Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Réžia:

Jaroslav Dudek

Scenár:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (viac)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

acrylic

Já to vždycky hrozně rád sledoval. Měl jsem všechny díly nahrané na kazetách a pouštěl jsem si to i třeba jako kulisu. Mě ta partička u stolu s tím pánem za pípou prostě dostala :-) ()

luphick odpad!

Už jen z úvodních titulků mi běhá mráz po zádech.. přesně tohle je má noční můra o tom jak by v budoucnu rozhodně neměl vypadat můj manžel.. vypitý mozek v propoceném nátělníku ve čtvrté cenové.. typicky novácký seriál o tupém čecháčkovství.. kdyby nevznikl, rozhodně by mi nechyběl.. ()

NemoRoot

Kéž by naší minizemičce vznikali alespoň takovéto projekty, kde když už scénář není nijak hollywoodský, tak alespoň obsazení je dotažené do konce. Jeden ze seriálů mého dětství. ()

Eisenmann

Herecké elita se svými mimořádnými výkony v úžasných dialozích s neuvěřitelným scénářem řeší nad několika pivy ty nejmarginálnější a nejobyčejnější lidské problémy všedního dne. Tady nelze nikomu z představitelů ani tvůrců cokoliv vytýkat. Je jen obrovská škoda, že se tenhle seriál nedočkal delšího pokračování, Pokud se pozorně zaposloucháte, musíte zjistit, že se jedná vážně o mistrovské dílo. ()

Jekyl

Typicky české a typicky hezké se všemi přednostmi i chybami. Skvělé díly střídají slabší. To samé platí u dialogů a hlášek, ale dohromady to vystačí na slušnou oddychovku a příjemně strávenou půlhodinku, což je tak akorát. Navíc tvůrci věděli, kdy seriál ukončit. Herecké výkony až na prkenného Goliáše a semtam nepřirozeného Menzela s Kanyzou jsou bezchybné. Těžko říct jestli více vypíchnout hláškujícího Petra Nárožného, vtipálka Ladislava Potměšila nebo geniálně ztvárněného notora Babulu Tomáše v podání pana Poloczka. Za mě by asi ale o malinký kousek vyhrála role Václava Knopa, jelikož jeho pan domácí Jonáš prostě neměl chybu. Co si budeme povídat, v rámci porevoluční éry jedno z toho nejlepšího, co se povedlo natočit. To není sice příliš pozitivní zpráva, ale je to holý fakt. " Paní Jirásková, nevíte, kdo by koupil brusle?" ()

Peddro

Trochu mi vadí nelogické průpovídky např. díl Vetřelci, kdy Kachna říká ,,naučil mě to jeden kuchař v Rijádu, vařil jsem na záoceánské lodi", což je nesmysl, protože Rijád leží uprostřed Arabského poloostrova. ()

gatuso

Ve svem zanru a jako zacinajici komercni serial je to slusne. A i po x letech se na to rad podivam, coz se o vetsine serialu z drivejsi ale i dnesni doby neda vubec rict. A cim starsi, tim lepsi. ()

ssarka

Dřív jsem hospodu nesnášela,ale teď po shlédnutí série jsem tomu došla na chuť... klasicky české povahy...ale však o tom buranstvi to přece je... nejlepší role p.Narozny,ten co řekne,to je skvost 😀 ()

Ondr4H

Tohle je luxus oproti tomu co nás v rámci komediálního žánru krmí dnes napříč všemi českými televizemi.Jasně definované charaktery kterým to věříte.V reáliích, které dnes zanikají i díky různým zákazům a nařízením. ()

quarte

Z perspektivy dnešních seriálových rychlokvašek jde v tomto případě o celkem HQ dirty pleasure věc. Dědictví podivuhodných 90. let, kdy se na plátně komerční televize otočily snad všechny myslitelné filmové celebrity, jen aby se ukázalo, že to jde. Hrabalovská aluze na hospodské story je znát, ale utápí se v příliš kýčovitém prostředí překroucených archetypů tehdejší společnosti - divoký podnikatel, chřadnoucí dělnická třída, bezdomovci, hospodští klasikové a nová elita mladého státu. ()

bicekz

Naprosto nechápu hodnocení tohoto seriálu. Respektive celkové hodnocení seriálu je ještě celkem odpovídající, ale hodnocení u epizod kolem 80% je naprosto moc. V seriálu se víceméně nic neděje. Snaží se pobavit z 80% rozhovory a z 20% scénami, ale málokdy se mu to podaří. Zhlédnul jsem všechny epizody seriálu a stále doufal, že objevím tu kvalitu, ale pobavilo mě možná tak 5 scén. Za mě je to v dnešní době (plné kvalitních seriálů) ztráta času... ()

slamic5

Na to, že se to odehrává celou dobu v jedné místnosti a stále se stejnými herci a hlavně, že to natočila Nova, tak je to hodně kvalitní. Koukám na to jednou za čas a vždy se bavím. Nikdy mě nesral nikdo tak, jak pan domácí :D ()

OLAFtrueLOVE

KACHNA! Legendární obsazení a ten nejjednodušší nápad. Parta úžasných herců spojená s prostým sezením v hospodě, tvoří topovou improvizaci, legendární hlášky, skvělé postavy a tunu zábavy. Se seriálem jsem vyrůstal a nenastane den, kdy bych se na něj rád nepodíval znovu. Nejsem objektivní, ale tohle je prostě 100%. Nic méně hodnocení odpad zcela chápu. Je to prostě parta chlapů co sedí v hospodě. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel

07.09.2020

Ve věku 82 let zemřel v sobotu večer český oscarový režisér Jiří Menzel, informaci v neděli prostřednictvím sociální sítě zveřejnila jeho manželka Olga. Světoznámý tvůrce, jenž se v posledních letech… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Po vleklých zdravotních problémech dnes zemřel ve věku 72 let herec Bronislav Poloczek. Pocházel sice z hornické rodiny, ale vzhledem k otcovým problémům s účastí ve 2. světové válce pod britskou… (viac)