Na místě brutální vraždy se najde figurka z kaštanů a na základě téhle stopy pak dvojice detektivů pátrá po vrahovi, který má prsty ve zmizení dcery známé političky. (Netflix)

nicolePavs

Po dlouhé době jsem objevila krimi seriál, který mě zaujal od prvního okamžiku. Není to ten "klasický" krimi seroš, kdy na začátku najdou mrtvolu pak mají podezřelé a nakonec je ta nejméně podezřelá osoba vrahem s velmi nesmyslným motivem. Díky, přijdu zas ()

kritkMd

Brutální kriminální drama, které vás nasaje svojí neuvěřitelnou atmosférou a prakticky neustále nechá napjaté. Ovšem, je tu pár věcí co tento geniální seriál zrazuje. Hlavně je to typické cliché, kdy se všichni ostatní kromě hlavní dvojice detektivů chovají jako naprostí idioti. Na jednu stranu to přidává ještě více napětí, ale ubírá to na dojmu realismu. Většina scén je skoro podána až "hororově", což je skvělé. Ale přes praktickou nemožnost zjistit totožnost vraha v prvních dílech, se ji v pátém díle dozvíme velmi nešikovně. Záporák je sice hodně nepředvídaný i s dobrým důvodem, ale na to jaké činy prováděl se běžně nechoval dostatečně šíleně. Hudební zpracování je excelentní a ještě více ponoří do děje. Celkově hodně kvalitní kousek. ()

Saxos

Jedna drobrá, prospěchářská, dětská lež, spustí po desítkách let akt pomsty. Severská, nejspíš uzavřená, minisérie s už klasickým nádechem politiky a brutálních vražd. Zápory: ukončení až moc překombinováno. Závěr: doporučuji. ()

kokofek

Dětství,které určuje náš další život. Dětství,období,které již nelze vrátit. Lidstvo se nepoučilo a stále s těmito problémi nedokáže pracovat. Co mě překvapuje,že je to v zemi,která by nám mohla jít příkladem. Přemýšlela jsem proč působí severské seriály tak temně. Protože lidé na severu jsou upřímnější,nehrajou tolik a nepředstírají. ()

Báďa

Už to bylo viděno mnohokrát... Ale pořád to funguje. Severská krimi, která jede jak dobře seřízený stroj. Společenská témata ponořená v krvavé lázni. ()

Kozlowski8

Sledujeme případy vražd mladých žen - matek, u jejichž těl po pachateli zůstávají figurky postaviček z kaštanů. Souvisejí tyto případy se zmizením dcery ministryně?... Typická severská krimi s ponurou atmosférou a postupně gradujícím vyprávěním. Neuškodil by trochu větší spád  (hlavně v prvních dvou epizodách) a výraznější hlavní postavy, ale užil jsem si to. 75 %. ()

kolly13

Poutavé a nepříjemně reálné s tím nejhorším, co může rodiče či dítě potkat. Šosácký ohoz hlavní vyšetřovatelky a vlastní rodinné trable zlidšťují profesionální výkon. Ale napočítáno 8 hrubých chyb automaticky strhne pátou hvězdu (jako že je policie hloupá, nechá se lehce odzbrojit nebo nepátrá ve více verzích). ()

taibrek

Ďalšia pekná práca so severských krajín. Napínavý príbeh a zhrnutý iba do 6 častí. Takže sa dá pozrieť za krátky čas. Pekne vymyslený príbeh. Oplatí sa pozrieť. ()

rigby

Místy možná trochu drsnější záběry, ale jinak výborný seriál, který odsýpal. Perfektní atmosféra, skvělá kamera i střih, hezky se na ten krutý drsný sever dívalo. Ovšem kdyby se to hodně prostříhalo a zhustilo, tak mohl vzniknout úchvatný celovečerní thriller, který by byl na plný počet hvězdiček. ()

darthboal

Nejsem skalní fanoušek těchhle severských detektivek, takže když se ke mě něco dostane, počítám s tím že to bude uspokojující. Tahle minisérie mě mile překvapila, už jen proto že je od Netflixu a přesto se obešla bez zbytečných netflixáckých korektností, který zdegenerovaný divák z USA vyžaduje. ()

TesterX

Nadech spickoveho serialu The Killing tady byl citit, zel se dostavila spise rozpacitost. Tim duvodem je predevsim nekolik chyb a situaci, ktere mi prisly naprosto absurdni a to samozrejme hodne snizuje kredit dobre natocene a misty (byt ne casto) mrazive podivane. Dale se tu probiraji hodne nepekna temata, ale kolikrat jsou pouze naznacena a divak vlastne ve vysledku nevi, co se vlastne stalo, jenom ma vedet, ze to bylo neco hrozneho a tecka. A ono je to tu vlastne tak trochu se vsim, s temi naznaky. Tam, kde by se mohlo pritvrdit, tak to skonci, nez to zacne a pouze se dozvidame vysledek. Za mne je cely pristup hodne opatrny, coz degraduje cely vysledek. Nepomohla tomu bohuzel ani hlavni dvojice, kde ten zensky prispevek mi prave hodne pripominal hlavni postavu serie The Killing (videl jsem tu US verzi). Kamera, zvuk, hudba, vsechno to technicke je super a je skoda, ze ta opatrnost snizuje celkovy pozitek. No ale dost negativ, protoze se furt jedna o zrucne remeslo, za mne prekvapivou pointu a pro milovniky drsnych, pomalych az uchylnych kriminalek je tohle jasna povinnost. Byt prumerna. ()

Jonypony4CZ

Ale jo, když už koukáte na všechny krimi thrillery na Netflixu, tenhle by vám neměl uniknout. Schéma klasické, atmosféra adekvátně depresivní a vrah tak akorát tajuplný. Škoda že vyvrcholení je téměř totožné jak u podobných seriálů, ale co čekat. ()

WikingVik

Kaštánek zprvu sliboval podívanou typu sérií Forbrydelsen (Vražda), nebo Bron (Most). Slibný začátek ale vystřídalo nudné vyšetřování. Poslední díl sice nabídl trochu akce, ale také řadu nelogičností. Upřímně, když v něm policajt politý benzínem rozřezává mříže jakousi "flexou" na kosti a jiskry jenom lítají, člověk si říká proč neblafne, nebo čím že ho ten padouch vlastně polil? No nic, já dávám 40%. ()

camomilla

Tak tohle mi sedlo jak prdel na hrnec. Dala jsem to na jeden zatah, i kdyz to stalo ponocovani a ja pisu recenzi jeste s kruhama pod ocima. Konecne serial, ktery se zas neplaca v osobnich vztazich (jo, bez toho se neobejdem, ale nestve me to a nenarusuje napeti). Dej si drzi svizne tempo od zacatku do konce a taky flashbaku do minulosti je jen par a jsou kratke (to je dalsi vec, ktera me nekdy na serialech strasne toci). To, ze vrah bude dopaden, detektivove v ohrozeni zivota a na posledni chvili se zachrani je uz takovy kolorit. Ale tenhle seros mel jeste jednu tresnicku - odepsali scenaristi Kristin, nebo ji vzali na milost? ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD