Príbeh o vzájomnom hľadaní partnerskej harmónie, ktorý vznikol podľa scenára slovenskej autorky Tiny Diosi, je celovečerným hraným debutom úspešnej animátorky Michaely Pavlátovej. Rozpráva príbeh klaviristky Evy, ktorá nasledovala svojho manžela, hudobníka a skladateľa Petra do malej dediny na slovensko-maďarskom pomedzí. Zatiaľ čo Peter má v tunajšom prostredí pokoj na skladanie, Eva ako interpretka márne hľadá uplatnenie, cíti sa odtrhnutá nielen od rodiny, ale tiež od dôverne známeho pražského prostredia a priateľov. Neverné hry sú komornou milostnou drámou o láske, nevere, ľudských zlyhaniach a nachádzaní seba samého. (oficiálny text distribútora)

ypres.bass

Tohle nemělo ani hlavu ani patu! Ovšem je pravda že jsem to viděl pěkně dávno, takže hodnocení není ještě konečné - až to uvidím podruhé, upravím --- 50% ()

brrumlaa

Jak může vypadat taková "samota ve dvou" o tom vypovídá právě tento příběh. Hledání úniku z osamění, nudy, (ne)lásky, neporozumění.... Na české poměry docela zajímavě zpracovaný film s obstojně hrajícími dospělými i těmi malými představiteli. ()

tatopulos

Moc pěkný film, hlavně je to vše takové nenucené a bez nátlaku. Postavy se nechovají podle předem připravených šablon. V manželským páru cítíte skryté napětí, to stačí, nemusí si nutně dělat scény jako v Bergmanovi. Stivínová byla úžasná. ()

ostravak30

To je tak, když muž - umělec, zatáhne ženu - umělkyni někam do vystrkova a pak se jí vlastně ani nevěnuje. Není divu, že když přijde jiný muž, tak ji to láká zkusit. Určitě zaujmou herecké výkony a lehce i scénář, ale na mě tyto filmy nepůsobí dostatečně, když nemají nějaké jasné vyústění. Postavy si mezi sebou neřeknou, nepromluví, nevyjeví kdo co ví a tudíž chybí konfrontace a jasný konec. Takhle je to jen film o nevěře, což by klidně mohl být epizodní příběh nějakého seriálu nebo bakalářský příběh. Tohle například v Musím tě svést nechybí. ()

dsaiko

Po shlédnutí několika Českých moderních propadáků mne tento film potěšil. Hezký, jemný příběh, hezké herecké výkony. ()

shedlo

Příjemný, komorní film o partnerském vztahu, rozhodování se mezi kariérou ve velkém městě nebo obyčejným životem v zapomenuté končině a o tom, že si někdy neumíme vážit toho, co máme. Pokud je vám tohle téma blízké, film vás vtáhne, pokud ne, alespoň kvůli Zuzaně Stivínové stojí film za shlédnutí. ()

Alden_Larson

Dobrý film s velmi ohraným dějem. Příběh o dvou postavách, které zažívají milostnou krizi a nakonec stejně zůstanou spolu, jsem viděl v podání různých režisérů snad už stokrát. Hlavní děj tohoto filmu je fajn, ale pak má i několik vedlejších dějů, některé z nich ani nedostnou pořádné rozuzlení, film divákům několikrát představí zajímavý koncept, ale pak na něj ihned zapomene. Herecké výkony se mi z celého filmu líbily nejvíc, některé bych dokonce označil za skvělé. Prezentace byla fajn, ale celý film vypadá mnohem starší, než jaký doopravdy je a nemyslím si, že to bylo schválně. Absence hudby bylo dobré rozhodnutí, vůbce bych si ji v tomhle filmu nedokázal představit. 6/10 ()

sahier

Už po prvých desiatich minutách ma uchvátil nezáujem o dianie ,ktoré bolo už na počiatku predvídateľné , tento moderný supersvet , kde jedného neazujíma život druhého , vidím denno denne v bežnom živote , na to sa naozaj už vo filme dívať nemusím ... ()