Úspešný obchodník Jacob Harlon (Nikolaj Coster-Waldau) sa v dôsledku nešťastnej nehody ocitne za mrežami, medzi najhoršími zločincami. Aby niekoľkoročné väzenské peklo prežil, musí si vydobyť rešpekt. Z Jacoba sa stane ľahostajný a bezcitný väzenský gangster, ktorý si hovorí Money. Kým si zvyká na brutalitu svojho nového domova a prispôsobuje sa jeho etickým kódexom a násilníckym rituálom, pomaly stráca vzťah k predchádzajúcemu životu, vrátane svojej ženy a syna. Prijíma identitu vodcu a svoj nový vplyv prenáša aj za múry väznice, kde plánuje obchod so zbraňami pre mexický kartel. Po prepustení na slobodu Moneyho sledujú  úrady, polícia a ohrozujú bývalí ochrancovia z väzenia. Zároveň musí zorganizovať posledný nebezpečný zločin. Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Money si musí splniť svoje povinnosti a zaplatiť dlh. Vydá sa na krutú cestu sebaobetovania, odplaty a znovuzrodenia. (TV JOJ)

tomik99

Zajímavý příběh, jenž mapuje, jak dokáže dopadnout tvrdě vydělávající bankéř, který má šťastnou rodinku. Stačí jedna malá chyba, která vyústí v celou řadu dalších malých chyb a změní se vám naprosto celý život. Film dobře vyobrazuje vězeňskou rutinu, a jak je těžké v ní žít, když jste na vše sám. A dost možná jediný normální mezi bandou zloduchů. Nikolaj Coster-Waldau hraje roli dost přesvědčivě, skvěle mu sekunduje Jon Bernthal, který se na takové grázly skvěle chodí. On je prostě umí hrát. Je to jeden z mála filmů, kde mi nevadilo neustálé skákání z minulosti do přítomnosti, protože zde to mělo své opodstatnění a svůj význam. Konec mi přišel trošku usekaný a doufal jsem v jinačí zakončení. Film je to ale jinak parádní. ()

Torgal

Kriminál ťa zmení, ale k horšiemu. Shot Caller na tomto tvrdení postavil celú svoju zápletku a zahnal ju do extrému. V skutočnosti zrejme zmena kravaťáka na väzenského bossa nebude tak jednoduchá ako ju prezentuje tento film, no aj vďaka veľmi presvedčivému Coster-Waldauovi som ochotný nad filmárskou licenciou prižmúriť oči (hlavne čo sa týka zachovania hrdinovho morálneho kompasu v nekompromisnom prostredí basy). 8-/10 ()

DAPDO

Když pominu, že se kravaťák a úspěšnej obchodník, kterej ani neumí hrát basket, stane v base jedním z vůdců gangu, když pominu, že jsem několikrát během filmu nepochopil, proč ta a ta postava dělá něco, co mi nedávalo moc smysl, tak to bylo místama celkem drsný. Mám rád filmy z vězenskýho prostředí, tam se taky odehrály nejlepší momenty filmu. Mimo zdi věznice už to taková hitparáda nebyla, ale pořád je Trestanec mírnej nadprůměr- 65 %. ()

dakarin

Od Rica Waugha jsem dříve viděl film Práskač. Když jsem si přečetl svůj tehdejší komentář, zjistil jsem, že by se dal použít prakticky beze změny i na tento snímek. Slušné vizuální řemeslo, ale jinak jednoduše béčko :-( ()

Ozzy2 odpad!

