Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

PamelaJJK

Nečekal bych, že český film (minisérii), navíc s takovým obsazením, pošlu do kytek, ale.... Očekávání bylo velké, ale opět a "tradičně" nenaplněné.... Celé to působilo tak nějak divně, jediné, co bylo fajn, bylo obsazení a pak už nic. Hudba, kamera, dialogy, všechno na nic. Případ Roubal "nedrží" po hromadě, je to jen slepenec nepříliš nápaditých scén, kdy je to jak na houpačce. Sotva se film posune nahoru, tak další scénou padá do hluboké propasti. Potenciál, vycházející z obecné znalosti případu, nebyl absolutně naplněn a je tomu škoda, protože se z toho dalo určitě vytěžit mnohonásobně více. Ten, kdo o skutečném případu nikdy neslyšel, tak z této série moc moudrý nebude a ten, kdo případ zná (byť jen z médií a zpravodajství), tak tomu to neřekne nic nového a ničím ho to neobohatí. Škoda. Hodně slabá jednohubka, kterou už nikdy nebudu mít potřebu ochutnat. Objektivně tak na 1,5 až 2 hvězdy... ()

Kebabkony

Mohl to být příjemný krimi seriál, ale vylezla z toho zbytečně zkratkovitá nuda. Kdyby zde bylo více z minulosti Roubala a ne 3 flashbacky a nazdar. To prostě nestačilo. Seriál je taky příliš krátký a všechno je strašně zrychlený a na nic není čas. I přesto co udělal, tak seriál s tím nedokáže pracovat a máte pocit, že se ho vlastně vůbec nebojíte. Chybí tu prostě víc ostré scény a nějaká atmosféra. Hynek Čermák odvedl skvělou práci a do role se skvěle vžil. Kvalitně natočené to je, ale chybí tomu něco navíc. 6,5/10 ()

Legie

Roubal se pořádně k ničemu nepřiznal a tak nebylo moc o čem vyprávět. Na jedno skouknutí dobrý, ale kdyby to bylo o komkoli jiném tak to vyšlo na stejno. Nic nového to nepřineslo a jméno Rubala bylo použito vlastně jen jako vábnička. V Legendách kriminalistiky se toho člověk o případu dozví víc než z této třídílné série. ()

Maraboy

Nemastný neslaný, cením ale smysl pro detail a věrohodnost vůči reálné předloze, Hynkovi role sedla, bohužel sám seriíl se mu příliš nevěnuje. Fiktivní role advokátky Kamily Trnkové zbytečná,až na 3 frame kde ukáže kozy. 45% ()

Callie

Excelentní Čermák, Švehlík jako vždy , když hraje detektiva. Celou sérii ruší amatérské výkony vedlejších postav, včetně absolutně bezemoční paní Dagmar. Mluví jako na Hradě , byla mi milejší, když ještě pískala na prsty . Na vrcholu vší té hrůzy je otec koncipientky s kamennou tváří Jan Slovák- jak tady někdo pojmenoval. Tak strašný herecký projev jsem dlouho neviděla. ()

BLEEDER

Případ Roubal ma od prvých upútaviek zaujal. Po zhliadnutí všetkých troch epizód musím konštatovať, že ani nesklamal. Je to nadpriemerný seriál o vrahovi Ivanovi Roubalovi, kedy takmer celý dej seriálu poukazuje na hľadaní dôkazov. To môže byť pre mnohých neefektívne a nudné ale atmosféra, ktorá bola veľmi silná všetko zachraňovala. Trochu ma sklamalo, že sa Roubalovi nevenovalo viac času a veľká väčšina času sa venovala detektívom a právnikom, ktorí sa snažia a niektorí aj nesnažia uznať Roubala za vinného. Niektoré vedľajšie postavy boli úplne nevyužité a zabudnuteľné. Bohužiaľ sa im nevenovalo dostatočne veľa času, aby ste si s nimi dokázali vybudovať vzťah. Herecké výkony boli veľmi dobré. Za mňa podarený seriál. 70% ()

rigby

Velmi povedené drama, ačkoli většinou ze soudní síně. Možná bych uvítal více informací o hlavní osobě, ale film se zaměřuje spíše na postavu mladé advokátky. Velkým mínusem jsou celkově dost odfláknuté a nepropracované postavy, z nichž většina působí jen jako dvojrozměrné figurky. A u některých jsem ani nepochopil, čím si zasloužili účast v ději. Ale celkově se mi to líbilo. ()

fafejt001

Tak  za všechny  tří díly  dám ***a půl . Výborný Čermák , Čenský i  mladá  Trnková  tomu  daly svižný   náboj  a  určitou  úrověnˇ  napětí  . Dobře  natočeno  áj  hudba  fajn  i  režie . ()

hony23

Občas se stane zázrak a TV Nova vyprodukuje koukatelnou krimi. V tomto případě se inspirovala příběhem doživotně odsouzeného vraha Ivana Roubala, byť bohužel miniseriál nepřináší ani tak příběh Roubala, jako spíš práci policie, advokátů a soudu. Hynek Čermák je v titulní roli opravdu démonický a toho psychopata jsem mu věřil každým coulem. ()

lister_dave

Za mě velmi poctivě zpracováno - na české poměry nadstandard. Kazila to lehce Havlová - roli a dialogy jsem jí nevěřil. Naopak Čenský a spousta herců ve vedlejších rolích příjemně překvapili. Hudba také skvělá. ()

