungovat v takovým stylu. A co si budem, takhle očima přibitej jsem u filmu nebyl hodně dlouhou dobu, asi stejně přibitej jako lidi, co poprvý hráli Tetris na Game Boyi v osmdesátkách. A musím zmínit i herecký arzenál, protože to je další překvapení, Taron Egerton už klasicky zahrál skvěle, ale krade si to tu pro sebe Igor Grabuzov jakožto vlivný Sovět a taky Sofja Lebeděva, ta si to tu krade ze zjevně odlišných důvodů. Tetris je typ filmu, který když Vás zaujme, tak Vás rovnou nadchne a vypustí až při závěrečných titulcích. Viděl bych to na lepší čtyři, ale tak nějak očekávám, že tady bude tenhle kousek podhodnocován, takže mu tu pětičku s čistým srdcem hodím, a to obzvlášť když si vzpomenu na tu luxusní závěrečnou honičku v Moskvě, kterou bych tady nečekal. 5* ()

kesty

akonáhle film začal, pýtal som sa: "to dali trailer na začiatok filmu? hmm, som zvedavý, koľko to tempo filmu vydrží". no, dlho nie. ale až kým sa dej nepresunul do Ruska, ma to celkom bavilo. potom som už len čakal, kedy sa opäť presunieme inam, no bohužial už sme sa z Moskvy nepohli. zvláštna, temporytmicky nesúmerná príbehová štruktúra. Tarona mám rád, ale tu do roly nesedel, bol príliš mladý a jeho horlivý kovboj bol skôr karikatúrou, než zosobnením. Rusi a celá Moskva jedno obrovské otravné klišé a digi auto-naháňačka v závere úplne zbytočná (a nechutná). a celkovo akoby film nevedel, čím chce byť, tak nakoniec nebol ani napínavou drámou, ani vtipnou komédiou, ale podivným, štylizovaným paskvilom. škoda ()

Rathalos

Neuveritelne,co vsetko dokaze vyvolat jeden velmi dobry napad na videohru,sialeny boj o prachy zacina,nechyba atmosfera,napatie,dobre herecke vykony a samozrejme velkym plusom je,ze sa to skutocne udialo...:⁠-⁠) ()

panvasik

Neříkejte mi, že během vzniku Tetrisu bylo tolik povyků a reálně šlo i o život. Je to jeden z nejlepších novodobých životopisných filmů, který jsem měl možnost vidět. Taron Egerton potěší a určitě svoji roli zvládl víc než obstojně. Všechno to haló v Rusku bylo dost vypjaté a můžu říct, že ta gradace během filmu na mě určitě fungovala. Parádní kousek z dílničky Apple 80% ()

FeriusParfax

Nostalgický, zábavný a zajímavý námět zfilmovaný zajímavou formou. Líbily se mi grafické předěly, hudba, atmosféra. Licenční boj se vedl na několika frontách. Fandila jsem Hankovi a tvůrci Tetrisu (originální první verze ze závorek byla super). Zato KEVINOVI a jeho tatínkovi jsem vítězství rozhodně nepřála. Návštěva SSSR byla zajisté krásný zážitek na celý život. ()

agassi68

Ach, kde sú tie časy. 5 palcová disketa a zelený monitor. Polovica pedagogického zboru to hrala. Chvíľu som držal aj rekord. A teraz sa mi spomienky vrátili v tomto svižnom thrilleri o takej banálnej hre. Rôzni paskudníci chceli zbohatnúť na tvorivom nápade Pažitného a nakoniec sa všetko obrátilo na.... Však uvidíte.. ()

AnanAss

Push start: Z původně očekávané nenáročné oddychovky jsme dostali politický thriller, ve kterém se to soudruhy a soudružky hemží na každém rohu. Takže rozhodně nijak humorně podaný životopis nečekejte, což v žádném případě není výtka. Po extra rychlém úvodu a vtažení do děje se přesuneme do Ruské federace, kdy soudruzi mají problém s prodejem hry západu, a začíná se (jak jinak než násilím) řešit licence ohledně padajících kostiček. • Pause • Hlavní hrdina (Egerton hraje opět na pohodu) si začíná rychle uvědomovat, že vidina extra zisku a snaha vymanit se z lůzra mezi vyšší třídu, nemusí být vždy jednoduchá a původně zamýšlený boj o licenci se změní v boj o život. • Next ■■■■ • Nejsem sice ten, kdo by kostičky v osmibitové grafice viděl i ve snech a povyk okolo Nintenda a Game Boye mě minul, i tak šlo o solidně odvyprávěné a natočené řemeslo, které zabaví a rychle uteče. Avšak podle vydařeného traileru jsem čekal přeci jen o něco málo víc… a bohužel ani „Final countdown“ a „I'm the hero“ to nevystřelí výš. Game over - Your score: 65% ()

Razzor_82

"Padající kostky vidím i ve snech." Sám jsem vyrůstal na Tetris a kombinoval kostičky jako zběsilý. Tahle vynikající adaptace ve mě vyvolala nostalgickou vzpomínku na tuhle geniální hru. Pohodový herecký casting, pěkná hudba, retro atmosféra doplněná o 8.bitové animace, temná Moskva a napínavé přetahování o práva na tuhle geniální hru.  Po mnoha letech mám chuť zase zapnout Gaymeboy. 8/10 ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024