Už ta zápletka-bankovní makléř zaviní nehodu, tak šup s ním mezi nejdrsnější vrahouny do nejtvrdšího vězení!To jako vážně?Vidíme ho, jak ho při basketu kdekdo odhodí na zem a pak tam vymlátí celý americký Valdice.Scénárista musí bejt debil a já druhej, že jsem to dokoukal do konce ()

tranquill

"Tak proč zahodils celej život?" To by mě taky zajímalo. Jak se dá kvůli blbé nehodě klesnout... Ale natočeno a zahráno vskutku řemeslně a kvalitně nadstandardně. ()

Razzor_82

"Všechno co v téhle hře uděláš, má své následky." Drsné drama z vězeňského prostředí o sebeobětování kvůli své rodině. Waldau ve stylové proměně z úředníka na zabijáka. Zapletení s bratrstvem určuje na svobodě  pravidla hry. Postupně budované napětí a nečekaný závěr. Depresivní hudba a atmosféra kriminálu. 7/10 ()

LabySo69

To kurva jo!! Drsnej retrospektivní nářez, skvostně zahranej, vypointovanej, s hutnou atmosférou a můžeme klidně říct, že i s posláním. Jediná výtka, kterou mám, je, že bych klidně ještě přidal stopáž právě v tý minulosti, popř. chcete-li ve vývoji hlavního hrdiny, proč ne...jinak teda..vim, že Bernthal má svý kvality, ale toho Dána s rumunským jménem neznám, páč nesleduju GoT..ale předvedl se náramně! ()

Kingjiri

Námět v podobě dobráka, kterej se kvůli neúmyslnýmu trestnýmu činu dostane za katr a v něm se z něj stane hustej badass, mi přišel spíš přitaženej za vlasy než divácky atraktivní. Ale když už nic jinýho, tak Nikolaj Coster-Waldau zvládal obě polohy zahrát pořádně přesvědčivě, nějaký scény byly pěkně naturalistický a atmosféra nebyla místama vůbec špatná. S uvěřitelnějšim námětem, svižnějšim tempem vyprávění (občas se děj dost táhnul) a větší porcí akce moh vzniknout ještě mnohem napínavější a zajímavější biják než tenhle nikoho neurážející průměr. ()

Franc1s

Vězeňské filmy mám rád a tento bude taky patřit mezi ně. Jak se z chlápka-makléře stane zločinec a vrah, pro kterého je dělané jen jediné místo a to je vězení. Výborný vývoj/přerod hl.postavy Jacoba, bez chyby zahráno, ale i další postavy(nejen Punisher) palec hore. Pomalé vyprávění přiběhu, drsná atmosféra a trošku i té krve. Povedená kombinace 8/10 ()

markotter

Mamánčin hezounek, co miluje svojí rodinu se během pobytu ve vězení stane nejdrsnějším a nejkrutějším kápem všech dob? Ani vteřinu jsem tomu nevěřil, ne a ne. ()

mirra66

Zašpiněná atmosféra, chladnokrevně rozvážné tempo, kostýmy, prostředí a neobyčejný výběr herců jsou silnou stránkou filmu, která umožní divákovi projet jeho delší stopáž celkem svižně (pocitově). Mínusem je jeho start a další obsahové drobnosti (snad ani v USA není resocializační systém nastaven tak, aby z pachatelů nedbalostních deliktů vytvářel násilné recidivisty), které filmu ubírají na uvěřitelnosti a tím i dramatičnosti (právě u tohoto snímku mě to dost mrzí). 80% ()

Khamsin

Tak tohle bylo hodně silné. Pro mě zatím nejlepší film roku 2017, a to mám za sebou filmy, o kterých bylo za rok 2017 slyšet mnohem více (Tři bilboardy, Dunkerk, Star Wars,...). Úplně nechápu, proč je tento film zde tak nedoceněný. V komentářích čtu, že je to nelogické, nereálné, atp. atp... ani o ty svaly a testosteron, který je tu často zmiňován, v tomhle filmu podle mého názoru nejde. Ten film má jasnou pointu a syrovost jeho zpracování je až ubíjející (v dobrém slova smyslu z pohledu diváka). Žádná pohádka s dobrým koncem se zde nekoná. Dramatičnost, herecké výkony, hudba, kamera,... to všechno musím jen a jen chválit. Trochu mi je smutno z toho, že takovéhle filmy haníme a hledáme na nich bezpočet much, přičemž nadšeně tleskáme všelijakým Wolverinům, Thorům, Kapitánům Amerika a podobným zhovadilostem.... >׀ ()