Sunwheel

Solídne spravený seriál o jednom z najznámejších súdnych procesov s masovým vrahom u našich susedov. Aj keď jemu samotnému sa dej venuje minimálne, za to scény s Hynkom Čermákom sú najlepšie! Fiktívne zápletky medzi právnikmi a koncipientami z toho spravili film, no nevadili. P.S. Podobných prípadov máme na Slovensku oveľa viac a je škoda, že sa naša dnešná televízna produkcia sústreďuje radšej rodinným odpadom. Zlaté Mesto tieňov a Najväčšie kriminálne prípady Slovenska. ()

Rian_witcher

Největší vadou je, že se série věnuje spíše morálnímu dilematu pomocné obhájkyně než samotnému vyšetřování případu. Roubalovy činy jsou jen slovně shrnovány, žádné vysvětlování jeho činů a pohnutek se nedočkáme. No a vrcholem je až trapná scéna u soudu kdy tahá Dagmar Havlová jednoho králíka z klobouku za druhým, bez ohledu na předložení důkazů obhajobě. Výborná Kamila Trnková a Hynek Čermák. Naproti tomu úplně zbytečný David Švehlík. ()

Kozlowski8

Čekal jsem mnohem víc. Čekal jsem výjevy běsnícího vrahouna a napínavé vyšetřování a soudní proces. Dostal jsem standardní, nemastnou-neslanou krimi s některými sotva uvěřitelnými momenty a s tristními hereckými výkony. Kromě skvělého Hynka Čermáka a solidní Kamily Trnkové mne ostatní představitelé hlavnějších rolí velice zklamali. Nevím, jestli je to režisérským vedením, nebo herci samotnými, ale chvílemi jsem viděl volné pokračování "Růžovky". Hodnotím třemi hvězdičkami, ale s hodně odřenými cípky. 50 %. ()

kokofek

Minisérie se nezabývá osobností Ivana Roubala,ale soustředí se na práci policie a justice. Hynek Čermák tak nemá příliš mnoho prostoru ,přesto je jeho výkon uvěřitelný. Zaujal mě postoj advokáta ex offo. Žila jsem v mylném domnění,že se tento přidělený advokát až tak moc nesnaží. Buď se tedy mýlím,nebo je to pouze zápletka plynoucí z děje. ()

Mirabony

Ono to vlastně kromě soudu nevypráví o ničem ale bavilo mě to, 4 hvězdičky si podle mě zaslouží. Dobře natočené drama se zajímavým námětem. ()

Modeman123

Roubal. Pohádka. Mizející lidé. Věčně hladová prasátka. Devadesátková atmosféra. Skvělý námět pro skvělou sérii. Nově se to ale moc nepovedlo. Ani Hynek Čermák úplně nezazářil. Škoda. ()

kotrlak

Takovej národní velikán v historii kriminálního průmyslu (teda samozřejmě vedle vlády) by si zasloužil honosnější oslavu s prezentací MO ve větším detailu. Takhle je z toho takový pokračování policie modravy a specialistů a podobnejch nudnejch kravin co denně bleje televize pro nenáročný publikum. Dost mi tam neseděla stará vévodkyně v roli státní zástupkyně, navíc umocněný tím jejím kuňko kvokáním...zrzka byla cool, její fotr tak tragickej že to vypadalo že si splet dveře a z ňákejch prken co znamenaj svět se proti svý vůli objevil tady...hlavní mordýř vypadal šikovnej, ale jak jsem se zmínil, neměl prostor ukázat svůj um v plný kráse...další problém tohodle sitcomu spočívá v tom že kdo nezná historii případu z jiných zdrojů, ten se toho moc nedozví, a kromě toho to není ani tak úplně podle skutečnosti. O zrzce a její cestě do Chemnitz není v oficiálních zdrojích ani zmínka. ()

chosan

Tedy čekal jsem od tak zajímavého námětu mnohem víc, bohužel seriál je toceny více u soudu než aby se s takovým příběhem rozjel do něčeho většího, zklamal mě proto dávám 40%. ()