Divoké pivo je klasická česká komedie o privatizaci malého jihočeského pivovaru. Vřadě komediálních situací se zde setkávají dobří čeští policisté s mafií, poctiví občané s podvodníky. Úsměvný příběh, který samozřejmě nepostrádá milostnou zápletku, významně ovlivní pohádkové bytosti, které se náhle vynoří z dávné minulosti. V nové české komedii hlavní dvojroli vytvořila Markéta Hrubešová. (oficiálny text distribútora)

dopitak

Asi nejvíc vadila přítomnost Jonáka, navíc opatřeného fistulí (to takhle mluvil nebo ho tak děsně nadabovali?). Film je doslova o ničem, až vám Sováka začne být líto. I Hrubešové, která je tu moc pěkná a nestydí se. Blbost, blbost. ()

marhoul odpad!

Markétka Hrubešová se sevlíct umí, né že ne, ale s ohledem na to, že má tato dáma IQ jako vědro s dešťovkou (a já to vím a pokaždé mi to hlava nebere, že až tak?), nelze dát této sračce ani jednu hvězdičku, za to, že se zúčastnila. ()

MM11 odpad!

Jeden z nejodpornějších výplachů naši kinematografie. Na tomhle filmu je špatně všechno, co porevoluční filmy nabízí. Milan Muchna je asi opravdu blázen a dokázal zdánlivě nemožné - vyrval Olmerovi Plyšového lva ročník 1995, což je obdivuhodný výkon, když si vezmeme, že Olmer v tom roce natočil oba díly Playgirls... Divoké pivo je film nejen nevtipný a trapný, ale hlavně šíleně amatérský a blbý. Neradno se divit, že po tomhle úletu už Muchna zůstal v přísně střežené izolaci, ze které pro blaho všech našich občanů už doufám nevyleze. ()

claudel

Když jsem byl na exkurzi třeboňského pivovaru, pán, který nás provázel, nám vyprávěl, že to chvilku tam dole při ochutnávce v těch čtyřech stupních vydržíme, když to vydržela Markéta Hrubešová celou hodinu a navíc nahá, tak minimálně za takový výkon si Markéta nějakou tu hvězdičku zaslouží :-) ()

Ištván87

Nahá Markéta Hrubešová v době, kdy ještě měla postavičku Ham Ham. Takže 15% za každý ňadro a 5% za Jirku Lábuse ( "Budu střílet..., Budu vnikat... ). ()

Terva odpad!

Tohle bylo tak moc divoké, že jsem dva dny nepil ani pivo. Scénář hrůza, hudba utrpení a herecké obsazení odfláknuté. ()

corpsy

Mala to byť zrejme nejaká zmeska fantasy a bláznivej českej komédie. Potenciál bol a v niektorých scénach a hláškach tomu všetko nasvedčuje. Ale konzistencia sa rozpadáva a zvyšok stojí za prd. Ale verím, že to pivo je báječné. ()

stration odpad!

Kdyby to bylo aspoň trochu lepší! Měl jsem v úmyslu dát původně jednu hvězdu za nahou Hrubešovou, ale i ta je už okoukaná. ()

honajz2

Hvězdička za pivo Regent, které tímhle filmem bohužel získalo mizernou reklamu (ale špatná reklama je taky reklama...) a za to, že to má fantasy prvek, což už se dnes v českých filmech skoro vůbec nevidí. A možná i za kozy Hrubešové, protože v tu chvíli se bylo aspoň na co dívat, ale vzhledem k tomu, že je ukazovala pravděpodobně všude, to jako klád tolik neberu. Jinak je to naprosto fascinující příklad filmu, který by chtěl být strašně vtipný, ale každý gag tak blbě podá, že je to pak jenom těžce nevtipné. A takový je i celý film a i když jsem se ubezpečoval, že horší než Únos Moravanky to naštěstí není, závěrečných 20 minut jsem tak trpěl, že to dosáhlo úplně stejně mety. Hrdě se to tak zařadilo, spolu s Únosem Moravanky (který je btw taky od Michny a čím víc toho od něj vidím, tím víc si myslím, že Devět kruhů pekla byl jen nějaký šťastný omyl) na druhé místo nejnevtipnějšího a nejblběji fungujícího filmu, jaký jsem kdy viděl. První příčku mají stále Talíře nad Velkým Malíkovem, které mi minimálně na rok znechutily Matušku natolik, že Slavíky z Madridu jsem mohl slyšet jen od Pavla Dorotky. Ale stejně jako u Talířů si budu z Divokého piva pamatovat hlavně to, kolik herců do toho vlezlo a byť jen nějaký štěk si zde zahrálo. Lábus, Sobota, Nový, Upír Krejčí... a dokonce i mafián Ivan Jonák! To je obsazení úplně neskutečné, fakt že jo. Jinak na závěr bych ještě dodal, že tenhle film krásně dokazuje, že není jednoduché natočit tzv. lidovou komedii. Já proti tomuhle žánru nic nemám, zábava to sice je jednoduchá, ale když lidi baví a zvedne jim náladu, svůj účel splní a víc by se od ní očekávat asi ani nemělo, nicméně Troška to aspoň umí podat tak, že to lidi baví a že těm gagům umí dát potřebné načasování, ať už si o něm myslíte cokoli. Tohle je tak těžce nefunkční i na svůj žánr, že to i diváky lidových komedií muselo vyloženě nudit a nebavit. 1* ()